Britney Spears

Zpěvačka, vítězka Grammy a cen MTV Video Music Awards a skladatelka Britney Jean Spears se narodila 2. prosince 1981 v USA v Mississippi. Jako malá začínala v osmi letech v televizi v New Mickey Mouse Clubu a v roce 1997 se vydala na sólovou dráhu. 

Proslavila se hitem Baby One More Time, natočila nezapomenutelnou reklamu pro Pepsi, produkovala vlastní film Crossroads a měla reality show Britney & Kevin: Chaotic. V roce 2003 byla vyhlášena časopisem Forbes celebritou roku a na cenách MTV vzbudila velký poprask, když se líbala se svojí kolegyní Madonnou.

Kariéra

1997 – 2000 

V roce 1997 podepsala Britney Spears kontrakt s Jive Records a nazpívala legendární hit Baby One More Time, který se začal objevovat v rozhlasových stanicích a na MTV v roce 1998. V té době vystupovala ještě jako hnědovlasá a ve školní uniformě. Během jednoho roku se stala nejúspěšnější začínající zpěvačkou v historii a alba Baby One More Time se prodalo přes 35 milionů kusů. V roce 1999 se dostala na titulní stránku časopisu Rolling Stone. 

2001 – 2003 

V roce 2001 podepsala smlouvu s firmou Pepsi, za kterou dostala 8 milionů dolarů. V roce 2002 pustila do kin film Crossroads, který u kritiků naprosto propadl a Britney za něj dostala anticenu Zlatá malina za nejhorší herečku společně ještě s Madonnou. 

2006 – 2007 

Rok 2006 – 2007 byl pro Britney Spears zlomový a ne v dobrém slova smyslu. Divoké večírky, alkohol a drogy si vybraly svoji daň. 16. ledna 2007 se rozhodla podstoupit léčbu závislostí, ale v léčebně nevydržela ani 24 hodin. Následující den se objevila v kadeřnictví v Malibu, kde jí však odmítli oholit, a tak si ji oholila sama. O pár dní později opět nastoupila do léčebny, ale neúspěšně. V jednu chvíli byly dokonce její dva synové svěřeni do péče otce Kevina Federlina. 

2008 – 2010 

V lednu 2008 byla hospitalizována v psychiatrické léčebně, protože ve svém domě držela své dva syny a odmítala je vydat již exmanželovi Kevinovi. Po řadě eskapád soud nakonec rozhodl, že o nuceném opatrovnictví, kterého se ujal její otec Jamie Spears. Téhož roku si také zahrála v oblíbeném seriálu How I Met Your Mother. 

2013 – 2015 

Britney se začala dávat pomalu dohromady a šplhala se opět na výsluní. Na začátku května 2013 se Britney umístila druhá v žebříčku nejvíc sexy žen podle magazínu Maxim. V té době začala mít psychické problémy dětská hvězda Amanda Bynes a Britney jí byla velkou oporou. 

2018 – 2021 

Začalo se hodně mluvit o opatrovnictví Britney Spears, a také o tom, že by jí měla být navrácená svéprávnost. Vzniklo tak hnutí #FreeBritney. K hnutí se postupně přidávaly celebrity jako Miley Cyrus, Paris Hilton nebo Courtney Love. V polovině listopadu 2021 se konal soud o zrušení opatrovnictví. Britney se soudu sice neúčastnila, ale už několikrát se nechala slyšet, že je pro ni opatrovnictví traumatizující. Dne 12. listopadu 2021 bylo opatrovnictví nad majetkem a samotnou Britney Spears zrušeno a zpěvačka na sociálních sítích označila tento den za nejlepší v jejím životě. 

Studiová alba

1999 – Baby One More Time

2000 – Oops! I Did It Again 

2001 – Britney

2003 – In The Zone

2007 – Blackout 

2008 – Circus 

2011 – Femme Fatale

2013 – Britney Jean 

2016 – Glory 

Nejznámější songy 

Baby One More Time 

Lucky

Oops! I Did It Again 

Stronger 

Overprotected

Toxic

Gimme More 

Piece of Me

Womanizer

Circus

Criminal 

Work Bitch 

Osobní život 

Čtyři roky chodila se zpěvákem Justinem Timberlakem, ale jejich vztah skončil v roce 2002. Spekulovalo se o tom, že Justinovi měla být Britney nevěrná. Spekulace se sice nikdy nepotvrdily, ale velmi jim nahrával song, který nazpíval Justin Cry Me a River, která je o nevěře partnerky. 

V roce 2004 se provdala za svého kamarádka z dětství Jasona Allana Alexandera. Jejich manželství bylo ale po pár hodinách anulováno. Britney se nechala slyšet, že si chtěla jen vyzkoušet, jaké to je být vdaná. 

