Macaulay Culkin

Macaulay Culkin se narodil 26. srpna 1980 v New York City a živí se jako americký herec a hudebník. Proslavila ho série filmů Sám doma a Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. V té době byl považován za nejúspěšnějšího dětského herce od dob Shirley Temple-Black. 

Kariéra 

Culkin začal hrát ve čtyřech letech. Nejvíce se ovšem proslavil hlavní rolí Kevina McCallistera v komedii Sám doma. Za roli byl nominovaný na Zlatý glóbus a získal cenu American Comedy Award a Young Artist Award. Od hraní si dal pauzu v roce 1994 a vrátil se v roce 2003 s hostováním v seriálu Will a Grace a rolí ve filmu Party Monster. V roce 2013 spoluzaložil newyorskou komediální rockovou skupinu Pizza Underground a byl jejím zpěvákem. 

Zhruba v době, kdy se natáčel Sám doma se Culkin seznámil se zpěvákem Michaelem Jacksonem a objevil se také v jeho klipu z roku 1991 Black or White. V roce 2005 byl Jackson popotahován u soudu za sexuální zneužívání dětí. Culkin tehdy svědčil, že spal v posteli s Jacksonem, ale nikdy nebyl nijak obtěžován. Zúčastnil se také pohřbu Jacksona 3. září 2009. 

Nejznámější filmy 

1990 – Sám doma 

1992 – Sám doma 2: Ztracen v New Yorku 

2003 – Party Monster 

2004 – Foster Hall 

2007 – Snídaně po sexu 

2019 – Changeland 

Zajímavosti 

  • Pracoval jako DJ v nočním klubu Le Poisson Rouge v New Yorku 
  • Je kmotrem dětí Michaela Jacksona 
  • Za první film Sám doma dostal 100 000 dolarů a za druhý 4 000 000 dolarů 
  • Je velkým fanouškem wrestlingu a navštěvuje různé koncerty nezávislé hudební scény 
  • Napsal autobiografii Junior v roce 2006
  • Zahrál si v seriálu American Horror Story 

Osobní život 

V roce 1998 si vzal herečku Rachel Miner, ale v roce 2002 se rozvedli. Téhož roku začal chodit s Milou Kunis, se kterou byl devět let. Po rozchodu měl těžší období, kdy se utápěl v alkoholu a drogách. Následně začal randit s herečkou Brendou Song, kterou poznal na natáčení filmu Changeland a začali spolu chodit v roce 2017. Herec se dal naštěstí dohromady a v dubnu 2021 se stal otcem. Brenda Song mu porodila chlapce, který dostal jméno Dakota Song Culkin. Jméno dostal po hercově sestře, která ve 29 letech zemřel během autonehody. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí Takhle bydlí hvězda Sám doma Macaulay Culkin: Drogové dýchánky vyměnil za rodinu a luxusní sídlo

Takhle bydlí hvězda Sám doma Macaulay Culkin: Drogové dýchánky vyměnil za rodinu a luxusní sídlo

Hollywoodský herecký pár Macaulay Culkin (42) a Brenda Song (34) nabízejí k prodeji svůj dům v Los Angeles za 3,2 milionu dolarů (cca 66 milionů korun). Na 3 700 čtverečních metrech se nachází rozlehlý obývací prostor s jídelním koutem a pět ložnic s pěti koupelnami. Venku je...

Proměna Drogy, alkohol, úzkosti: 4 dětské hvězdy, které nezvládly slávu. Jak dnes vypadají?

Drogy, alkohol, úzkosti: 4 dětské hvězdy, které nezvládly slávu. Jak dnes vypadají?

Spoustu hollywoodských herců a hereček mělo skvěle našlápnuto stát se hvězdami první velikosti. Jejich talent filmaři objevili už v útlém věku a rázem se z neznámých dětí staly hvězdičky, které šly z role do role a zbožňoval je celý svět. Někteří ale nedokázali najít balanc mezi rychle...