Pavlína Pořízková

Pavlína Pořízková se narodila 9. dubna 1965 v Prostějově. Živí se jako americká topmodelka českého původu, která se stala nejmladší modelkou na obálce Sports Illustrated Swimsuit Issue. 

Kariéra 

Rodiče Pavlína emigrovali do Švédska v roce 1968, ale Pavlína musela zůstat v Československu. Za svými rodiči mohla odjet až v roce 1975, kdy se za ni přimluvil švédský premiér Olof Palme. Rodiče Pavlíny se ale rozvedli a mladá holka žila v chudobě až do roku 1980, kdy kamarádka Pavlíny poslala její fotky do modelingové agentury. Pavlína získala kontrakt nejdříve v Paříži a v roce 1983 se přestěhovala do USA. Později se objevila na obálce Playboye a dalších.  

Filmografie

1983 – Portfolio

1984 – Covergirl

1993 – Arizona Dream

1998 – Černý čtvrtek

2000 – Praktikantka

2002 – Lidi, co znám

2004 – Smyčka

Zajímavosti 

  • Pavlína měří 180 cm a její míry jsou 86-57-89
  • V 18 letech se objevila jako nejmladší modelka na titulce Sports Illustrated Swimsuit Issue 
  • Časopis Harper´s Bazaar ji zařadil v roce 1002 mezi 10 nejkrásnějších žen světa
  • Působila v televizním pořadu Když hvězdy tančí nebo jako porotkyně v show Amerika hledá topmodelku 
  • Napsala autobiografii Léto modelky 
  • Ukazuje, že se dá stárnou i s grácií, a že pokročilý věk u žen neznamená, že by se měly stáhnout z veřejnosti nebo neukazovat svá těla taková, jaká jsou 

Osobní život 

Pavlína má o šest let mladšího sourozence Jáchyma. V roce 1989 si vzala hudebníka skupiny The Cars Ricka Ocaska, se kterým má syny Jonathana Ravena a Oliviera Oriona. V roce 2017 se pár rozvedl. O dva roky později v roce 2019 nalezla svého exmanžela mrtvého v bytě na Manhattanu. Po jeho smrti ze závěti vyplynulo, že jí nezanechal žádné dědictví.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí Hvězda Základního instinktu: Sharon Stone (64) v bikinách a nahoře bez ukázala nohy stárnoucí ženy

Hvězda Základního instinktu: Sharon Stone (64) v bikinách a nahoře bez ukázala nohy stárnoucí ženy

Herečka Sharon Stone (64) je jasným důkazem toho, že věk je jenom číslo. Ikona devadesátých let na Instagramu sdílela fotku v bikinách, na které je nahoře bez a přes ramena má hozenou ledabyle deku. Sharon za tento snímek obdržela od fanoušků nespočet krásných slov. Je evidentní, že...