Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc

Glosa Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc
Více

Vzpomínáte, když Honzu Bendiga (30) zasypali na červeném koberci na předávání cen Český slavík moukou? Oblíbený zpěvák od začátku odmítal, že by se jednalo o předem domluvenou scénu. Showtime na CNN Prima NEWS ale zjistil, že všechno bylo jinak. Podle policie bylo posypání moukou zinscenované. Bendigovi tak hrozí až padesátitisícová pokuta za křivé vysvětlení.

Útok moukou na Bendiga s rasistickým podtextem

Určitě si většina lidí pamatuje scénu z Českého slavíka, kdy se na červeném koberci objevil i zpěvák Jan Bendig, aby pozdravil fanoušky a zapózoval před fotografy. V tu chvíli se na něj vrhnul neznámý muž v červené bundě a bílé čepici. Kromě toho, že na něj vysypal mouku, tak měl také řvát po zpěvákovi „cikáne“. Policie v tomto případě velmi rychle zareagovala a přijela incident vyšetřit přímo na Slavíky.

Po útoku mukou začaly desítky lidí spekulovat o tom, zda se náhodou nejednalo o zinscenovanou scénku, podobně jako v případě Kim Kardashian v roce 2012. Psali jsme ZDE. Bendig i jeho partner a manažer Lukáš Rejmon si ale stáli za tím, že se nejedná o nic domluveného.

Furt nenalézám ta správná slova co k tomu říct. Mrzí mě to. Opravdu moc. To, že celý život musím stále určité lidi přesvědčovat o tom, ať mě neházejí do jednoho pytle a nekoukají na mě skrz prsty, je už někdy psychicky fakt unavující. Nebudu lhát, ale včera mě to chvíli po tom incidentu totálně zlomilo a nevěděl jsem, co si mám myslet a co dělám špatně,“ prohlásil na Facebooku.

GlosaMichalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi

Když nedomyslíš plán, zlomí ti to vaz

Incident s údajným rasistickým kontextem začala vyšetřovat policie a i v tuto chvíli si stále Bendig stál za tím, že v tom rozhodně nemá prsty on ani nikdo z týmu. „Spoustu lidí to bralo jako PR. Právě proto jsem z toho byl čtyři dny v háji. Já jsem nekonfliktní člověk. Ten člověk se nám pak ozval. Chtěl narušit tu akci s tím, že nesnáší snoby, že nenávidí toto a toto. To jsem vůbec nepochopil,“ vyjádřil se Jan Bendig pro Showtime.

GlosaHerohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

Po měsících šetření ale došli policisté k jasnému závěru. Vše bylo zinscenované. „Kriminalisté incident na Českém slavíkovi prošetřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba dva účastnící se na celé události domluvili. Z toho důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin. A celý případ byl odložen. Oba dva jsou ale podezřelí ze spáchání přestupku křivé vysvětlení. Bude to předáno příslušnému správnímu orgánu k prošetření, kdy jim hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun,“ řekl  mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Zatím nemáme žádné informace. Prý se to řeší. Měli bychom dostat vědět,“ řekl manažer a partner Honzy Bendiga výše zmíněnému webu. „Proč by to mělo být zinscenované? To nechápu,“ dodal a stojí si tak stále za svým.

V čem Honza Bendig a jeho tým pochybili?

Připomeňme si nyní průběh velmi podobné situace s Kim Kardashian. Krátce po incidentu před dvanácti lety se objevila informace, že žena při útoku na Kim křičela „kožešinová čarodějnice“. Ženu nakonec zadržela policie.

Uběhlo dvanáct let a bývalý mediální stratég Kim Kardashian Sheeraz Hasan prozradil v dokumentu The Kardashians: A Billion Dollar Industry, že celá věc byla dopředu perfektně naplánovaná a cílem bylo upozornit na nový parfém Kim. „Dobře, tohle se stane, budeš v pořádku, budeš v bezpečí, ale my vytvoříme mediální moment,“ řekl tehdy Hasan podle zahraničního webu Cosmopolitan.

Módní policieMódní policie z Českého plesu: Dechberoucí Sara Sandeva, nebeská Lutovská a faux pas Pergnerové

Módní policie z Českého plesu: Dechberoucí Sara Sandeva, nebeská Lutovská a faux pas Pergnerové

Zatímco všechna média směřovala svoji pozornost na Kim, která se odjela „léčit“ z „otřesného“ zážitku do své vily, tak její tým dost pravděpodobně neusnul na vavřínech a celou kauzu dotáhl do zdárného konce. Podle informací výše zmíněného zahraničního webu několik svědků na policii vypovědělo, že se jednalo o zinscenovaný čin a je velmi možné, že celý profesionální tým Kim v tichosti tento závěrečný zádrhel vyřešil s policií ke spokojenosti všech.

A to je ten hlavní rozdíl v této kauze mezi Kim Kardashian a Janem Bendigem. Veřejnost a fanoušci by s klidem dokázali přijmout, že se Bendigovi povedl vlastně majstrštyk, ale museli by to dotáhnout s elegancí do konce. Kdyby se Honza Bendig od začátku nevyjadřoval a skálopevně si nestal za tím, že se rozhodně nejedná o předem připravený scénář, nepřipadali by si jeho fanoušci nyní podvedeni. 

Opět se nyní ukázalo, že když chystáte jako známá osobnost podobnou věc jako Bendig nebo Kim, musíte to mít promyšlené do samotného konce a hlavně se připravit na všechny potenciální problémy. To ale zpěvák a jeho tým nezvládli a kvůli tomu budou muset nyní čelit dalším problémům, které si přivodili úplně zbytečně.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Red Face na vlastní kůži: Obchod s lidským neštěstím, poloprázdno a pán, který rozdával lístky za nůžky na nehty Glosa

Red Face na vlastní kůži: Obchod s lidským neštěstím, poloprázdno a pán, který rozdával lístky za nůžky na nehty

Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví: Mluví o udržitelnosti, pak dělá reklamu na turecké tržiště Glosa

Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví: Mluví o udržitelnosti, pak dělá reklamu na turecké tržiště

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi Glosa

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila Glosa

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý Glosa

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý

Dům Big Brother začíná připomínat online blázinec: Katrin se po 35 zhroutila, důvod je bizarní Glosa

Dům Big Brother začíná připomínat online blázinec: Katrin se po 35 zhroutila, důvod je bizarní