Ulice

Ulice je český televizní seriál, který televize Nova vysílá od roku 2005. Je to první a zatím jediný nekonečný denní seriál, který můžeme zařadit do žánru mýdlové opery. Seriál se vysílá každý všední den pondělí až pátek vyjímaje letních prázdnin a Vánoc, kdy má seriál pauzu. Hlavní role v seriálu Ulice tvoří několik rodin, které bydlí v seriálové Ulici na okraji Prahy. 

Režie

Dušan Klein, Otakar Kosek, Juraj Deák, Ondřej Kepka, Milan Růžička, Marián Kleis ml., Boro Radojčič, Tomáš Tintěra, Patrik Hartl, Kryštof Hanzlík, Petr Orozovič, Magdaléna Pivoňková, Miroslav Sobota, Dan Woldarczyk, Stanislav Sládeček, Martin Kopp, Jiří Andrle, Jakub Wehrenberg, Jaroslav Fuit.

Scénář 

Irena Obermannová, Martin Šafránek, Ladislav Karpianus, Radek Bajgar, Vladimír Cihelka, Adam Pražák, Jakub Režný, Ivana Slámová, Kateřina Šavlíková, Eva Taubrová, Lucie Trmíková a další.

Natáčení 

Nekonečný seriál Ulice se natáčí v pražských ateliérech v objektu bývalé tiskárny v Hostivaři. Ulice se začala natáčet 6. června 2005 a jedna epizoda je většinou tvořena třídenním příběhem každé z dějových linek. Výroba probíhá po dokončení příprav a rekvizit. Běžný natáčecí den má 12 hodin. Po dokončení filmový materiál jde do postprodukce, kdy střih ve spolupráci s režií sestříhá konkrétní díl. Následně jsou upraveny zvukové dialogy a hudba. Po této části přichází schvalovací projekce, titulkování a technická kontrola. 

Zajímavosti 

 • Kde dni 24. srpna 2021 bylo odvysíláno 3 362 dílů seriálu Ulice 
 • Postava Františka a Emy jsou sourozenci nejenom v Ulici, ale také v reálném životě 
 • Jeden díl se natáčí cca 1,5 dne 
 • Pivo “Hostivar” je ve skutečnosti nealkoholick pivo Birell 
 • Seriálový bar Coolna byl použit i ve 370. díle seriálu Ordinace v růžové zahradě
 • Od roku 2011 se v seriálu objevují reklamy. Diváci si mohou všimnout například reklamy na Euronics, Tescomu nebo RWE
 • Seriál někdy odkazuje sám na sebe, kdy se postavy v televizi dívají na odvysílané díly 
 • Známá průčelí domu jsou pouze dekorace, za okny se žádné byty nenacházejí 
 • Celý areál Ulice propojuje 5,5 kilometru zvukových kabelů se 180 konektory 
 • Pohřeb Kláry Peškové přišel na cca 150 tisíc korun 
 • Pro kadeřnictví v Ulici se připravilo 820 účesů. Nejvíce stříhaným hercem se stal Václav Svoboda, představitel Lumíra Nykla

Herci a postavy 

Rodina Farských 

Rodina Farských ve složení Olda (Ondřej Pavelka), manželka Jitka (Ilona Svobodová) a dcery Monika (Anna Fixová) a Lída (Jana Birgusová) se zpočátku jevila jako parta bezproblémových lidí, kteří si žijí spokojený a rodinný život. To ovšem do té doby, než se na Oldu provalily nevěry, které ale Jitka trpělivě tolerovala a starala se o rodinu. V roce 2006 se Jitce a Oldovi narodil syn Jan, ale brzy zemřel. Po opakujících se nevěrách se cesty Jitky a Oldy rozešly a každý má svůj život. 

