Vítězka Eurovize 2004 Ruslana oslaví 50. narozeniny: Na vlnu slávy už nikdy nenaskočila a raději se vrhla na politiku

Zahraničí Vítězka Eurovize 2004 Ruslana oslaví 50. narozeniny: Na vlnu slávy už nikdy nenaskočila a raději se vrhla na politiku
Více

Zpěvačka Ruslana se proslavila na celosvětové pěvecké soutěži Eurovision Song Contest 2004, kterou vyhrála. Od dob její největší slávy uběhlo dlouhých 19 let a divoká hnědovláska za pár dní oslaví 50. narozeniny. Na vlnu slávy z roku 2004 se jí bohužel nikdy nepodařilo naskočit, přesto patří mezi nejvlivnější ukrajinské umělce a má na kontě desítky ocenění. V posledních letech se věnuje hlavně politice a charitativním projektům.

Ukrajinská zpěvačka Ruslana je všestranně nadaná. Již od útlého dětství se věnovala zpěvu, má diplom ze hry na klavír a z dirigování. „Stala jsem se i producentkou. Tuhle práci považuji za nejdůležitější. Zpěvák nebo skladatel se může splést, ale producent nesmí udělat žádnou chybu. Na tom může celý projekt ztroskotat,“ řekla zpěvačka v rozhovoru pro iDnes v roce 2004.

Do povědomí široké veřejnosti po celém světě se dostala díky vítězství v soutěži Eurovision Song Contest 2004. „Nevím, čím jsme zaujali lidi v zahraničí. Možná nám pomáhá přirozený, bezprostřední styl. Asi jsme na správném místě ve správném čase,“ dodala v rozhovoru Ruslana.

InfluStarVeronica Biasiol po přiznání k nevěře čelí výsměchu na sítích: Zastrašuješ nás a vyhrožuješ soudem, tvrdí Tadeáš Kuběnka

Veronica Biasiol po přiznání k nevěře čelí výsměchu na sítích: Zastrašuješ nás a vyhrožuješ soudem, tvrdí Tadeáš Kuběnka

Kariéru zpěvačky odstartovala v roce 1996 vítězstvím na soutěži Slavjanskyj Bazar a o rok později vydala své první album. Obrovský úspěch zaznamenala v roce 2004, kdy zvítězila v Eurovizi se songem Wild Dances. Postupem času se Ruslaně už nepodařilo navázat na vlnu slávy a místo zpěvu se začala věnovat jiným aktivitám.

Ze zpěvačky političkou

Během roku 2006 byl zvolena poslankyní ukrajinského parlamentu a UNICEF ji jmenoval Velvyslankyní dobré vůle Ukrajiny. I přesto, že Ruslana stále koncertuje, věnuje se hlavně charitativní činnosti a dalším projektům. Aktivně bojuje proti obchodování s lidmi a svoji zemi podporuje i v době ruské invaze.

Za pár dní 24. května oslaví 50. narozeniny. Od jejího velkolepého úspěchu v Eurovizi uběhlo už dlouhých 19 let. Zpěvačka se stále udržuje ve výborné kondici a na pódiu řádí jako před dvaceti lety.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Britney Spears balancuje na hraně: Nejdřív se ukázala bez formy a ušmudlaná, pak vyrazila na tajné rande Zahraničí

Britney Spears balancuje na hraně: Nejdřív se ukázala bez formy a ušmudlaná, pak vyrazila na tajné rande

Rakovina v posledním stádiu se jí otiskla do tváře: Hvězda Beverly Hills Shannen Doherty svádí marný boj Zahraničí

Rakovina v posledním stádiu se jí otiskla do tváře: Hvězda Beverly Hills Shannen Doherty svádí marný boj

Reakce Britney Spears na rozvod se Samem Asgharim: Nejdřív slova o bolesti, pak si nechala olízat nohu Zahraničí

Reakce Britney Spears na rozvod se Samem Asgharim: Nejdřív slova o bolesti, pak si nechala olízat nohu