Tak šel čas s narkomankou Katkou: Od půvabné holčičky přes dívku s uhrančivýma očima až po heroinovou trosku

Společnost Tak šel čas s narkomankou Katkou: Od půvabné holčičky přes dívku s uhrančivýma očima až po heroinovou trosku
Více

Kateřina Bradáčová (46) je jednoznačně nejznámější narkomanka Česka. Několik generací s napětím sledovalo její příběh, který nemá dobrý konec. Katka se nikdy nedokázala vzdát závislosti na drogách a nyní to vypadá, že její život skutečně visí na vlásku. Filmařka Helena Třeštíková (74) dokumentovala Katčinu cestu téměř dvě desetiletí. Jak se kdysi půvabná dívka v průběhu let změnila?

Kateřina Bradáčová byla dívka jako každá jiná. Chodila na základní školu a vypadala doslova jako panenka. Během puberty se ale něco zvrtlo a Katka začala brát drogy. Se závislostí zápasila od chvíle, kdy jí nebylo ani dvacet let. Filmařka Helena Třeštíková začala její život mapovat v roce 1996.

Drogy byly silnější, než touha skoncovat se závislostí

Časosběrný dokument se stal jedním z nejúspěšnějších a to i přesto, že jeho konec není šťastný. Kateřina se snažila několikrát neúspěšně abstinovat. Ještě v devatenácti letech pobývala v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích. Po odchodu ale Katka opět končí na ulici, střídá přítele a čím dál tím více se propadá na pomyslné dno.

SpolečnostNejznámější narkomance Česka dochází čas: Katka má smrtelnou cirhózu jater, kolik let ji dělí od smrti?

Nejznámější narkomance Česka dochází čas: Katka má smrtelnou cirhózu jater, kolik let ji dělí od smrti?

Přesto ještě po roce 2000 byla Katka velmi půvabná žena, která měla obrovskou touhu se závislostí skoncovat, ale drogy byly vždy silnější. V roce 2007 otěhotněla s tehdejším partnerem Romanem a narodila se jim dcera Tereza. Roman Katku ale častokrát bil, což potvrdila i samotná Tereza.

Za mě je to ubožák, protože mlátil ženy. Chlap, co nemá úctu k ženám, není nic víc než troska. Roman je tyran a bylo to vidět už v dokumentu. Katku několikrát uhodil, a ne zrovna malou silou. Kačena chodila domů celá zmlácená. Roman navíc oficiálně není můj táta, nezapsal se do rodného listu a ani ho tak neberu. Je to zrůda,“ řekla Tereza o svém biologickém otci Expres.cz.

Z uhrančivých očí se vytratil život

V době, kdy byla těhotná s dcerou Terezou, měla největší šanci a motivaci přestat brát drogy. Nakonec to ale stejně nezvládla. Od té doby Katka jen chátrá a její zdravotní stav je čím dál tím horší. Katabolické procesy, ketóza, žloutenka a v neposlední řadě cirhóza jater, která ji může stát život.

RozhovorMúza Karla Rodena Markéta Galuszková v upřímné zpovědi: Po smrti partnera si chtěla vzít život, co ji zachránilo?

Múza Karla Rodena Markéta Galuszková v upřímné zpovědi: Po smrti partnera si chtěla vzít život, co ji zachránilo?

Bohužel se stalo to, co jí hrozilo už dávno. Má cirhózu jater a do toho velmi špatnou imunitu. Bojuje a léčí se,“ tvrdí kamarádka. Lékaři jí dávají jeden až dva roky života. Zní nekompromisní ortel. Příběh Katky je jeden z nejsmutnějších a nejtragičtějších v české kinematografii.

Z jejich nádherných uhrančivých očí se dávno vytratil život a naděje. Katka bloumá bez duše ulicemi Prahy, žebráním si snaží přivydělat a občas ji pozná a vyfotí se s ní nějaký člověk nebo fanoušek dokumentu. Jestli se na něčem lidé shodují, tak že lidskost z Kateřiny nevyprchala ani přes dvacetiletou závislost na drogách. Otázkou ale zůstává, jak dlouho dokáže Katka v tak zuboženém stavu ještě přežívat.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Narkoman a rapper Tyler Durden bil pěstí ženy v ulicích Prahy: Neladila s mým hudebním vkusem, řekl Společnost

Narkoman a rapper Tyler Durden bil pěstí ženy v ulicích Prahy: Neladila s mým hudebním vkusem, řekl

Nejznámější narkomance Česka dochází čas: Katka má smrtelnou cirhózu jater, kolik let ji dělí od smrti? Společnost

Nejznámější narkomance Česka dochází čas: Katka má smrtelnou cirhózu jater, kolik let ji dělí od smrti?

Jaké je pozadí heroinové kauzy Terezy Hlůškové: Tohle jsou 3 nejpravděpodobnější scénáře Společnost

Jaké je pozadí heroinové kauzy Terezy Hlůškové: Tohle jsou 3 nejpravděpodobnější scénáře

Upřímná zpověď Teri Hodanové: První čáru kokainu jsem si dala v 16 letech, rodina nefungovala Společnost

Upřímná zpověď Teri Hodanové: První čáru kokainu jsem si dala v 16 letech, rodina nefungovala

Terezu H. do drog zatáhla kamarádka, která si udělala dítě s boháčem: Nemohlo to procházet věčně, tvrdí místní Společnost

Terezu H. do drog zatáhla kamarádka, která si udělala dítě s boháčem: Nemohlo to procházet věčně, tvrdí místní

Sestřenice heroinové Terezy H.: Ve vězení ji nikdo z rodiny nenavštívil, vrhla se do špatných vod, říká Společnost

Sestřenice heroinové Terezy H.: Ve vězení ji nikdo z rodiny nenavštívil, vrhla se do špatných vod, říká