Vítězka Eurovize 2004 Ruslana oslaví 50. narozeniny: Na vlnu slávy už nikdy nenaskočila a raději se vrhla na politiku

Zahraničí Vítězka Eurovize 2004 Ruslana oslaví 50. narozeniny: Na vlnu slávy už nikdy nenaskočila a raději se vrhla na politiku
Více

Zpěvačka Ruslana se proslavila na celosvětové pěvecké soutěži Eurovision Song Contest 2004, kterou vyhrála. Od dob její největší slávy uběhlo dlouhých 19 let a divoká hnědovláska za pár dní oslaví 50. narozeniny. Na vlnu slávy z roku 2004 se jí bohužel nikdy nepodařilo naskočit, přesto patří mezi nejvlivnější ukrajinské umělce a má na kontě desítky ocenění. V posledních letech se věnuje hlavně politice a charitativním projektům.

Ukrajinská zpěvačka Ruslana je všestranně nadaná. Již od útlého dětství se věnovala zpěvu, má diplom ze hry na klavír a z dirigování. „Stala jsem se i producentkou. Tuhle práci považuji za nejdůležitější. Zpěvák nebo skladatel se může splést, ale producent nesmí udělat žádnou chybu. Na tom může celý projekt ztroskotat,“ řekla zpěvačka v rozhovoru pro iDnes v roce 2004.

Do povědomí široké veřejnosti po celém světě se dostala díky vítězství v soutěži Eurovision Song Contest 2004. „Nevím, čím jsme zaujali lidi v zahraničí. Možná nám pomáhá přirozený, bezprostřední styl. Asi jsme na správném místě ve správném čase,“ dodala v rozhovoru Ruslana.

InfluStarVeronica Biasiol po přiznání k nevěře čelí výsměchu na sítích: Zastrašuješ nás a vyhrožuješ soudem, tvrdí Tadeáš Kuběnka

Veronica Biasiol po přiznání k nevěře čelí výsměchu na sítích: Zastrašuješ nás a vyhrožuješ soudem, tvrdí Tadeáš Kuběnka

Kariéru zpěvačky odstartovala v roce 1996 vítězstvím na soutěži Slavjanskyj Bazar a o rok později vydala své první album. Obrovský úspěch zaznamenala v roce 2004, kdy zvítězila v Eurovizi se songem Wild Dances. Postupem času se Ruslaně už nepodařilo navázat na vlnu slávy a místo zpěvu se začala věnovat jiným aktivitám.

Ze zpěvačky političkou

Během roku 2006 byl zvolena poslankyní ukrajinského parlamentu a UNICEF ji jmenoval Velvyslankyní dobré vůle Ukrajiny. I přesto, že Ruslana stále koncertuje, věnuje se hlavně charitativní činnosti a dalším projektům. Aktivně bojuje proti obchodování s lidmi a svoji zemi podporuje i v době ruské invaze.

Za pár dní 24. května oslaví 50. narozeniny. Od jejího velkolepého úspěchu v Eurovizi uběhlo už dlouhých 19 let. Zpěvačka se stále udržuje ve výborné kondici a na pódiu řádí jako před dvaceti lety.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Samantha ze Sexu ve městě je zpátky: Kim Cattrall natáčela v utajení, Sarah Jessica Parker se s ní nepotkala Zahraničí

Samantha ze Sexu ve městě je zpátky: Kim Cattrall natáčela v utajení, Sarah Jessica Parker se s ní nepotkala

Hodili mi něco do pití, pak mě chtěl zpěvák kapely Rammstein znásilnit, říká fanynka, která ukázala tělo plné modřin Zahraničí

Hodili mi něco do pití, pak mě chtěl zpěvák kapely Rammstein znásilnit, říká fanynka, která ukázala tělo plné modřin

Dcera Mitche Buchannona šla po vzoru otce do plavek: Hayley Hasselhoff se Pamelou rozhodně neinspirovala Zahraničí

Dcera Mitche Buchannona šla po vzoru otce do plavek: Hayley Hasselhoff se Pamelou rozhodně neinspirovala