Emma Smetana

Emma Smetana se narodila 11. února 1988 v Praze a je česká herečka, novinářka, moderátorka a zpěvačka. Emma má dvojí občanství, české a francouzské. V Česku žije od roku 2011 a do dvou let vyrůstala v Praze, a poté se přestěhovala se svojí maminkou Monikou Pajerovou do Paříže za otcem Jiřím Smetanou, který tam vedl rockový klub Gibus. Do svých šesti let žila v Paříži a další čtyři roky ve Štrasburku. Po návratu do Prahy absolvovala francouzské lyceum. Později pokračovala v magisterském studiu politických věd v Paříži. Druhý magisterský diplom v oboru politologie-evropské záležitosti-mezinárodní vztahy získala na berlínské Svobodné univerzitě. 

Kariéra 

Svoji kariéru v českých sdělovacích prostředcích zahájila v rubrice počasí na TV Nova. Později přešla do redakce zpravodajství, kde se dostala do dlouhodobých konfliktů s kolegy a nadřízenými. Televize Nova jí dala výpověď k 31. květnu 2016. Emma tehdy zažalovala Novu o ušlou mzdu za období po výpovědi. TV Nova odmítla její tvrzení jako “nepravdivá a scestná” a její žalobu po dvou letech justičních tahanic definitivně zamítl Nejvyšší soud ČR v září 2018. Od března 2017 působila v moderátorském týmu televize DVTV na portálu Aktuálně.cz. Rozhovory dělala kromě češtiny také v angličtině, francouzštině a němčině. 

Filmografie

2009 – Rytmus v patách 

2011 – Muži v naději 

2013 – Donšajni, Hořící keř 

2015 – Korunní princ, Rivalové navždy – bitva o tenisky 

2021 – Jedině Tereza

Seriály 

2012 – Ordinace v růžové zahradě 

2013 – Terapie 

2014 – Až po uši 

2015 – Bez hranic 

2016 – Na vodě 

2021 – Polda 

Politika 

V letech 2008 až 2009 pracovala na Úřadu vlády ČR jako asistentka v mediálním týmu tehdejšího premiéra Mirka Topolánka. Po pádu vlády ODS a jejím nahrazením úřednickým kabinetem se přesunula do Evropského parlamentu v Bruselu, kde po několik měsíců působila jako politická stážistka České strany sociálně-demokratické a publikovala ve vnitrostranickém tisku ČSSD. 

Hudba 

Od šesti let hraje Emma na klavír. V roce 2012 založila kapelu, která nese její jméno. V březnu 2016 vydala debutové album What I´ve Done. Z něho také pochází singl “No Fire”. Rok po vydání s kapelou jela turné po českých nádražích s názvem “Mezi vlaky” 

Zajímavosti 

  • V letech 2012 až 2016 moderovala zprávy na TV Nova
  • Mluví plynule francouzsky, anglicky a německy. Domluví se španělsky a částečně i hebrejsky 

Osobní život 

Jejím dlouholetým partnerem je hudebník Jordan Haj, se kterým má dvě dcery, které se jmenují Lennon Marlene Haj Smetana (2016) a Ariel Ava (2021).

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

KVIFF Bujaré zahájení festivalu ve Varech: Dámy bez podprsenky, Třeštíková se stavila po cestě z fesťáku

Bujaré zahájení festivalu ve Varech: Dámy bez podprsenky, Třeštíková se stavila po cestě z fesťáku

Zahájení 56. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech se neslo v bujarém duchu. Na červený koberec dorazily hvězdy nejen filmového plátna. Některé přítomné dámy odhodily podprsenky, další zvolily odvážné nebo extravagantní modely. Tentokrát se pořádně odvázaly zpěvačka Emma Smetana, (32), spisovatelka Radka Třeštíková (41) nebo exmanželka miliardáře...