Výměna manželek

Výměna manželek je televizní pořad, reality show, která se v Česku na TV Nova vysílá od roku 2005. 

Režie

Jan Kadeřábek 

Jiří Mádle 

Jana Rezková 

Ivana Křenová 

Jan Turek ml. 

Vlastimil Urban 

Historie

Původně koncept pochází z Velké Británie, kde byl vysílán pod originálním názvem Wife Swap v letech 2003 až 2009. Britská verze byla vyvinuta britskou produkční společností RDF media. Americkou verzi britské televizní show vysílala televize ABC a poslední díl byl odvysílaný v roce 2009. 

Pravidla 

Během prvního týdne se nová/náhradní manželka řídí stejnými pravidly a harmonogramem jako manželka, kterou v rodině zastupuje. Každá z žen nechá manuál domu té druhé, ve kterém podrobně vysvětlí její roli v rodině, povinnosti a chod celé domácnosti. Na konci prvního týdne dochází ke změně pravidel a rodina začíná fungovat podle přání náhradní manželky/matky. 

V druhé polovině týdne se snaží rodina dodržovat pravidla náhradní manželky a matky. Nová manželka dostane také rozpočet, který musí dodržovat a hlavně s ním musí vyjít celých deset dní. 

Natáčení

Každého dílu se účastní dvě rodiny, které si za finanční odměnu 100 000 korun (do roku 2016 to bylo 50 000) na 10 dní vymění manželky. Soužití “nové” vyměněné rodiny sleduje a dokumentuje kamera. Na konci pořadu se účinkující sejdou mezi osmi očima a vzájemně si sdělují dojmy z celé Výměny manželek. 

Obě dvě rodiny jsou po dobu výměny pod dohledem kamer. U každé rodiny je přítomen režisér, kameraman, asistent produkce, režie a technik. Během prvního, pátého a desátého dne jsou kameramani dva. Natáčení začíná většinou brzy ráno a končí, když členové rodin ulehnou ke spánku. Během noci není štáb přítomen. 

Kontroverze 

V polovině srpna 2020 se během natáčení epizody pořadu nedaleko svého bydliště oběsil jeden z účastníků reality show. Policie následně obvinila člena externí produkce z přečinu vydírání. Televize Nova epizodu neodvysílala. 

 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Výměna manželek Zdánlivě poklidná Výměna manželek se promění v boj o možnost zůstat v bytě

Zdánlivě poklidná Výměna manželek se promění v boj o možnost zůstat v bytě

Temperamentní Žaneta ze Zlína se přestěhuje do Prahy za energickým tatínkem a dvěma malými dětmi. Na druhou stranu z hlavního města na východ Moravy zamíří Dorka do rodiny se třemi již odrostlými dětmi. Relativně idylickou Výměnou manželek zamává zjištění, že jedna rodina již pět měsíců neplatí nájem...

Výměna manželek Od sedmi dětí ke dvěma a naopak: Výměna manželek se zásadním životním rozhodnutím

Od sedmi dětí ke dvěma a naopak: Výměna manželek se zásadním životním rozhodnutím

Jak si poradí temperamentní Petra v rodině se sedmi dětmi a nepříliš tolerantním tatínkem k tomu? A dokáže se klidná Andrea přizpůsobit domácnosti se dvěma puberťáky a třemi psy? To se diváci dozvědí v novém dílu Výměny manželek, která startujte na TV Nova tuto středu od 20.20.

Výměna manželek Výměna manželek: Neshody ve výchově syna s ADHD a tatínek 5 let bez práce

Výměna manželek: Neshody ve výchově syna s ADHD a tatínek 5 let bez práce

Jak si poradí temperamentní Pavlína s nezaměstnaným tatínkem, navíc v prostředí, které je jí cizí? Dokáže se klidná Petra přizpůsobit rodině s většími dětmi? To se diváci dozvědí v novém dílu Výměny manželek, která startujte na TV Nova tuto středu od 20.20.

Výměna manželek Výměna manželek odkrývá stará tajemství: Jana z „mačkáš mi hada“ přiznala, na čem jela

Výměna manželek odkrývá stará tajemství: Jana z „mačkáš mi hada“ přiznala, na čem jela

Temperamentní Lucie se přestěhuje z malebné obce Bezděz do německé Žitavy do rodiny, kde nepanují úplně ideální vztahy. Na druhou stranu zamíří ne příliš aktivní Dominika do rodiny s malými dětmi, velkou zahradou a hospodářskými zvířaty. Diváci v nejnovějším díle úspěšné reality show Výměna manželek uvidí i...

Výměna manželek Jana z legendárního dílu mačkáš mi hada: Po 7 letech ve Výměně manželek, její proměna bere dech

Jana z legendárního dílu mačkáš mi hada: Po 7 letech ve Výměně manželek, její proměna bere dech

Pravidelní diváci oblíbené show Výměna manželek si jistě pamatují legendární díl s Jane Röbisch (41). Psal se rok 2017 a Jane se se svým tehdejším partnerem přihlásila do Výměny, ale patrně vůbec netušila, jakou legendou se stane. Její hláška "mačkáš mi hada, debile," okamžitě zlidověla. Po sedmi...

Výměna manželek Výměna manželek zalitá alkoholem: Náhradní maminka zahání stres panáky fernetu a rumu

Výměna manželek zalitá alkoholem: Náhradní maminka zahání stres panáky fernetu a rumu

Dominika se přestěhuje z obce Žampach Jílové u Prahy do moravskoslezských Beskyd do rodiny se svérázným tatínkem a temperamentními dětmi. Na druhou stranu zamíří Lenka do rodiny s úplně jiným životním stylem. Diváci uvidí nejnovější díl úspěšné reality show Výměna manželek, ve které si dvě ženy vymění...