Nejznámější narkomance Česka dochází čas: Katka má smrtelnou cirhózu jater, kolik let ji dělí od smrti?

Společnost Nejznámější narkomance Česka dochází čas: Katka má smrtelnou cirhózu jater, kolik let ji dělí od smrti?
Více

Narkomanka Kateřina Bradáčová (46), kterou proslavil kontroverzní dokument Katka režisérky Heleny Třeštíkové, trpí smrtelnou cirhózou jater spojenou s oslabenou imunitou. To prozradil zdroj blízký narkomance pro server Expres.cz. Lékaři jí dávají jeden až dva roky života.

Drogám dala přednost před dcerou

Kateřina Bradáčová, kterou všichni znají jako Katku, je patrně nejznámější českou narkomankou. Tvrdé drogy bere přes dvacet let a prakticky nikdy nedokázala žít bez nich. Ani narození nyní patnáctileté dcery Terezy nepřimělo Katku přestat brát drogy.

Katka je pro mě blízký člověk, co mě porodil. Mojí mámou je ale má babička, protože se o mě stará a vychovává mě už od chvíle, kdy mi byl rok a půl. Matka je přece ten člověk, který vychovává, a ne ten, co jen porodí a nechá děcko v kojeňáku,“ řekla nedávno dcera narkomanky Katky webu Expres.cz.

Otec Terezy je Roman, který se v dokumentu Heleny Třeštíkové také objevil a nikdy nešel pro ránu daleko. Katka od něj schytala někdy ošklivé rány a nezdráhal se ji zbít. „Za mě je to ubožák, protože mlátil ženy. Chlap, co nemá úctu k ženám, není nic víc než troska. Roman je tyran a bylo to vidět už v dokumentu. Katku několikrát uhodil, a ne zrovna malou silou. Kačena chodila domů celá zmlácená. Roman navíc oficiálně není můj táta, nezapsal se do rodného listu a ani ho tak neberu. Je to zrůda,“ řekla Tereza na adresu svého biologického otce, který se ovšem nezapsal ani do rodného listu.

Love IslandSlzavé údolí Love Island: Natálie Kočendová konečně upřímně o citech k Davidovi. Vlastní slova ji rozplakala

Slzavé údolí Love Island: Natálie Kočendová konečně upřímně o citech k Davidovi. Vlastní slova ji rozplakala

Cirhóza jater a maximálně dva roky života

Je jasné, že dvacetileté braní drog se dřív nebo později muselo projevit na zdraví Katky. Je vlastně až zvláštní, že stále žije a působí relativně dobře. Podle výše zmíněného webu na tom ale v posledních měsících není vůbec dobře. Momentálně chod v Praze do  parku Mrázovka na Andělu, kde si střílí.

Do toho parku si stejně jako všichni ostatní feťáci ze Smíchova chodí střílet. Chodí tam denně,“ říká její známá, která dodává, že Katka má cirhózu jater. „Bohužel se stalo to, co jí hrozilo už dávno. Má cirhózu jater a do toho velmi špatnou imunitu. Bojuje a léčí se,“ tvrdí kamarádka. Lékaři jí dávají jeden až dva roky života.

RozhovorSimona Krainová prozradila, v kolika letech šla poprvé na botox a nekompromisně zhodnotila současný český modeling

Simona Krainová prozradila, v kolika letech šla poprvé na botox a nekompromisně zhodnotila současný český modeling

Podle webu Lékárna.cz je cirhóza jater závažné chronické onemocnění, při němž dochází k vážnému poškození jater. Jaterní tkáň se pomalu mění na tuhou, nepotřebnou jizevnatou hmotu. Celý proces probíhá dlouho nepozorovaně. Játra nebolí, pracují méně, ale při běžných denních činnostech nás tato lehká nedostatečnost nijak výrazně neomezuje.

Helena Třeštíková začala mapovat život Katky a její závislosti na drogách v době, kdy dívce s nádhernými havraními vlasy bylo devatenáct let. Vypadalo jako obrázek a s takovou tváří, jakou kdysi měla, se klidně mohla živit jako modelka. Psal se rok 1996 a Katka měla šanci žít úplně jiný život. Ale vzdala to…

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Narkoman a rapper Tyler Durden bil pěstí ženy v ulicích Prahy: Neladila s mým hudebním vkusem, řekl Společnost

Narkoman a rapper Tyler Durden bil pěstí ženy v ulicích Prahy: Neladila s mým hudebním vkusem, řekl

Tak šel čas s narkomankou Katkou: Od půvabné holčičky přes dívku s uhrančivýma očima až po heroinovou trosku Společnost

Tak šel čas s narkomankou Katkou: Od půvabné holčičky přes dívku s uhrančivýma očima až po heroinovou trosku

Jaké je pozadí heroinové kauzy Terezy Hlůškové: Tohle jsou 3 nejpravděpodobnější scénáře Společnost

Jaké je pozadí heroinové kauzy Terezy Hlůškové: Tohle jsou 3 nejpravděpodobnější scénáře

Upřímná zpověď Teri Hodanové: První čáru kokainu jsem si dala v 16 letech, rodina nefungovala Společnost

Upřímná zpověď Teri Hodanové: První čáru kokainu jsem si dala v 16 letech, rodina nefungovala

Terezu H. do drog zatáhla kamarádka, která si udělala dítě s boháčem: Nemohlo to procházet věčně, tvrdí místní Společnost

Terezu H. do drog zatáhla kamarádka, která si udělala dítě s boháčem: Nemohlo to procházet věčně, tvrdí místní

Sestřenice heroinové Terezy H.: Ve vězení ji nikdo z rodiny nenavštívil, vrhla se do špatných vod, říká Společnost

Sestřenice heroinové Terezy H.: Ve vězení ji nikdo z rodiny nenavštívil, vrhla se do špatných vod, říká