Výměna manželek: Neshody ve výchově syna s ADHD a tatínek 5 let bez práce

Výměna manželek Výměna manželek: Neshody ve výchově syna s ADHD a tatínek 5 let bez práce
Více

Jak si poradí temperamentní Pavlína s nezaměstnaným tatínkem, navíc v prostředí, které je jí cizí? Dokáže se klidná Petra přizpůsobit rodině s většími dětmi? To se diváci dozvědí v novém dílu Výměny manželek, která startujte na TV Nova tuto středu od 20.20.

5 let nezaměstnaný

Petra (26) má dvě děti a žije v severovýchodních Čechách ve městě Broumov v pronajatém bytě 3+1. Je na mateřské dovolené, zatímco její partner Marián je nezaměstnaný. Jsou spolu od třinácti a láska jim tak vydržela už krásných dvanáct let. Mají spolu dcery Kateřinu (5) a Nikolku (3).

Do Výměny manželek se ale nepřihlásili úplně sami, protože je přihlásila sestřenka, aniž by o tom Marián, dle svých slov, věděl. „Abychom si sebe víc vážili a respektovali se. Snad nám to také něco dá,“ usmívá se Petra.

Módní policieMódní policie z Grammy: Nejpracnější šaty vynesla Miley Cyrus, róba inspirovaná stromem a Aguilera jako sněhová vločka

Módní policie z Grammy: Nejpracnější šaty vynesla Miley Cyrus, róba inspirovaná stromem a Aguilera jako sněhová vločka

Svůj vztah popisují oba jako harmonický. „V každém vztahu jsou hádky,“ říká k tomu lakonicky Marián a dodává, že Petru štve třeba to, že on jde v pátek s kamarády na pivo a ona nemůže. „Nevadí mi, když si jde s kamarády na pivo, ale nemusel by pokaždé dávat přednost těm kamarádům a mohl by jít třeba se mnou,“ reaguje Petra.

Marián sám říká, že je nezaměstnaný pět let a s prací je to pro něj náročnější i přesto, že ji dlouhodobě shání. Snaží se tedy pracovat alespoň na brigádách, aby přispíval do rodinného rozpočtu.

Neshody ohledně výchovy syna s ADHD

Pavlína (34) bydlí ve vlastní domě v obci Dlouhá Loučka na Olomoucku a pracuje jako dělnice, zatímco její Pavel (40) jako dělník. Mají spolu Nikol (12) a Matyáše (10) (věk?). Do výměny rodinu přihlásil právě tatínek Pavel, který s Pavlínou pracuje a také žije už patnáct let.

Když se vidíme každý den čtyřiadvacet hodin, tak už si pomalu nemáme co říct,“ shrnuje Pavel s tím, že „jenom když spíme a zavřeme oči, tak se nevidíme.“ V tomto vztahu byla krize před pěti lety, avšak manželům se jim ji povedlo zažehnat.

InfluStarDokonalé pozlátko influencerů: Dominique Alagia promluvila o údajném týrání ve vztahu

Dokonalé pozlátko influencerů: Dominique Alagia promluvila o údajném týrání ve vztahu

Ta krize vznikla tím, že jsem pracoval týdny pryč a vracel jsem se jenom na víkendy a neviděli jsme se vůbec,“ říká k tomu Pavel. Jediné, v čem mají manželé momentálně neshody, je výchova syna, který má ADHD. Pavlína k tomu říká, že oba – jak otec, tak syn – musejí mít poslední slovo.

Dlouhá Loučka vs Broumov

Já su z vesnice, takže se podívám do města,“ komentuje příjezd do Broumova lakonicky Pavlína, zatímco Petra jen odhaduje, že se bude jednat o vesnici. A nakonec je nadšená, hned po vstupu do domu uznává, že je to krása. Pavle se mezitím nepozdává, že rodina má nějak málo talířů, což akcentuje i při prohlídce dalších místností, kdy byt vnímá jako nezabydlený.

Při prvním setkání s Mariánem rychle zjišťuje, že rodina je v novém bytě teprve chvíli. Spokojený je i Marián, který si rozhodně nepřál „starší paní“. To Pavel se hned zajímá, jestli je manžel od Petry hodný, a ta když odpovídá že ano, říká s úsměvem „takže jako já“.

CelebrityTereza Mašková ukázala monokl a šla s kůží na trh: Bulimii nemám pod kontrolou, zase v tom lítám

Tereza Mašková ukázala monokl a šla s kůží na trh: Bulimii nemám pod kontrolou, zase v tom lítám

Rozdílné názory na výchovu i na život. A zase ty mobily

První překvapení nastává s prvním vařením. Pavlíně se ani trochu nepozdává, že obě děti jedí tučné a smažené jídlo, přičemž dodává, že tohle by se u nich nestalo a nesouhlasí s tím. Marián si je toho vědom a říká, že vůbec netuší, proč mladší dcera začala odmítat téměř veškeré jídlo. Situace později eskaluje v momentě, kdy si holky u tatínka vyptají i něco po večeři, což Pavlína odmítá. „Ty musíš rozkazovat jim, ne ony tobě,“ říká Mariánovi. Tomu se mezitím velmi rychle začíná stýskat.

Petra v novém bydlišti mezitím zjišťuje, že nemá moc co dělat, protože o starší děti už není třeba tolik pečovat. Jediné, co Petru štve je, že jsou obě děti pořád na mobilu nebo tabletu, přestože mají spoustu jiných možností.

Pavlína se obratem v novém působišti mění na „vztahovou poradkyni“, když Mariánovi navrhuje, jakým způsobem mají řešit svůj čas jak s dětmi, tak bez nich. Pavlínu také překvapuje, že „táta koupí všechno, jak si děti dupnou.“ A rozhodne se konat a Mariána, alespoň ve svých očích, dohnat alespoň k nějaké aktivitě.

A to se v samém závěru opravdu podaří…

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Pamatujete si špindíru Věru z Výměny manželek? Její dcera má být v 16 letech těhotná Výměna manželek

Pamatujete si špindíru Věru z Výměny manželek? Její dcera má být v 16 letech těhotná

Iva z Výměny manželek, která v 15 letech otěhotněla s Marianem: Založila si Tik Tok a opět čelí vlně kritiky Výměna manželek

Iva z Výměny manželek, která v 15 letech otěhotněla s Marianem: Založila si Tik Tok a opět čelí vlně kritiky

Extrémní Výměna manželek: Absence zubů, špatný zdravotní stav psa a tatínek, který se otáčí za každou sukní Výměna manželek

Extrémní Výměna manželek: Absence zubů, špatný zdravotní stav psa a tatínek, který se otáčí za každou sukní

Lucie z Výměny manželek ukázala nového partnera Josefa: Brzy bývalý manžel měl zneužívat její dceru Výměna manželek

Lucie z Výměny manželek ukázala nového partnera Josefa: Brzy bývalý manžel měl zneužívat její dceru

Iva (24) z Výměny manželek udělala přítrž spekulacím o rozchodu s Marianem (51) a vyřkla přání Výměna manželek

Iva (24) z Výměny manželek udělala přítrž spekulacím o rozchodu s Marianem (51) a vyřkla přání

Posedlost úklidem a hádka s tchyní rozdmýchá emoce ve Výměně manželek Výměna manželek

Posedlost úklidem a hádka s tchyní rozdmýchá emoce ve Výměně manželek