Marek Ztracený

Marek Ztracený, rodným jménem Miroslav Slodičák se narodil 26. února 1985 v Železné Rudě a živí se jako český zpěvák a skladatel. Od dětství se věnoval hře na klavír a skládání hudby. Díky svému talentu a nadšení vystudoval skladbu na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Vlastní tvorbu vypiloval během amatérského hraní. 

Kariéra 

Na jaře 2008 se jeho song Ztrácíš objevil na Evropě 2. Z neznámé písničky se stal hit. Se songem dokonce vyhrál polský mezinárodní hudební festival PBS Bank Carpatia festival Rzeszow v kategoriích zpěv a nejlepší píseň v konkurenci stovky účinkujících z celé Evropy. Několikrát uspořádal ve spolupráci s WeLoveŠuma “koncert za čistou Šumavu”. Podmínkou pro vstup na koncert bylo, že každý z účastníků musel uklidit nějaké místo na Šumavě. Svůj počin zdokumentoval a tím získal vstupenku na koncert.

Alba

2018 – Ztrácíš 

2010 – Pohledy do duše 

2013 – V opilosti 

2015 – Pády 

2018 – Vlastní svět 

2018 – 10 let od Ztrácíš 

2020 – Planeta jménem stres 

2021 – Marek Ztracený v O2 aréně 2020 

Zajímavosti 

  • V roce 2008 získal Českého slavíka v kategorii Objev roku 
  • V roce 2021 získal Českého slavíka v kategorii Zpěvák roku 
  • Na začátku roku 2020 uspořádal koncert v O2 aréně

Osobní život 

V roce 2011 se mu narodil syn Marek. Partnerku moderátorku Marcelu Skřivánkovou požádal 23. února 2020 před vyprodanou O2 arenou o ruku. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Poslední koncert Marka Ztraceného na několik let dopředu: Lidé se bojí o zpěvákovo zdraví

Poslední koncert Marka Ztraceného na několik let dopředu: Lidé se bojí o zpěvákovo zdraví

Oblíbený zpěvák Marek Ztracený (37) o víkendu oznámil, že má v plánu uspořádat v Praze poslední koncert na hodně dlouhou dobu. Pro všechny fanoušky bylo takové rozhodnutí doslova šokem. Okamžitě se na sociálních sítích začalo spekulovat, zda zpěvák netrpí nějakou vážnou nemocí. Ztracený o svém zdravotním stavu...