Amanda Bynes

Herečka Amanda Laura Bynes se narodila 3. dubna 1986 v Kalifornii. Na přelomu tisíciletí byla považována za jeden z největších začínajících hereckých talentů. Amanda je nejmladší ze tří sourozenců. Její matka je zubní asistentka a otec zubař. 

Kariéra 

Amanda získala několik ocenění včetně sedminásobného vítězství v Kid´s Choice Awards a Critics´Choice Award. Poprvé se před kamerami objevila v sedmi letech v reklamě na bonbony Buncha Crunch. 

Filmografie 

2002 – Velký tlustý lhář

2003 – Co ta holka chce

2005 – Roboti, Ztroskotaná láska 

2006 – Super náhradník 

2007 – Královna ročníku 

2008 – Živoucí důkaz 

2010 – Panna nebo orel 

Kontroverze 

Amanda Bynes se dostala do velkých problémů s alkoholem a drogami což mělo neblahý vliv na její duševní zdraví. Závislost byla natolik vážná, že musela herečka podstoupit několikrát léčbu a stáhnout se zcela z veřejného života. V roce 2010 oznámila pauzu od hraní na neurčito, protože se musela vypořádat s osobními problémy. V roce 2013 měla údajně podpálit příjezdovou cestu. 

V roce 2018 se nechala slyšet, že by opět chtěla hrát, ale už v roce 2020 musela být kvůli svému duševnímu zdraví ukryta na neznámém místě, kde se opět dávala dohromady. I přes všechny problémy je zasnoubená s Paulem Michaelem. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Proměna Drogy, alkohol, úzkosti: 4 dětské hvězdy, které nezvládly slávu. Jak dnes vypadají?

Drogy, alkohol, úzkosti: 4 dětské hvězdy, které nezvládly slávu. Jak dnes vypadají?

Spoustu hollywoodských herců a hereček mělo skvěle našlápnuto stát se hvězdami první velikosti. Jejich talent filmaři objevili už v útlém věku a rázem se z neznámých dětí staly hvězdičky, které šly z role do role a zbožňoval je celý svět. Někteří ale nedokázali najít balanc mezi rychle...

Proměna Životem zbídačená Amanda Bynes: Z talentované hvězdy troskou, která podpálila sebe i psa

Životem zbídačená Amanda Bynes: Z talentované hvězdy troskou, která podpálila sebe i psa

Amanda Bynes (36) byla na začátku tisíciletí považována za jednu z nejtalentovanějších amerických hereček. Půvabná Amanda šla z role do role a režiséři jí predikovali zářnou hereckou kariéru. Bohužel Amanda patří mezi ty hvězdičky, které si s rychle nabytou slávou nedokázaly poradit. Problémy začaly v roce 2013...