Rodina Jordánových 

Rodina Jordánových se v Ulici objevila hned v první sezoně. Spokojenou rodinku tvořily dvě děti, dvojčata Matěj (Jakub Štáfek) a Tereza (Patricie Solaříková) a jejich rodiče Barbora (Tereza Brodská) a Tomáš (Petr Vacek). Ale i v poklidné rodině Jordánových se zanedlouho objevily problémy. Bára začala spát se svým kolegou Ing. Petrem Boháčem (Pavel Kříž), ale ani Tomáš Jordán nebyl svatý. Jejich manželství se nakonec rozpadlo a každý si našel nového partnera. 

Rodina Hejlových 

Miriam Hejlová (Hana Maciuchová) byla profesorka na gymnáziu, která v začátcích seriálu žila v maličkém bytě se svým třicetiletým synem Jaroslavem (Martin Hofmann). Miram opustil manžel Cyril Hejl (Dušan Jamrich), a to v době, kdy byl Jarda ještě malý kluk. Jarda byl konstruktér ve společnosti Království hraček a později se osamostatnil a začal žít s mladou učitelkou Lenkou Drápalovou (Michaela Badinková), kterou si nakonec vzal a měl s ní dvě dcery. 

Rodina Nyklových 

Rodina Nyklových vlastnila malou večerku a všemu velel otec Stanislav Nykl (Bronislav Poloczek) a Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová) a jejich syn Lumír Nykl (Václav Svoboda). Vzhledem k tomu, že herec Bronislav Poloczek zemřel v roce 2006 na infarkt, tak jeho postava musela zmizet. Mezitím Lumír začal randit se Světlanou Lisečkovou (Tereza Bebarová). Jejich vztah byl ze začátku naprosto otřesný a Lumír Světlanu dokonce několikrát uhodil. Postupem času se z nich ale stal jeden z nejkrásnějších a nejstabilnějších párů seriálu Ulice. Tedy až do chvíle, kdy postava Světlany v roce 2020 zemřela a herečka ze seriálu odešla. 

Rodina Liškových 

Dalibor Liška (Václav Mareš) se živil jako vědec a později jako hlídač a vrátný. Jeho syn Bedřich Liška (Adrian Jastraban) byl několik let ve vězení a následně se seznámil Annou Málkovou (Lubja Krbová) a v roce 2007 se vzali. V roce 2008 si adoptovali Františka (Matyáš Valenta) syna Zuzany Hrubé (Šárka Ulrichová), která byla vyléčená narkomanka. Později adoptovali ještě Evu Toužimskou (Anna-Marie Valentová). Následovala série nevěr ze strany Bedřicha, která vyústila v rozvod. Bedřich si bokem udělal dceru Ladu, což Anička už nedokázala zkousnout. 

Rodina Maléřových 

Veronika (Hana Holišová) a Martin Maléřovi (Tomáš Dastlík) mají dvě děti, Filipa (Marek Salvet) a Rozinu (Anna Kadeřávková). Původně Maléřovi bydleli v Loučce na Moravě, ale Martin dostal práci v Praze, a tak se musela celá rodina přestěhovat. Ale i spořádanou rodinou z vesnice otřásly nevry. Nejdříve se Veronika zamilovala do faráře Marka Ryby (Aleš Háma) a políbili se. Což bylo pro věřící Veroniku naprosté pošpinění manželství s Martinem a raději se mu přiznala. Jejich vztah byl nalomený, ale nakonec to dali opět dohromady. Později se ale Martin zamiloval do číšnice Šárky (Malvína Pachlová) a od rodiny odešel. 

Herci, kteří během natáčení Ulice zemřeli

Radoslav Brzobohatý (†79) – role: Václav Král

Bronislav Poloczek (†72) – role: Stanislav Nykl 

Bořivoj Navrátil (†78) – role: Kapitán Bařinka 

Lubomír Lipský (†92) – role: Boris děda

Michael Hofbauer (†49) – role: Rocky

Hana Maciuchová (†75) – role: Miriam Hejlová 

Tomáš Valík (†51) – role: Richard Zajíček 

Zdeněk Hess (†79) – role: Lojza Navrátilek 

Milan Šimáček (†56) – role: Záporák Chosé 

Vladimír Šafránek (†46) – role: Kapelník Flaksa

Julius Neumann (†64) – role: Role číšníka 

Ladislav Dušek (†78) – role: Děda Vojty Marečka 

Andrej Hryc (†71) – role: Boris Nekonečný 

Robert Hlavatý (†50) – role: Epizodní role 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Aneta Krejčíková s kůží na trh: Nejobdařenější česká herečka řekla, proč šla pod kudlu a kolik to stálo

