Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví: Mluví o udržitelnosti, pak dělá reklamu na turecké tržiště

Glosa Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví: Mluví o udržitelnosti, pak dělá reklamu na turecké tržiště
Více

GLOSA: Na sociálních sítích se rozhořely diskuse poté, co se na český trh dostal nový silný hráč, turecký Trendyol. Jako první ze známých osobností rozvířila vody spisovatelka Radka Třeštíková (42), která se snaží bojovat proti fast fashion a ohromně jí naštvalo, že se některé známé osobnosti nechaly za peníze upsat tomuto tureckému internetovému tržišti. Jednou z takových je i herečka Tereza Ramba (34), která předvádí krasojízdu pokrytectví…

Na český trh vstoupil nový silný hráč, turecký Trendyol. „V prvním čtvrtletí roku 2024 vstoupíme na východoevropský trh. Začneme Rumunskem, Řeckem, Maďarskem a Českou republikou a v následujícím období budeme počet zemí v tomto regionu zvyšovat,“ uvedl generální ředitel společnosti Trendyol Group Erdem Inan.

Samozřejmě, že takové značky podobně jako Shein nebo Temu nabízejí královsky placené spolupráce známým osobnostem. S Trendyolem v současnosti na českém poli spolupracují celebrity a influenceři jako Natálie Bagárová, Nikol Švanterová, Agáta Hanychová, Týnuš Třešničková nebo Tereza Ramba.

ZajímavostiTragický osud Káči z pohádky Hrátky s čertem: Eva Klepáčová chtěla vyskočit z okna s malou dcerou v náručí

Tragický osud Káči z pohádky Hrátky s čertem: Eva Klepáčová chtěla vyskočit z okna s malou dcerou v náručí

Třeštíková: Jak to můžete dělat s čistým svědomím?

Trendyol je takové online turecké tržiště, které to má do udržitelnosti stejně daleko, jako účastníci Výměny manželek k zubaři. Jako první se ozvala Radka Třeštíková. „Nerozumím tomu, jak může tolik influencerů spojit své jméno s touhle společností a pomáhají jí s čistým svědomím prosadit se na našem trhu,“ rozepsala se na Instagramu.

Trendyol je gigantické turecké tržiště, vlastněné čínskou Alibabou. Je to absolutní fast fashion trash, který ztělesňuje všechno to, proti čemu se poslední roky na poli módy bojuje, od kvality, pracovních podmínek až po dopad masivní výroby na životní prostředí. Píše se rok 2024 a my už zase míříme hluboko do háje,“ narážela spisovatelka mimo jiné i na svoji kamarádku Emmu Smetanu.

Ta na úvahu Radky Třeštíkové samozřejmě zareagovala. Vysvětlila na svém Instagramu, že s oblečením to má podobně jako s jídlem. Stejně tak, jako se snaží jíst zdravě, tak podporuje tuzemské nebo zahraniční módní návrháře nebo nakupuje v sekáčích. Najdou se ale dny, kdy zhřeší a nacpe se mekáčem a stejně tak si občas koupí něco ve fast fashion eshopu.

Jde o to si uvědomit, že ta udržitelnost začíná u každého z nás. Já ty kousky nosím do posledního roztrhání,“ vyjádřila se Emma. Ta ale na rozdíl od Terezy Ramby nikdy nedělala místy až agresivní kampaň za udržitelnou módu.

Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví

Zato Tereza Ramba je úplně jiný případ. Herečka, která je známá svým bojem za udržitelnost právě předvádí pokryteckou krasojízdu. V roce 2020 si zaregistrovala doménu Laskaje.cz a následně začala prodávat vlastní kolekci udržitelné módy.

Jsou to úžasný, lehoučký, stoprocentně bavlněný, ekologický pánský a dámský trika: dobro druh, do duší a láska je. A taky jedno bodýčko dobro druh. Protože ten dobrý druh nás naplňuje od shora až dolů. A já jsem prostě neodolala. Máme jenom tři sta kusů, protože jsme pro vás chtěli ty nejlepší materiály a kvalita je víc než kvantita,“ píše na svém eshopu, kde prodává oblečení z kvalitních materiálů tuzemské výroby.

ZahraničíJedno z nejznámějších siamských dvojčat je v chomoutu: Abby se v tichosti provdala za zdravotního bratra

Jedno z nejznámějších siamských dvojčat je v chomoutu: Abby se v tichosti provdala za zdravotního bratra

Proto není divu, že za obyčejné triko s dlouhým rukávem dáte 790 korun nebo za šaty téměř 6 tisíc korun. Herečka dlouhodobě bojuje za udržitelnou módu a bije na poplach s tím, že tohle je ta cesta. A právě z toho důvodu je spolupráce s tureckým online tržištěm ukázka naprostého pokrytectví, které Tereza předvádí.

Pokud se roky veřejně prezentuje tímto stylem a fanoušky očkuje tím, jak je důležitá udržitelná móda, absolutně nechápeme její spolupráci s Trendyolem. Je jasné, že složenky se neptají, ale něco takového od Terezy Ramby málokdo čekal. Terezo, hrát si na morální pilíř je jedna věc, ale dodržet a dostát svým slovům, je věc druhá a to jste absolutně nezvládla.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Red Face na vlastní kůži: Obchod s lidským neštěstím, poloprázdno a pán, který rozdával lístky za nůžky na nehty Glosa

Red Face na vlastní kůži: Obchod s lidským neštěstím, poloprázdno a pán, který rozdával lístky za nůžky na nehty

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc Glosa

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi Glosa

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila Glosa

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý Glosa

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý

Dům Big Brother začíná připomínat online blázinec: Katrin se po 35 zhroutila, důvod je bizarní Glosa

Dům Big Brother začíná připomínat online blázinec: Katrin se po 35 zhroutila, důvod je bizarní