Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi

Glosa Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi
Více

Oblíbený herec z Ordinace v růžové zahradě Michal Novotný (44) čelí kritice nejenom široké veřejnosti, ale také známých osobností jako Nikol Leitgeb (37) nebo Filip Rajmont (46). Novotný se v rozhovoru pro týdeník Téma zmínil, že nechce koukat v reklamách na gaye nebo lesby. Patrně ale zapomněl na to, že v seriálu Krejzovi ztvárnil roli gaye a „muselo“ na to koukat statisíce diváků. V reklamách na homosexuály herec koukat nechce, ale za honorář se ho nezdráhá zahrát. Není tohle jen tak náhodou definice pokrytectví?

Nechci se dívat na homosexuály v reklamách

Známý český herec Michal Novotný po rozhovoru pro týdeník Téma upadl v nemilost veřejnosti. Jednalo se hlavně o část rozhovoru, ve které se vyjadřoval na adresu homosexuálů. „A nechci ani koukat na reklamu na oblečení, kde se objímají dvě ženy nebo dva muži nebo kde ani nepoznám, kdo je jakého pohlaví,“ prohlásil s tím, že rozhodně ale není žádný homofob.

Mám mezi homosexuály spoustu kolegů i kamarádů, ale nechci z toho dělat normu. Asi to ve svém věku přijímám hůř než o generaci mladší lidi. A říkám to s vědomím, že mě budou lidi mít za homofoba, ale kdo mě zná, ví, že to nejsem ani náhodou,“ dodal. Jeho slova nezvedla ze židle jenom veřejnost, ale také známé osobnosti.

Módní policieMódní policie z Českého plesu: Dechberoucí Sara Sandeva, nebeská Lutovská a faux pas Pergnerové

Módní policie z Českého plesu: Dechberoucí Sara Sandeva, nebeská Lutovská a faux pas Pergnerové

Známé osobnosti zuří

Míšo, ale vždyť se na mě nemusíš dívat, stačí to přepnout… já to u Tebe dělám už léta…,“ napsal na Facebook Filip Rajmont, který se svou homosexuální orientací nijak netají. Slova hvězdy Ordinace v růžové zahradě nenechala klidnou ani Nikol Leitgeb.

Pokud se budeme bavit o tom, co je v normě a co ne, tak zrovna tyhle homofobní kecy nejsou v normě, Michale. Když vidím vždycky takové ty pochody, Pride nebo demonstrace, boje za práva gayů a lesbiček, tak si říkám, že to je v dnešní době asi už zbytečné, ne? Vždyť to je normální, tak jsi gay, jsi lesba,“ řekla na Instagramu.

GlosaHerohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

Nikol je přesvědčená o tom, že lidem s takovými názory by se nemělo dávat prostor v médiích. „Kdyby za mnou přišel Máťa nebo Tobajs, že jsou na kluky, tak jim řeknu: Super, tak už to víš, přišels na to, to je skvělé! Jdeme dál. Jo?! Ale tady vidím, že žiju ve svojí bublině a mimo bublinu je to ještě trochu jinak, což je smutné. Je mi to líto, že to má někdo takhle v hlavě,“ dodala.

Dívat se na gaye nechce, ale za peníze ho hraje

Herec se nechce dívat na homosexuální páry v reklamách, ale patrně asi zapomněl, že v seriálu Krejzovi, který vysílala televize Prima v letech 2018 – 2019, gaye hrál. V seriálu, který byl průměrně úspěšný, hrál roli Páji, technika z rádia. Role Páji bylo navíc typické klišé vyobrazení mužů homosexuálů, že běžným gayům se musel přetáčet žaludek při pohledu na afektovaného Páju.

Logikou Novotného: Takže zatímco herec se odmítá dívat na gaye a lesby v reklamách, tak diváci, kteří si oblíbili seriál Krejzovi, museli na jednoho gaye koukat nekonečných 114 epizod. Celá tahle nešťastná eskapáda zavání pokrytectvím.

Na druhou stranu tam nedělám nic, co bych neviděl kolem sebe. Nechci se nikoho dotknout, v divadle mám kolem sebe hodně takových kluků, mám je rád, ale když mají veselou náladu, tak se chovají, že je vám to k smíchu. Až to bude na obraze, někdo řekne, že to hraju moc, někdo, že málo. Ať si to každý přebere, já si za tím stojím,“ řekla v rozhovoru Novotný pro Prima Ženy v roce 2018.

Jak to tedy je? Na homosexuály v reklamách není hezké koukat, ale na homosexuály v seriálech ano? Proč někdo, kdo se nechce dívat na lesby a gaye v reklamách přijme za honorář roli gaye, který bude na obrazovkách statisíců lidí v hlavním vysílacím čase? Je osobní přesvědčení jedna věc, ale placení účtů druhá? Kdo vnese světlo do tohoto chaosu?

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Red Face na vlastní kůži: Obchod s lidským neštěstím, poloprázdno a pán, který rozdával lístky za nůžky na nehty Glosa

Red Face na vlastní kůži: Obchod s lidským neštěstím, poloprázdno a pán, který rozdával lístky za nůžky na nehty

Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví: Mluví o udržitelnosti, pak dělá reklamu na turecké tržiště Glosa

Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví: Mluví o udržitelnosti, pak dělá reklamu na turecké tržiště

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc Glosa

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila Glosa

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý Glosa

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý

Dům Big Brother začíná připomínat online blázinec: Katrin se po 35 zhroutila, důvod je bizarní Glosa

Dům Big Brother začíná připomínat online blázinec: Katrin se po 35 zhroutila, důvod je bizarní