Aneta Krejčíková s kůží na trh: Nejobdařenější česká herečka řekla, proč šla pod kudlu a kolik to stálo

Oblíbená česká herečka Aneta Krejčíková (32) se rozhodla podstoupit plastickou operaci prsou. Před pěti měsíci si nechala zmenšit své přírodní pětky a po nějaké době se o celé situaci a důvodech rozepsala na sociální síti Instagram. Anetu si diváci oblíbili v nekonečném seriálu Ulice nebo minisérii Volha.

Ulice Boj o přežití: Hynek z Ulice bude trpět kvůli Šimonovi. Jak se mu vymstí bitva o pubertálního syna?

Boj o přežití: Hynek z Ulice bude trpět kvůli Šimonovi. Jak se mu vymstí bitva o pubertálního syna?

Tvůrci seriálu Ulice si hodně všímají také vztahů rodičů a různě starých dětí. Na jednotlivých příbězích ukazují, jak se během let tyto vztahy vyvíjejí, jakými zkouškami si procházejí. Diváky v poslední době zaujal Hynkův boj o Šimona, při kterém došlo i na různé fauly proti Gábině a...

Celebrity Patricie Pagáčová se toho nebojí: Letní sezónu zahájila v odvážném síťovaném body

Patricie Pagáčová se toho nebojí: Letní sezónu zahájila v odvážném síťovaném body

Herečka a maminka malé Bibiany (2) Patricie Pagáčová (34) vyrazila na party značky Calzedonia na Dětský ostrov v Praze v černém outfitu, ve kterém odhalila své dokonalé křivky. Oblíbená herečka ze seriálu Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě je v nejlepší formě, v jaké kdy byla. Herečka...

Ulice Ulice: Chci mít pokoj od všeho a od všech. K čemu dožene zoufalou Žofii z Ulice její máma

Ulice: Chci mít pokoj od všeho a od všech. K čemu dožene zoufalou Žofii z Ulice její máma

Nekonečný seriál Ulice otevírá ve svých příbězích také závažná témata, která momentálně rezonují společností. Jedním z nich je například duševní zdraví teenagerů, jež válcuje situace doma. To je i případ Žofie, která již nemůže dál. Co udělá? Proč o ni má Michal ještě větší starost než obvykle?...

Ulice V Ulici se bude slavit Den dětí: Kdo se kvůli tomu uchýlí k malé lsti a kdo nečekaně zaboduje?

V Ulici se bude slavit Den dětí: Kdo se kvůli tomu uchýlí k malé lsti a kdo nečekaně zaboduje?

Seriál Ulice, který vysílá TV Nova, je zasazen do reálného času. Jeho hrdinové proto prožívají spolu s diváky i nejrůznější svátky. Tentokrát tvůrci seriálu zakomponovali do několika příběhů Den dětí. Svátek všech dětí budou slavit nejen Marečkovi, ale také třeba Nyklovi. V obou rodinách dojde ve spojitosti...

Ulice Nechutný podraz v Ulici: Co Hynek provede Jirkovi Hermanovi?

Nechutný podraz v Ulici: Co Hynek provede Jirkovi Hermanovi?

V seriálu Ulice opět přituhuje. Například Hynek kolem sebe kope čím dál víc ve snaze získat Šimona natrvalo do své péče, což by mu podle něj jen prospělo. Aby získal u syna cenné body, neváhá zamést s Jirkou Hermanem, na kterého začíná pořádně žárlit. Jak ho podrazí?...