Marek Ztracený

Marek Ztracený, rodným jménem Miroslav Slodičák se narodil 26. února 1985 v Železné Rudě a živí se jako český zpěvák a skladatel. Od dětství se věnoval hře na klavír a skládání hudby. Díky svému talentu a nadšení vystudoval skladbu na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Vlastní tvorbu vypiloval během amatérského hraní. 

Kariéra 

Na jaře 2008 se jeho song Ztrácíš objevil na Evropě 2. Z neznámé písničky se stal hit. Se songem dokonce vyhrál polský mezinárodní hudební festival PBS Bank Carpatia festival Rzeszow v kategoriích zpěv a nejlepší píseň v konkurenci stovky účinkujících z celé Evropy. Několikrát uspořádal ve spolupráci s WeLoveŠuma “koncert za čistou Šumavu”. Podmínkou pro vstup na koncert bylo, že každý z účastníků musel uklidit nějaké místo na Šumavě. Svůj počin zdokumentoval a tím získal vstupenku na koncert.

Alba

2018 – Ztrácíš 

2010 – Pohledy do duše 

2013 – V opilosti 

2015 – Pády 

2018 – Vlastní svět 

2018 – 10 let od Ztrácíš 

2020 – Planeta jménem stres 

2021 – Marek Ztracený v O2 aréně 2020 

Zajímavosti 

  • V roce 2008 získal Českého slavíka v kategorii Objev roku 
  • V roce 2021 získal Českého slavíka v kategorii Zpěvák roku 
  • Na začátku roku 2020 uspořádal koncert v O2 aréně

Osobní život 

V roce 2011 se mu narodil syn Marek. Partnerku moderátorku Marcelu Skřivánkovou požádal 23. února 2020 před vyprodanou O2 arenou o ruku. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Svatba v plánu není, zapíral Marek Ztracený pouhé 4 hodiny před koncertem

Svatba v plánu není, zapíral Marek Ztracený pouhé 4 hodiny před koncertem

Jeden z nejoblíbenějších českých zpěváků Marek Ztracený (38) koncertuje tři dny po sobě v pražském Edenu. Při sobotním koncertu všem vytřel zrak, když sdílel s fanoušky dojemný okamžik ze svého života. Ukázal jim totiž na velkých obrazovkách intimní chvíle ze své přísně utajované svatby. Dlouholetou snoubenku Marcelu...

Celebrity Poslední koncert Marka Ztraceného na několik let dopředu: Lidé se bojí o zpěvákovo zdraví

Poslední koncert Marka Ztraceného na několik let dopředu: Lidé se bojí o zpěvákovo zdraví

Oblíbený zpěvák Marek Ztracený (37) o víkendu oznámil, že má v plánu uspořádat v Praze poslední koncert na hodně dlouhou dobu. Pro všechny fanoušky bylo takové rozhodnutí doslova šokem. Okamžitě se na sociálních sítích začalo spekulovat, zda zpěvák netrpí nějakou vážnou nemocí. Ztracený o svém zdravotním stavu...