Česko Slovensko má talent

Česko Slovensko má talent je talentová show, která se vysílá od 29. srpna na TV Prima a TV JOJ. Mezi soutěžícími jsou zpěváci, tanečníci, kouzelníci, akrobaté, komici a další. Za vznikem talentové soutěže stojí úspěšný podnikatel, producent, výkonný ředitel a herec Simon Cowell. 

Režie

Jeffo Minařík 

Pravidla 

První castingy se se odehrávají v obou státech v různých městech. Soutěžící nejdříve vystupují před lidmi z produkce. Následně putují před porotu. Castingy probíhaly nejdříve v Mahenově divadle v Brně, pátá řada probíhala v Incheba Aréně v Bratislavě a následně se vysílají večer v televizi. Porota má k dispozici bzučák, který může kdykoliv během vystoupení soutěžícího zmáčknout, pokud se jim nelíbí jeho výkon. Pokud zmáčknou všiechni porotci bzučák, soutěžící okamžitě končí. Od páté řady byl zaveden zlaté bzučák, který soutěžícího katapultoval přímo do finále. 

Semifinále

Následují živé přenosy, kdy se soutěžící dostávají do semifinále. Jejich počet se liší v každé řadě Česko Slovensko má talent. V první řadě bylo celkem 7 semifinálových kol, kde mělo soutěžit 56 soutěžících, tedy v každém semifinále 8. V druhé řadě proběhly tři semifinále s 27 soutěžícími po 9. Ve třetí a čtvrté řadě pak dvě semifinále po 9 soutěžících. Výherce semifinálních kol určují diváci pomocí sms hlasů. 

Finále

Poslední částí je finále, kam postupují soutěžící, kteří obstáli u diváků v semifinále. V první řadě se do finále dostalo 14 soutěžících, ve druhé 10, ve třetí 9 a ve čtvrté 8. 

Natáčení 

  • 1. řada (2010)

První řada odstartovala 29. srpna 2010 a skončila 28. listopadu 2010. Prvními porotci byli Jaro Slávik, Lucie Bílá a Jan Kraus. Odměnou pro vítěze byla částko 100 tisíc eur a angažmá v Las Vegas. Vítězem první řady se stalo české akrobatické duo Dea Men. 

  • 2. řada (2011)

Druhá řada odstartovala 4. září 2011 a finále proběhlo 27. listopadu 2011. V porotě se znovu objevil Jaro Slávik a Lucie Bílá. Jan Kraus byl nahrazen moderátorem a hercem Martinem Dejdarem. Vítěz získal 100 tisíc euro a cestu do Las Vegas. Vítězem se stal kyrgyzstánský tanečník Atai Omurzakov. 

  • 3. řada (2012)

Třetí řada začala 9. září 2012 a skončila 25. listopadu 2012. Porotci se od předešlé řady nezměnili a vítěz získal 100 tisíc eur a cestu kolem světa. Vítězem se stal slovenský operní zpěvák Jozef Pavlusík. 

  • 4. řada (2013)

Čtvrtá řada začala 15. září 2013 a finále proběhlo 8. prosince 2013. V porotě zasel opět Jaro Slávik, Lucie Bílá a Martina Dejdara nahradil moderátor Leoš Mareš. Vítěz získal 50 tisíc eur, auto, zájezdy v hodnotě 350 tisíc korun a možnost vystoupit před Simonem Cowellem. Vítězem se stal opět slovenský operní zpěvák Miroslav Sýkora. 

  • 5. řada (2015)

Do poroty v páté řadě Česko Slovensko má talent usedla opět Lucie bílá, Jaro Slávik a nově Jakub Prachař a Diana Mórová. Vítěz získal 100 tisíc eur a nově se v show objevil zlatý bzučák, který soutěžícího katapultoval rovnou do finále. Vítězem se stala Gyöngyi Bodišová. 

  • 6. řada (2016)

Šestá řada odstartovala pouze na slovenské stanici TV JOJ. Prima odvysílala reprízu až na jaře 2017. 

  • 7. řada (2018)

V porotě 7. řady zasedl Jakub Prachař, Diana Mórová, Marta Jandová a Jaro Slávik. Vítězkou se stala Nikoleta Šurinová. 

  • 8. řada (2019)

Osmá řada začala 30. srpna 2019 a skončila 7. prosince 2019. Porotci zůstali stejní jako v sedmé řadě a několikrát do porotcovského křesla zasedla herečka Jiřina Bohdalová. Novinkou řady bylo ocenění Zlatý Pátrovič. Vítězkou se stala zpěvačka Margaréta Ondrejková. 

  • 9. řada (2021)

Premiéra deváté řady proběhla na TV Prima 3. září 2021 a finále bylo odvysíláno 11. prosince 2021. Nakonec zvítězili akrobaté Diamonds. 

Moderátor 

Za ty roky se moderátorů vystřídalo hned několik. Patřili mezi ně Jakub Prachař, Martin Rausch, Marcel Forgáč, Milan Zimnýkoval, Lujza Garajová, David Gránský, Jasmina Alagič. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Tereza Mašková ukázala monokl a šla s kůží na trh: Bulimii nemám pod kontrolou, zase v tom lítám

Tereza Mašková ukázala monokl a šla s kůží na trh: Bulimii nemám pod kontrolou, zase v tom lítám

SuperStar Tereza Mašková (28) je sice úspěšná zpěvačka a dost se jí daří, ale od svých čtrnácti let se potýká se zákeřnou nemocí. Delší dobu měla poruchu příjmu potravy pod kontrolou, ale nyní na Instagramu přiznala, že v tom dle vlastních slov opět lítá. Zpěvačka šla doslova...

TV Prima Prima na podzim uvede romantický pohádkový příběh Eliška a Damián i nové detektivky

Prima na podzim uvede romantický pohádkový příběh Eliška a Damián i nové detektivky

Skupina Prima představí na podzim hned pět nových seriálů, nabídne ale i další pokračování těch nejúspěšnějších. Hlavním tahákem je dvanáctidílný pohádkový příběh s dobrým koncem Eliška a Damián, který startuje již v sobotu 2. září. Streamovací platforma prima+ uvede koprodukční minisérii Na vlnách Jadranu, rodinnou komedii ze...

Celebrity Dva roky jí trvalo, než sebrala odvahu: SuperStar Tereza Mašková šla donaha a předvedla dokonalá ňadra

Dva roky jí trvalo, než sebrala odvahu: SuperStar Tereza Mašková šla donaha a předvedla dokonalá ňadra

Tereza Mašková (26) se dostala do povědomí lidí před čtyřmi lety, kdy vyhrála Česko Slovenskou SuperStar 2018. Tereza na rozdíl od některých svých kolegů dokázala prorazit v šoubyznysu. Za čtyři roky má na kontě tři desky a několik singlů. Z počátku tichá a zakřiknutá dívka nabrala během...