Tereza Pergnerová o Ztracené rodině: Proč občas pláče celý štáb a musí být u natáčení psycholog?

TV Nova Tereza Pergnerová o Ztracené rodině: Proč občas pláče celý štáb a musí být u natáčení psycholog?
Více

Tereza Pergnerová (49) a Mirek Vaňura (52) vyrazí do Skutče a Veselí nad Moravou a opět se pokusí pomoct dvěma lidem, kteří se dlouhodobě snaží najít své pokrevní příbuzné. Dva velké příběhy s dobrým koncem, premiérový díl Ztracené rodiny uvede TV Nova ve čtvrtek 14. září ve 21:35. Co si o celém projektu myslí samotná Pergnerová?

Pokus o sebevraždu a léčebna

Někteří lidé, kteří byli dáni k adopci nemají vůbec potřebu poznat své biologické příbuzné. Čtyřicetiletý kuchař David žije ze Skutče to měl naopak a televizní štáb televize Nova se mu rozhodl pomoct. David po celá léta považoval za svou matku přítelkyni svého biologického otce. Kromě lásky prarodičů z otcovy strany nejsou Davidovy vzpomínky na dětství příliš hezké. Často byl bezdůvodně bit.

Další vzpomínky má z dětského domova, kam byl kolem čtvrtého roku umístěn a odkud si ho v pěti letech odvedli adoptivní rodiče. O tom, že jeho adoptivní rodiče nejsou pokrevní, se dozvěděl od babičky ve věku pětadvaceti let. Diváci uvidí, jak se David ve svých čtyřiceti letech dozví, jak jeho máma o něj přišla, jak se následně pokusila o sebevraždu a pak skončila v léčebně.

Druhý příběh patří sedmadvacetileté mamince tří dětí Kristýně, která byla bezprostředně po porodu dána k adopci a dnes touží poznat své biologické příbuzné. O tom, že je adoptovaná se dozvěděla kolem osmého roku. Kristýna měla štěstí, že na dětství v adoptivní rodině může láskyplně vzpomínat. Když jí bylo dvacet jedna let, její adoptivní otec se oběsil a dnes se svou adoptivní mámou nevídá. Přesto je oběma vděčná a považuje je za své rodiče. Tato ztráta ji přiměla k tomu, že začala intenzivně hledat své příbuzné. A Ztracená rodina jí pomohla.

ExkluzivněHomofobní urážky, ponižování a žádná výplata: Bývalý zaměstnanec popsal praktiky Jaromíra Soukupa

Homofobní urážky, ponižování a žádná výplata: Bývalý zaměstnanec popsal praktiky Jaromíra Soukupa

Tereza Pergnerová: Během natáčení pláčeme všichni

Tereza Pergnerová patří mezi ty moderátorky, které si práci bedlivě vybírají. „Mám to vždy stejné – obsah projektu. Spojovat lidi je překrásné a z mého pohledu i smysluplné. A takto k práci na Ztracené rodině přistupuje každý člen našeho týmu,“ řekla v rozhovoru Pergnerová.

Téma Ztracené rodiny přináší spoustu emocí, se kterými se musí srovnat celý štáb. „My pláčeme při realizaci všichni. Na střídačku. Pravdou ale je, že ze zkušenosti z projektu Mise nový domov a z práce ve svém nadačním fondu si nesu nepsané pravidlo: můj úkol není pláč, ale nabídnutí klidu i při sdělování bolestných informací, také pochopení, naslouchání. I ticho je totiž někdy léčivé,“ vysvětluje.

RozhovorPředstavitel Máry z Ulice Kryštof Rímský o nevěře: To víte, děly se různé věci

Představitel Máry z Ulice Kryštof Rímský o nevěře: To víte, děly se různé věci

Někteří se hledají i 50 let

Pergnerová není ale jediná moderátorka, která bude pořadem provázet. „Mirek je fantastický a je nedílnou součástí Ztracené rodiny. Jeho úkol je velmi náročný, neboť kromě pátrání po „ztracených“ blízkých, které je velmi zdlouhavé a náročné, je právě Mirek jako první v kontaktu s hledaným člověkem, který s ním, někdy poprvé za život, hovoří o starých událostech, bolestech, křivdách. Mirek to zvládá skvěle a já jsem šťastná, že spolu můžeme pracovat a poznávat se,“ pokračuje.

Pergnerová přiznává, že někteří lidé se hledají i desítky let. „Někdy se lidé postrádají i padesát let. Teď už mi možná rozumíte, proč je třeba k projektu přistupovat velmi opatrně. Často je při natáčení společného shledání přítomna i psycholožka nebo zdravotník,“ dodává.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Velký návrt show Big Brother: Výherce si pohorší o víc než 7 milionů, hru budou ovládat diváci TV Nova

Velký návrt show Big Brother: Výherce si pohorší o víc než 7 milionů, hru budou ovládat diváci

Pomsta za výzvy v MasterChef Česko: Roman Staša a Pavel Berky si v Souboji na talíři vychutnají přísné porotce TV Nova

Pomsta za výzvy v MasterChef Česko: Roman Staša a Pavel Berky si v Souboji na talíři vychutnají přísné porotce

Tereza Pergnerová dává dohromady Ztracenou rodinu: Ivo vyrostl v kojeňáku, ale chce dát šanci, podaří se mu to? TV Nova

Tereza Pergnerová dává dohromady Ztracenou rodinu: Ivo vyrostl v kojeňáku, ale chce dát šanci, podaří se mu to?

Krev není voda: Tereza Pergnerová ve Ztracené rodině zprostředkují dojemná setkání lidí, které osud rozdělil TV Nova

Krev není voda: Tereza Pergnerová ve Ztracené rodině zprostředkují dojemná setkání lidí, které osud rozdělil

Podzim na Nově: Smíchovské legendy, rodinná shledání Terezy Pergnerové nebo tři dcery Martina Pechláta TV Nova

Podzim na Nově: Smíchovské legendy, rodinná shledání Terezy Pergnerové nebo tři dcery Martina Pechláta

Herecká špička, velké příběhy, síla rodiny: Pět seriálových novinek TV Nova pro jarní sezonu TV Nova

Herecká špička, velké příběhy, síla rodiny: Pět seriálových novinek TV Nova pro jarní sezonu