Simona Krainová prozradila, v kolika letech šla poprvé na botox a nekompromisně zhodnotila současný český modeling

Rozhovor Simona Krainová prozradila, v kolika letech šla poprvé na botox a nekompromisně zhodnotila současný český modeling
Více

Úspěšná modelka Simona Krainová (50) je neustále v jednom kole. Nedávno oslavila padesát let, ale jak sama Krainová říká, věk je jenom číslo a to ji rozhodně nezastaví. Tentokrát se Simona pustila do vlastní kosmetické a vlasové značky. Po třech letech úsilí a práce představila ve spolupráci s vizážistou hvězd Pavlem Kortánem novou značku Beauty By Simona. Při této příležitosti se v rozhovoru pro VipStar.cz rozpovídala o současném českém modelingu a estetických zákrocích.

Úspěšné jméno v českém modelingu? Nikdo mě nenapadá

Simona Krainová patří jednoznačně mezi naše nejúspěšnější modelky. Její kariéra přesáhla i hranice Česka a Krainová se realizovala coby modelka v zahraničí. Do Paříže odjela v roce 1990, těsně po revoluci, kdy jí bylo pouhých 16 let. K současnému českému modelingu je ale skeptická.

Já si myslím, že se na to dneska vlastně už moc nehraje. Já považuji modeling jako ten úplně vrcholový u holek, jejichž jména byla skutečně zvučná. A to se vracíme někde do 90. let, kdy opravdu ten modeling byl postavený na něčem úplně jiném. Myslím si, že to rozbily hlavně sociální sítě a dnes se ta scéna už úplně změnila,“ rozpovídala se v rozhovoru pro VipStar.cz.

GlosaAdriana z Love Island si jde pro lásku i výhru: Výměna Lua za Olivera je pochopitelná, kdo by chtěl za kluka mloka?

Adriana z Love Island si jde pro lásku i výhru: Výměna Lua za Olivera je pochopitelná, kdo by chtěl za kluka mloka?

Problém vidí v tom, že každá druhá trochu slavnější influencerka si říká modelka, ale do té skutečné to má hodně daleko. „Dneska si ‚modelka‘ říká každá influencerka a ten vrcholový modeling je pořád v zahraničí. Naštěstí jsou stále agentury, které zastupují holky, ale je pravda, že ta zvučná jména nejsou. Táhla to nějakou dobu Kate Moss a ještě nějak do roku 2010, kdy ty holky byly brány jako celebrity,“ pokračuje.

Když se mě někdo dnes zeptá, která modelka v současnosti je nějak úspěšná, tak mě žádné jméno nenapadne. Nemám ten pocit, že by momentálně mezi českými modelkami byly nějaké hvězdy,“ řekla zkušená Simona Krainová.

Krainová: První botox jsem si dala ve 35 letech

Krainová zažila v modelingu doby, kdy byly preferované velmi hubené dívky a častokrát to hraničilo až s anorexií. „Já nepodporuji anorexii, která jednu dobu hodně frčela. A bylo to vidět, že na tom mole nechodily ženy, ale byly to vychrtlé holčičky a šel z nich strach a hrůza. Tohle by nemělo být inspirací pro dnešní mládež,“ říká Simona.

Takže já jsem úplně v pohodě s baculkama. Mně se to líbí, ta doba se posunula a je to dobré i pro sebevědomí žen,“ přiznává. Nedávno si modelka založila OnlyFans, čímž způsobila nejenom na českých sociálních sítích pořádný rozruch. Nyní představila novou kosmetickou a vlasovou značku Beauty By Simona, ale radit někomu ohledně krásy si netroufá.

RozhovorKarolína Krézlová promluvila o nové lásce a Survivoru: Pomoc přišla pozdě, z prstu mi léky vyžraly maso a tuk

Karolína Krézlová promluvila o nové lásce a Survivoru: Pomoc přišla pozdě, z prstu mi léky vyžraly maso a tuk

Já asi nejsem od toho, abych někomu radila. Znám ženy, které nepotřebují krémy, kosmetické úpravy a stačí jim teplá večeře pro manžela. Jsou různé druhy žen, které nepotřebují vypadat dobře, aby se cítily dobře. Já jsem ta žena, která se chce udržovat, ale není to jen proto, že se chci líbit mužům, je to proto, že chci být zdravá, chci být fit, chci tady být po své děti a chci si v šedesáti zajezdit na kole,“ vysvětluje svůj postoj Simona.

Krainová dlouhodobě vyznává zdravý životní styl a dokonce se vzdala dlouholeté neřesti kouření. „Nechci být strnulá, aby mě vše bolelo. Není to jen o tom, vyhledávat estetické zákroky, ale je to celková péče o sebe,“ říká.

Na estetickou medicínu má také jasný pohled. „Někdo si dá botox ve dvaceti, což mi přijde přitažené za vlasy, protože si myslím, že je to zbytečné. Já si první botox dala, když mi bylo pětatřicet. Začala jsem sportovat, začala jsem se věnovat běhání, přestala jsem kouřit cigarety, lépe se mi dýchá, omezila jsem jídlo, které mi nedělá dobře. Nejsem na dietě, ale jedu zdravý životní styl. Vše se vším souvisí,“ dodala upřímně.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Hvězdná sboristka v kapele Heidi Janků: Vnučka Věry Špinarové září hlavně za dýdžejským pultem Rozhovor

Hvězdná sboristka v kapele Heidi Janků: Vnučka Věry Špinarové září hlavně za dýdžejským pultem

Dáda Patrasová našla zastání u Bohuše Matuše: Zveličuje se to, vždycky ji nějaký dobrák vyfotí u auta, řekl Rozhovor

Dáda Patrasová našla zastání u Bohuše Matuše: Zveličuje se to, vždycky ji nějaký dobrák vyfotí u auta, řekl

Bohuš Matuš o svých démonech: Problémy jsem řešil s flaškou v ruce. Antidepresiva, ataky, bylo to peklo Rozhovor

Bohuš Matuš o svých démonech: Problémy jsem řešil s flaškou v ruce. Antidepresiva, ataky, bylo to peklo

Zpověď Lii Kees s nálepkou zlatokopky: Alkohol, drogy, láska s milionářem a balancování na šikmé ploše Rozhovor

Zpověď Lii Kees s nálepkou zlatokopky: Alkohol, drogy, láska s milionářem a balancování na šikmé ploše

Překvapivá slova Markéty Konvičkové o zrušeném koncertu Moniky Bagárové v O2 areně Rozhovor

Překvapivá slova Markéty Konvičkové o zrušeném koncertu Moniky Bagárové v O2 areně

Zdravotní komplikace Kateřiny Průšové: Modelka musí pod kudlu Rozhovor

Zdravotní komplikace Kateřiny Průšové: Modelka musí pod kudlu