Oscaři 2023: Jimmy Kimmel předvedl těžce průměrný humor a místo angažovaných projevů tekly slzy

Glosa Oscaři 2023: Jimmy Kimmel předvedl těžce průměrný humor a místo angažovaných projevů tekly slzy
Více

Máme za sebou 95. udílení cen Akademie. Jedna z nejprestižnějších akcí tohoto roku opět vzbudila velké ohlasy a všechny sošky Oscarů byly tradičně rozdány v Dolby Theatre v Hollywoodu. Večerem provázel opěvovaný moderátor Jimmy Kimmel (55), který ale předvedl těžce průměrný humor. Galavečer ovládl film Všechno, všude, najednou, který si odnesl sedm sošek včetně té pro nejlepší film. Film Na západní frontě klid získal čtyři sošky a všichni očekávali, že nominace promění Češi, kteří ovšem nakonec neuspěli. Oscaři 2023 patřili mezi ty nejemotivnější za hodně dlouhou dobu…

Moderátorem Oscarů 2023 se stal Jimmy Kimmel, který měl sice velkolepý nástup a večer zahájil stylizovaným přistáním padákem, ale většina diváků od něj očekávala tak trochu něco víc. Jimmy se snažil vmísit do projevu rádoby ostré a ironické vtípky, ale oproti britskému kolegovi Rickymu Gervaisovi působilo jeho moderování poněkud servilně. Laťka je holt nastavena vysoko a i přesto, že se sálem nesl jemný smích, tak Jimmy bohužel nic převratného nepředvedl.

ZahraničíCara Delevingne přiznala, že po skandálech na veřejnosti absolvovala léčení: Terapeuta neviděla 3 roky

Cara Delevingne přiznala, že po skandálech na veřejnosti absolvovala léčení: Terapeuta neviděla 3 roky

Vtipnější byl i Herec Hugh Grant, který se zúčastnil předávání Oscarů se svojí manželkou Anna Elisabet Eberstein. Herec se objevil na pódiu, aby společně s kolegyní Andie MacDowell předal cenu. Hugh se snažil být vtipný a proto mluvil o tom, jak je důležité používat hydratační krémy na obličej, který on sám v životě nepoužil a proto jeho obličej vypadá jako část mužského přirození.

The Rock jako saténová broskev

Jednu z cen přišli předat také Herečka Emily Blunt a její herecký kolega Dwayne ‚The Rock‘ Johnson. Nejenom přítomní v sále, ale i lidé na sociálních sítích se podivovali, do čeho oblíbeného herce navlékli. „To saténové broskvové sako s růžovou kamélií působí jako pěst na oko,“ píší lidé na Instagramu. Další fanoušci se vyjadřují pouze k půvabné herečce, která byla  okouzlující v krásných elegantních bílých šatech bez ramínek s dlouhými rukávy.

Zářila Lady Gaga i Rihanna

Zpěvačka, herečka a skladatelka Lady Gaga samozřejmě nechyběla na slavnostním udílení. Na událost dorazila v průhledném černém modelu, který doplnila o dramatické a výrazné líčení. Během večera vystoupila na pódiu. Zpěvačka má na kontě Oscara za nejlepší píseň Shallow k filmu Zrodila se hvězda z roku 2019.

Kromě toho dostala všechny fanoušky svou naprosto spontánní reakcí. Když viděla, že vedle ní upadl jeden z fotografů, tak neváhala a okamžitě mu přispěchala na pomoc. Video se okamžitě stalo virálem na sociálních sítích.

Velkou pozornost na sebe upoutala tradičně i její kolegyně Rihanna, která byla nominovaná na Oscara za singl Lift Me Up. Rihanna druhé těhotenství oznámila během svého vystoupení na SuperBowlu. Tentokrát si zpěvačka na sebe vzala černé upnuté kožené šaty, které jsou přes břicho průhledné a na bocích mají několik průstřihů.

