Pepa Kůrka po krk v problémech: Zrušili mu oddlužení pro nepoctivý záměr. Právnička řekla, co se bude dít

Rozhovor Pepa Kůrka po krk v problémech: Zrušili mu oddlužení pro nepoctivý záměr. Právnička řekla, co se bude dít
Více

Muž roku 2016 Josef Kůrka (31) skončil před nějakou dobou v insolvenci. Prakticky je to podobný případ jako Marek Valášek (26) alias Datel, který kvůli neplacení dluhů také skončil v insolvenci a nyní mu hrozí, že bude zrušena. To Pepa je v mnohem horší situaci. Oddlužení se zrušilo dle soudu pro nepoctivý záměr a tím pádem se zastavilo i insolvenční řízení. Právnička nyní v rozhovoru pro VipStar.cz popsala, co se bude dít. A také objasnila, co to pro Pepu bude znamenat.

Dlužil skoro milion, ale jezdil na drahé dovolené

Účastník hned několika reality show jako Výměna manželek nebo Survivor Josef Kůrka se v červenci tohoto roku stal otcem. Jeho partnerka a influencerka Angie Mangombe přivedla na svět rozkošného Rafaela. Bohužel Pepa se po krk topí ve finančních problémech.

Muž roku 2016 dluží bezmála milion korun. Od České spořitelny si vzal dva úvěry ve výši 465 tisíc, 185 tisíc nevrátil ČSOB, neplatil daně, zdravotní pojištění. Max banka (dříve Expobank) mu jako neplatiči zabavila vůz Mercedes třídy C, ale stále jí dluží okolo 50 tisíc korun. V polovině července 2021 to bylo necelých 800 tisíc dohromady.

CelebrityTuhle paní neukazuj na mém Instagramu!  Agáta Hanychová vyhodila Schickovou, které ztuhl úsměv

Tuhle paní neukazuj na mém Instagramu! Agáta Hanychová vyhodila Schickovou, které ztuhl úsměv

Pepovi se ale podařilo vyhlásit osobní bankrot a bylo mu uznané oddlužení. To znamená, že když bude určitou částku splácet, tak za pět let by měl pokoj. Pepa přestal brát státní podporu a od června tohoto roku pracuje ve výkupně zlata GetCash. „Průměrný čistý příjem dosahuje 13 528 Kč měsíčně. Jiný příjem dlužník nemá, dál je nemajetný,“ píše se tam.

S ohledem na měsíční splátky nejdříve posílal 3770 a později 4274 korun. Lidé ho ale hojně kritizují za to, že je v insolvenci a jezdí si na drahé dovolené. „Asi taky začnu přemýšlet o tom, dostat se do insolvence, protože jestli takoví příživníci si takhle užívají, to musí být něco,“ zní jeden z desítky komentářů na Instagramu.

Dámy a pánové, takhle vypadá chudák s minimální mzdou, který je v insolvenci. Já být jedním z věřitelů, tak se mi otevírá kudla v kapse. I bez toho je mi z tohohle na blití,“ zní v další. Redakce VipStar.cz oslovila právničku specializující se na oblast insolvencí, aby objasnila, co se nyní bude dít (redakce zná její totožnost, ale nebude ji uvádět pozn. red.).

Big BrotherSkandál Vítka v Big Brother: Dones mi trenky Davida a dostaneš cigaretu, uplácel soutěžící

Skandál Vítka v Big Brother: Dones mi trenky Davida a dostaneš cigaretu, uplácel soutěžící

Kůrkovi zrušili oddlužení, začínají krušné časy?

Insolvenční soud zrušil schválené oddlužení dlužníka pro jeho nepoctivý záměr a insolvenční řízení zastavil. Co to tedy pro Josefa znamená? „Řízení bylo zastaveno proto, že dlužník nemá žádný zpeněžitelný majetek. Jednoduše řečeno, že dlužník nevlastní nic, co by insolvenční správce mohl prodat a peníze, které by za tento prodej obdržel, následně vyplatit dlužníkovým věřitelům,“ vysvětluje právnička.

„Důležité je i to, že insolvenční soud zrušil schválené oddlužení pro nepoctivý záměr dlužníka, jelikož z jeho přístupu již od schválení oddlužení dovodil, že mu nezáleželo na hlavním smyslu insolvenčního řízení, a to na nejvyšším uspokojení věřitelů, nýbrž na vlastním udržení úrovně svého životního standardu, a to i na úkor svých věřitelů, případně státu,“ pokračuje.

RozhovorDrsný režim Moniky Bagárové kvůli koncertu v O2 areně: Kila navíc musí pryč, chci být v kondici

Drsný režim Moniky Bagárové kvůli koncertu v O2 areně: Kila navíc musí pryč, chci být v kondici

Kůrkovi se zpětně připočítají úroky všech dluhů

Insolvenční zákon na tyto případy samozřejmě pamatuje a stanoví podmínku, že v případě, že došlo ke zrušení schváleného oddlužení, protože byl shledán nepoctivý záměr dlužníka, nemůže dlužník v následujících 5 letech od rozhodnutí o zrušení schváleného oddlužení žádat o projednání nového návrhu na povolení oddlužení.

Ovšem asi tou největší nepříjemností, která se s procesem zrušení schváleného oddlužení pojí je to, že při zrušení oddlužení se zpětně připočítají všechny úroky všech dluhů a žádné dluhy nezanikají,“ upozorňuje právnička, která se specializuje na insolvence.

Pepa se už několikrát veřejně přiznal, že není příliš finančně gramotný, což vlastně i odpovídá stylu života, který žije. Pravdou ale je, že nyní už nenese zodpovědnost pouze sám za sebe, ale i za svého malého syna Rafaela, který by byl jistě nerad, kdyby po tatínkovi dědil nějaké dluhy.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Kateřina Průšová promluvila o generačních rozdílech v Miss: Za nás vyhrávala přirozená krása a vážily jsme si peněz Rozhovor

Kateřina Průšová promluvila o generačních rozdílech v Miss: Za nás vyhrávala přirozená krása a vážily jsme si peněz

Odvrácená tvář výstřední Romanety Smajlové: Vážila jsem skoro metrák a zhubla 30 kilo, už to nešlo Rozhovor

Odvrácená tvář výstřední Romanety Smajlové: Vážila jsem skoro metrák a zhubla 30 kilo, už to nešlo

Nejošklivější herečka z filmů pro dospělé bojuje s rakovinou: Emotivní zpověď Paris Devine Rozhovor

Nejošklivější herečka z filmů pro dospělé bojuje s rakovinou: Emotivní zpověď Paris Devine

Miss Grand Veronica Biasiol vytáhla do boje proti kritikům: Promluvila o chybách v soutěži i staré sošce Rozhovor

Miss Grand Veronica Biasiol vytáhla do boje proti kritikům: Promluvila o chybách v soutěži i staré sošce

Regina z Vyvolených exkluzivně pro VipStar o vztahu s dcerou: Stále ji nemá v péči, obě jsme plakaly, říká Rozhovor

Regina z Vyvolených exkluzivně pro VipStar o vztahu s dcerou: Stále ji nemá v péči, obě jsme plakaly, říká

Miss World Krystyna Pyszko se po vítězství rozešla s partnerem: Promluvila o mužích a pomíjivé slávě v modelingu Rozhovor

Miss World Krystyna Pyszko se po vítězství rozešla s partnerem: Promluvila o mužích a pomíjivé slávě v modelingu