V červenci 2004 oznámila veřejnosti vztah s tanečníkem Kevinem Federlinem. Kevin byl v té době ženatý a měl dvě děti. Přesto se 18. září 2004 vzali. Dne 14. září 2005 se novomanželům narodil první syn Sean Preston. Dne 12. září 2006 se narodil druhý syn jayden James. Dva měsíce po porodu Britney zažádala o rozvod kvůli nepřekonatelným povahovým rozdílům. 

Dalším partnerem byl Jason Trawick, se kterým se zasnoubila, ale místo svatby se konal rozchod. Následně se na veřejnosti objevovala s o čtyři roky mladším právníkem Davidem Lucadem, ale vztah se rozpadl. 

V roce 2016 se poznala se svým současným snoubencem jménem Sam Asghari, kterého si sama vybrala do svého klipu Slumber Party. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí 5 nečekaných rozchodů roku 2023: Partner Taylor Swift nezvládal její slávu, s Britney to nešlo a dojemná Avril

5 nečekaných rozchodů roku 2023: Partner Taylor Swift nezvládal její slávu, s Britney to nešlo a dojemná Avril

Rok 2023 pomalu končí a za uplynulých dvanáct měsíců se zrodilo spoustu nových vztahů, ale došlo také na nečekané rozchody a rozvody. Některé proběhly v přátelském duchu, další si nemohou přijít na jméno a jiným ze vztahu zkrátka vyprchala láska. Pojďme se nyní podívat na 5 nečekaných...

Zahraničí Britney Spears balancuje na hraně: Nejdřív se ukázala bez formy a ušmudlaná, pak vyrazila na tajné rande

Britney Spears balancuje na hraně: Nejdřív se ukázala bez formy a ušmudlaná, pak vyrazila na tajné rande

Zpěvačka Britney Spears (41), která minulý týden oznámila rozvod se svým manželem Samem Asgharim (29) , si v kalifornském West Hollywoodu zašla na tajné rande. Informují o tom zahraniční média Daily Mail a Page Six. Kdo je pán neznámý, ale není zatím jisté. Jen pár dní po...

Zahraničí Reakce Britney Spears na rozvod se Samem Asgharim: Nejdřív slova o bolesti, pak si nechala olízat nohu

Reakce Britney Spears na rozvod se Samem Asgharim: Nejdřív slova o bolesti, pak si nechala olízat nohu

Britney Speras (41) prožívá jedno z nejhorších období vůbec. Po pouhých 14 měsících od svatby se rozvádí s manželem Samem Asgharim (29). Ten podal žádost o rozvod už 28. července. Popová princezna dlouhou dobu mlčela a nijak se nevyjadřovala. Nyní podle zahraničních webů TMZ a Daily Mail...

Zahraničí Toxické manželství Britney Spears a Sama Asghariho: Poslední týdny zoufalství a rány pěstmi

Toxické manželství Britney Spears a Sama Asghariho: Poslední týdny zoufalství a rány pěstmi

Před pár dny vyplulo na povrch, že Sam Asghari (29) měl podat žádost o rozvod 28. července 2023.V současné době je potvrzené, že nejsledovanější pár Hollywoodu jde od sebe. Na Britney Spears (41) a Sama nyní vyplouvají na povrch pikantnosti z jejich toxického manželství. Podle zahraničního webu...

Zahraničí Britney Spears nevyšlo třetí manželství: Pikantnosti z chystaného rozvodu, boj o peníze a bizarní vyjádření

Britney Spears nevyšlo třetí manželství: Pikantnosti z chystaného rozvodu, boj o peníze a bizarní vyjádření

Celý Hollywood je v šoku! Zpěvačka Britney Spears (41) se 14 měsíců po svatbě podle Daily Mail rozchází se svým manželem Samem Asgharim (29). Ten má vyhrožovat, že zveřejní mimořádně kompromitující informace o Britney, pokud nebude souhlasit s novým projednáním jejich předmanželské smlouvy. Jen o den později...

Zahraničí Těžké životní chvíle Britney Spears: Po potratu spekulace o dalším dítěti a nevyléčitelná nemoc

Těžké životní chvíle Britney Spears: Po potratu spekulace o dalším dítěti a nevyléčitelná nemoc

Zpěvačka Britney Spears (40) rozvířila svým příspěvkem na sociálních sítích spekulace o jejím možném těhotenství. Ve videu, které sdílela se totiž nápadně drží za bříško. Zpěvačka byla již těhotná v dubnu, ale o měsíc později oznámila, že bohužel potratila. Britney Spears a manžel Sam Asghari (28) by...