Doslova nepřehlédnutelná byla také supermodelka Cara Delevingne, která přiznala přiznala, že po skandálech na veřejnosti absolvovala léčení. „Pokud neležíte na podlaze tváří k zemi a nejste připraveni znovu vstát, nevstanete. V tu chvíli jsem opravdu byla. Svého terapeuta jsem neviděla tři roky. Všechny jsem odstrčila, což mi pomohlo uvědomit si, jak moc špatně jsem na tom byla,“ prozradila Vogue.

BizárRed Face: Královna plastik polila Novotného, největším tahounem je Godla a ex Hanychové jde tvrdě po výhře

Red Face: Královna plastik polila Novotného, největším tahounem je Godla a ex Hanychové jde tvrdě po výhře

Nejodvážnější model Oscarů

Modelka a herečka Hunter Schafer zvolila na oscarový večírek Vanity Fair velmi odvážný model. Oblékla si dlouhou hedvábnou sukni perleťové barvy a péřový top, který nechával jen málo prostoru pro představivost. Herečka působila kouzelně, ale měla co dělat, aby jí náhodou z pod jejího outiftu něco nevykouklo.

Kdo si odnesl vítězné sošky?

Velkým překvapením celého večera bylo, že tentokrát jsme neviděli prakticky žádný angažovaný projev umělců, ale všichni se zaměřili na děkovné řeči. Z herců v hlavní roli si trofej odnesl Brendan Fraser za film Velryba. „Máte velrybí srdce,“ děkoval všem při svém velkolepém návratu na filmová plátna.

Za nejlepší ženský výkon ve filmu si odnesla sošku Oscara herečka Michelle Yeoh za film Všechno, všude, najednou. Herečka Jamie Lee Curtis získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Všechno, všude, najednou. „Jsem tu stovkami lidí. Nestojím tu sama. Dostali jsme Oscara. My všichni. Říkám to dcerám, manželovi, sestrám. My všichni jsme dostali Oscara. Říkám to i mámě a tátovi. Já jsem právě dostala Oscara,“ řekla během děkovné řeči a sošku věnovala celému týmu, všem, se kterými spolupracovala.

Nejlepším hercem ve vedlejší roli se stal Ke Huy Quan za film Všechno, všude, najednou. Jeho projev patřil mezi ty nejemotivnější z celého večera. „Mami, právě jsem dostal Oscara,“ zvolal dojatě.

Moje cesta začala na lodi. Rok jsem strávil v uprchlickém táboře. A dostal jsem se sem. Na největší scénu Hollywoodu. Toto je americký sen. Mnohokrát děkuji akademii za tuto životní poctu. Svojí mámě za ty oběti, abych se dostal sem. Díky své životní lásce. Snům je třeba věřit. Udržujte své sny při životě,“ řekl.

Češi svoji šanci neproměnili

Film Na západní frontě klid, který se natáčel z velké části v Česku přinesl v technických kategoriích šanci i čtyřem Čechům, kteří ji nakonec neproměnili. Z celovečerních dokumentů vyhrál Navalnyj. Tvůrci se věnovali politickým vězňům v Rusku. Přebírání ceny se osobně účastnily i Navalného žena s dcerou.

Můj manžel je ve vězení za to, že říká pravdu. Za to, že obhajuje demokracii. Já sním o tom dni, kdy budeš volný a naše země svobodná. Zůstaň silný má lásko. Děkuji,“ řekla. Na letošních Oscarech nedošlo k žádnému skandálu, který by zastínil podstatu galavečeru. I přesto od určité doby kvůli kvótám vítězí forma nad obsahem.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Red Face na vlastní kůži: Obchod s lidským neštěstím, poloprázdno a pán, který rozdával lístky za nůžky na nehty Glosa

Red Face na vlastní kůži: Obchod s lidským neštěstím, poloprázdno a pán, který rozdával lístky za nůžky na nehty

Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví: Mluví o udržitelnosti, pak dělá reklamu na turecké tržiště Glosa

Tereza Ramba předvádí krasojízdu pokrytectví: Mluví o udržitelnosti, pak dělá reklamu na turecké tržiště

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc Glosa

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi Glosa

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila Glosa

Herohero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý Glosa

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý