Tereza Maxová

Česká modelka Tereza maxová se narodila 31. srpna 1971 v Pardubicích. Ve svých pěti letech v roce 1975 se přestěhovala s rodinou do Ústí nad Labem. V roce 1985 ukončila základní školu se sportovně atletickým zaměřením a nastoupila na gymnázium Budějovická v Praze. V roce 1989 odmaturovala a byla přijata ke studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, ale školu po dvou letech ukončila. 

Kariéra

Téhož roku se zúčastnila se svojí kamarádkou Evou Herzigovou konkurzu francouzské modelingové agentury. Okamžitě dostala nabídku letět do Paříže a v roce 1989 začala její profesionální modelingová kariéra. 

Tvář Terezy Maxové se objevila na titulní straně Vogue, Elle, Marie Claire. Stala se tváří pro reklamní kampaně značek jako Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy a další. 

V roce 1997 začala Tereza s charitativní činností v rámci Nadace Terezy Maxové, která pomáhá opuštěným dětem ve více než 200 dětských domovech, kojeneckých ústavech a dětských centrech. 

Zajímavosti

  • Postupem času přestala dělat reklamy na kožichy a cigarety 
  • Dostala pozvání na svatbu prince Harryho a Meghan Markle. “Přátelé jsem už dlouhou dobu. Tihle lidé si své soukromí velmi střeží a vědí, že se s vámi můžou bavit o normálních věcech a že to nebudete posílat dál,” řekla v rozhovoru pro Seznamzpravy.cz 

Osobní život 

  1. března 2000 se v Dánsku provdala za tenistu Frederika Fetterleina. 9. září 2000 se manželům narodil první syn Tobias Joshua Maxa Fetterlein. Vztah modelky a tenisty ale nevydržel a šli od sebe. 

Následně se dala dohromady s tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, se kterým má dceru Mínu (rok narození 2009) a syna Aidena (rok narození 2011). Svatba se konala 1. října 2016  v tureckém Bodrumu, kde žije manželova rodina.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Jakub Prachař má doma šelmu: Sara Sandeva ovládla Fashion Week, kdo si střihl ostudu v chlupatých žabkách?

Jakub Prachař má doma šelmu: Sara Sandeva ovládla Fashion Week, kdo si střihl ostudu v chlupatých žabkách?

Na závěrečné párty módního týdne Mercedes-Benz Prague Fashion Week se předvedla modelka Tereza Maxová (51) či herečka Ester Geislerová (38). Všichni přítomní ale nemohli spustit očí z nádherné herečky Sary Sandevy (25). Akce se neobešla ani bez módního faux pas. Oblíbená moderátorka si oblékla chlupaté žabky, kterými...

Instagram 7 nejoblíbenějších influencerů na českém Instagramu: Půvabná inženýrka, Nikol Leitgeb nebo bojovnice z klece

7 nejoblíbenějších influencerů na českém Instagramu: Půvabná inženýrka, Nikol Leitgeb nebo bojovnice z klece

Sociální sítě jsou kouzelným místem na internetu, na kterém se lidé vzájemně sledují z různých důvodů. Na českém Instagramu se to hemží celebritami, bizarními jedinci, hvězdičkami reality show apod. Pojďme se nyní podívat na sedm nejoblíbenějších českých influencerů, kteří veřejnost nejvíc baví nebo inspirují.