Amber Heard

Amber Laura Heard, provdaná Amber Laura Depp, se narodila 22. dubna 1986 v Texasu a živí se jako americká herečka a modelka. 

Kariéra 

Hereckou kariéru zahájila již během studií na univerzitě a nejprve hrála v malých rolích. První větší rolí pro ni byla Maria ve filmu Světla páteční noci z roku 2004. 

Filmografie

2004 – Světla páteční noci 

2005 – Její případ 

2008 – Nikdy to nevzdávej 

2011 – Rumový deník 

2013 – Špionáž 

2015 – Dánská dívka 

2018 – Aquaman 

2021 – Liga Spravedlnosti Zacka Syndera 

2023 – Aquaman and the Kingdom 

Zajímavosti 

  • V roce 2010 vystoupila na výroční akci organizovanou GLAAD a zveřejnila zde oficiálně svoji bisexuální orientaci. 
  • Žila s fotografkou jménem Tasya van Ree

Osobní život 

Od února 2015 byla manželkou herce Johnnyho Deppa. Manželství se rozpadlo roku 2016, kdy Heard požádala o rozvod u soudu a Deppa obvinila z ústního a fyzického zneužívání. Téhož roku došlo k dohodě o vypořádání a Heard stáhla žalobu. Depp zaplatil Heard vypořádání ve výši 7 milionů dolarů, ty údajně věnovala na podporu žen, které čelí domácímu násilí a dětské nemocnici v Los Angeles. V lednu 2021 vyšlo ale najevo, že přispěla z této částky jen sto tisíc dolarů, které na charitu poslal  Johnny Depp jejím jménem. 

Kontroverze 

V roce 2020 byl britským bulvárním deníkem The Sun označen za domácího násilníka. Dle deníku opakovaně napadl svoji exmanželku Amber Heard. Depp následný spor, ve kterém obvinil vydavatele bulvárního deníku z pomluvy a ve kterém Heard vypověděla, že ji mnohokrát vyhrožoval, prohrál, a byl soudem označen za manželského násilníka. Avšak postupně se objevují informace, že by tomu mohlo být jinak díky četným důkazům svědectví o Deppově nevinně. V srpnu roku 2021 Johnny Depp vyhrál soud s Amber Heard o tom, aby se s ní mohl dál soudit. V roce 2022 začala četná série soudních procesů mezi Deppem a Heard, kde se Depp dožaduje odškodnění 50 milionů dolarů za pomluvu, kdy se Heard v prosinci 2021 označila v deníku The Washington Post za oběť domácího násilí a naopak tvrdí, že násilí bylo pácháno na něm. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí Amber Heard je na mizině, přesto se chystá do protiútoku: Jaké trumfy vytasila proti Johnnymu Deppovi?

Amber Heard je na mizině, přesto se chystá do protiútoku: Jaké trumfy vytasila proti Johnnymu Deppovi?

Amber Heard (36) se po prohraném soudu s exmanželem Johnny Deppem (59) odmítá vzdát. Podle rozsudku musí zaplatil herci 10 milionů dolarů, ale to jí nezabránilo v tom, aby si najala špičkové právníky a dala se do protiútoku. Herečka je ale na mizině, rozprodává majetek a věří,...

Zahraničí Amber Heard se po prohraném procesu s Johnny Deppem uklidila do pouště: Jak to vypadá uvnitř haciendy

Amber Heard se po prohraném procesu s Johnny Deppem uklidila do pouště: Jak to vypadá uvnitř haciendy

Amber Heard (36) po prohraném procesu s Johnny Deppem (59) nezažívá zrovna pozitivní období jak v soukromém, tak pracovním životě. Exmanželka jednoho z nejoblíbenějších herců světa se drží v ústraní. Možná proto se také odstěhovala do Yucca Valley v Kalifornii. Nádherný dům v poušti si pořídila v...

Zahraničí 10 nejbizarnějších perel v procesu století Johnny Depp versus Amber Heard

10 nejbizarnějších perel v procesu století Johnny Depp versus Amber Heard

Ne každá láska končí happy endem a Johnny Depp (58) a Amber Heard (36) jsou toho důkazem. Herec zažaloval svoji bývalou partnerku za pomluvu, urážku na cti a vyhrál. Podívejme se na 10 nejbizarnějších výpovědí v procesu století.