Johnny Depp

Johnny Depp, vlastním jménem John Christopher Depp II., se narodil 9. června 1963 v Kentucky a je to americký herec, známý hlavně z filmů Střihoruký Edward, Ospalá díra, Piráti z Karibiku, Hledání Země Nezemě, Alenka v říši divů, Karlík a továrna na čokoládu nebo Fantastická zvířata. 

Johnny Depp se narodil jako nejmladší ze čtyř dětí Johna Deppa staršího a Betty Sue Palmer. Jeho otec byl inženýr a matka žena v domácnosti. S rodinou se přestěhoval na Floridu, kde chodil na střední školu. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo 15 let. Johnny v té době už bral drogy a kradl. Jako dítě miloval hraní na kytaru a hudba byla jeho vášní. Následně odešel ze školy a založil kapelu Kids. 

Kariéra

Nejznámější filmy 

1984 – Noční můra v Elm Street 

1990 – Střihoruký Edward 

1999 – Ospalá díra 

2001 – Z pekla 

2003 – Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly 

2004 – Hledání Země Nezemě 

2005 – Karlík a továrna na čokoládu 

2006 – Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže 

2007 – Piráti z Karibiku: Na konci světa 

2011 – Rumový deník 

2012 – Jump street 21 

2016 – Fantastická zvířata a kde je najít 

2017 – Vražda v Orient expresu 

Zajímavosti 

  • Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy 
  • Do češtiny ho nejčastěji dabuje Saša Rašilov mladší. V několika filmech ho také dabovali Jakub Saic a Filip Čáp
  • Jeho první role byla ve filmu Nightmare on Elm Street

Osobní život 

V letech 1985 až 1988 byl ženatý s americkou herečkou Sherilyn Fenn. Ta se proslavila především rolí v seriálu Městečko Twin Peaks . Dlouholetou životní partnerkou byla francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradis, se kterou má dvě děti: dceru Lily-Rose Melody (1999) a syna Johna “Jacka” Christophera (2002). Po 14 letech se ale v roce 2012 rozešli. V březnu 2013 potvrdil zasnoubení s herečkou Amber Heard a v únoru 2015 si ji vzal. V roce 2016 podala Amber žádost o rozvod. 

Kontroverze 

V roce 2020 byl britským bulvárním deníkem The Sun označen za domácího násilníka. Dle deníku opakovaně napadl svoji exmanželku Amber Heard. Depp následný spor, ve kterém obvinil vydavatele bulvárního deníku z pomluvy a ve kterém Heard vypověděla, že ji mnohokrát vyhrožoval, prohrál, a byl soudem označen za manželského násilníka. Avšak postupně se objevují informace, že by tomu mohlo být jinak díky četným důkazům svědectví o Deppově nevinně. V srpnu roku 2021 Johnny Depp vyhrál soud s Amber Heard o tom, aby se s ní mohl dál soudit. V roce 2022 začala četná série soudních procesů mezi Deppem a Heard, kde se Depp dožaduje odškodnění 50 milionů dolarů za pomluvu, kdy se Heard v prosinci 2021 označila v deníku The Washington Post za oběť domácího násilí a naopak tvrdí, že násilí bylo pácháno na něm.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí Amber Heard je na mizině, přesto se chystá do protiútoku: Jaké trumfy vytasila proti Johnnymu Deppovi?

Amber Heard je na mizině, přesto se chystá do protiútoku: Jaké trumfy vytasila proti Johnnymu Deppovi?

Amber Heard (36) se po prohraném soudu s exmanželem Johnny Deppem (59) odmítá vzdát. Podle rozsudku musí zaplatil herci 10 milionů dolarů, ale to jí nezabránilo v tom, aby si najala špičkové právníky a dala se do protiútoku. Herečka je ale na mizině, rozprodává majetek a věří,...

Smrt Bizarní chování Anne Heche (†53), náraz a výbuch: Zběsilá jízda a zbytečná smrt herečky má smutné vysvětlení

Bizarní chování Anne Heche (†53), náraz a výbuch: Zběsilá jízda a zbytečná smrt herečky má smutné vysvětlení

Herečka Anne Heche (†53) po týdnu boje o život bohužel nepřežila následky zranění po děsivé autonehodě, kdy v rychlosti 144km/h vrazila do dvoupodlažního obytného domu a způsobila explozi. Podle webu Huffpost policie objevila v těle herečky přítomnost kokainu. Celá dramatická nehoda, která skončila zbytečnou smrtí má kolem...

Zahraničí Amber Heard se po prohraném procesu s Johnny Deppem uklidila do pouště: Jak to vypadá uvnitř haciendy

Amber Heard se po prohraném procesu s Johnny Deppem uklidila do pouště: Jak to vypadá uvnitř haciendy

Amber Heard (36) po prohraném procesu s Johnny Deppem (59) nezažívá zrovna pozitivní období jak v soukromém, tak pracovním životě. Exmanželka jednoho z nejoblíbenějších herců světa se drží v ústraní. Možná proto se také odstěhovala do Yucca Valley v Kalifornii. Nádherný dům v poušti si pořídila v...

Zahraničí 10 nejbizarnějších perel v procesu století Johnny Depp versus Amber Heard

10 nejbizarnějších perel v procesu století Johnny Depp versus Amber Heard

Ne každá láska končí happy endem a Johnny Depp (58) a Amber Heard (36) jsou toho důkazem. Herec zažaloval svoji bývalou partnerku za pomluvu, urážku na cti a vyhrál. Podívejme se na 10 nejbizarnějších výpovědí v procesu století.