Miliardář Michael Rockefeller ignoroval varovné signály kanibalů: Umíral trýznivou smrtí, pak ho snědli

Zajímavosti Miliardář Michael Rockefeller ignoroval varovné signály kanibalů: Umíral trýznivou smrtí, pak ho snědli
Více

Michael Rockefeller byl členem legendární rodiny Rockefellerů. I přesto, že mohl mít cokoliv, na co pomyslel, života si moc dlouho neužil. Dne 19. listopadu 1961 se v pouhých 23 letech ztratil na jihozápadě Nové Guinei, kde byl na výpravě. Nikdy nebyly nalezeny jeho ostatky ani fyzické důkazy o jeho smrti. Jedni si myslí, že se utopil, ale voda nikdy nevyplavila žádné tělo. Proto se další přiklání spíš k verzi, že nedodržel místní pravidla a snědli ho domorodci. Jaký byl příběh nejmladšího syna newyorského guvernéra Nelsona Rockefellera?

Michael Rockefeller se narodil v roce 1938 jako milionářský dědic obrovského impéria, který ale se ale rozhodl jít svoji vlastní cestou. Vystudoval Harvard a jeho rodina byla přesvědčena o tom, že se vydá ve šlépějích svého otce. Michael Rockefeller měl vše, na so si vzpomenul. Dobré rodinné zázemí, kvalitní školy a budoucnost jako z pohádky.

Kdyby svůj život nezasvětil cestování, pravděpodobně by se dožil vysokého věku a byl velmi úspěšný. Michael měl ale o životě jinou představu. Odjakživa ho fascinovaly primitivní kultury žijící v džungli. Chtěl objevovat pradávné civilizace a byl náruživý cestovatel. Do karet mu hrálo, že pocházel z velmi movité rodiny, která jeho dobrodružné výpravy financovala.

RozhovorDominika Myslivcová o těžkostech mateřství: Jsem unavená, vrásky přibývají, na botox nemůžu

Dominika Myslivcová o těžkostech mateřství: Jsem unavená, vrásky přibývají, na botox nemůžu

Rockefeller ignoroval varovné signály kanibalů

V třiadvaceti letech stanul v čele výpravy, která se vydala podrobněji prozkoumat život Asmatských domorodců. Ty se podařilo na fotoaparát zachytit v roce 2020 softwarovým inženýrem a fotografem Robertem Pazzi. Asmatští lidé žili prakticky bez jakéhokoliv zásahu vnější veřejnosti. Do chvíle, než se za nimi vydal syn amerického víceprezidenta Nelsona Rockefellera, se čas od času vídali pouze s nizozemskými úřadníky, kteří měli na starost danou kolonii.

Asmaté byli divocí, necivilizovaní a dost nebezpeční. Kanibalismus nebyl u nich výjimkou a měli spoustu zvláštních rituálů jako pití moči nebo se oddávali homosexuálním choutkám. Ze začátku vypadalo vše hladce. Domorodci se s expedicí fotili, ale měli jasně daná pravidla. Výprava nespěla přihlížet jejich tradicím. Traduje se, že přesně v tomto momentu měl mladý Rockefeller zpozornit.

Výměna manželekVýměna manželek odkrývá stará tajemství: Jana z „mačkáš mi hada“ přiznala, na čem jela

Výměna manželek odkrývá stará tajemství: Jana z "mačkáš mi hada" přiznala, na čem jela

Stala se z něj posvátná rituální oběť

Michael Rockefeller se vydal na Papuu Novou Guineu podruhé a patrně kvůli své horlivosti také přišel o život. Michael Rockefeller a vládní antropolog René Wassing se vydali prozkoumávat nová místa. Nešťastnou shodou náhod se převrhla jejich loďka a oba skončili ve vodě. Odvážný Rockefeller chtěl jít hledat pomoct na vlastní pěst.

René Wassing z jeho nápadu nebyl příliš nadšený a snažil se ho mladému dobrodruhovi rozmluvit. Bylo to marné. Dne 21. listopadu 1968 si miliardářský synek uvázal kolem pasu dvě větší plechovky s benzínem, skočil do vody a to bylo naposledy, co byl viděn živý. Jeho kamarád byl zachráněn o pouhý jeden den později. Dychtivost po poznání připravila mladého muže o život, ať se to už stalo jakýmkoliv způsobem. O tři roky později byl prohlášen za mrtvého, ale spekulace o jeho smrti se šíří dodnes.

Love Island3 páry z Love Island, které nepřežily: Majlo prchl Dianě, Adam zapíral a Rachel má jiný životní směr

3 páry z Love Island, které nepřežily: Majlo prchl Dianě, Adam zapíral a Rachel má jiný životní směr

Někteří jsou přesvědčeni o tom, že se utopil nebo ho snědl krokodýl. Značná část veřejnosti je toho názoru, že ho snědli právě Asmatští domorodci. Podle této teorie se měl Rockefeller z posledních sil dostat na břeh, kde si ho všimli Asmaté, kteří samozřejmě netušili, co se v danou chvíli vůbec děje.

Zaječel, prohnul se v zádech a vrazil oštěp Michaelovi mezi žebra. Rockefeller křičel bolestí, sténal,“ píše v knize Savage Harvest spisovatel Carl Hoffman. Poté měl prožívat velké utrpení. Domorodci mu roztříštili lebku a sekerou přeťali míchu. Z dědice Michaela Rockefellera se následně stala posvátná rituální oběť Asmatů a byl sněden.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

6 legendárních herců Harryho Pottera, kteří jsou po smrti: Selhání orgánů, rakovina i vražda Zajímavosti

6 legendárních herců Harryho Pottera, kteří jsou po smrti: Selhání orgánů, rakovina i vražda

Umělci, kteří bojovali s drogami: Kocián z Lunetic jde ke dnu, Víťa je na šikmé ploše a Tereza září Celebrity

Umělci, kteří bojovali s drogami: Kocián z Lunetic jde ke dnu, Víťa je na šikmé ploše a Tereza září

Adéla Krejdlová po vyhození ze Survivoru čelí drsné kritice: Fňukáš jako Drahokoupil a upravuješ si fotky Survivor

Adéla Krejdlová po vyhození ze Survivoru čelí drsné kritice: Fňukáš jako Drahokoupil a upravuješ si fotky

Karolína Kopíncová o nejnáročnějším focení v kariéře: Zkrvavená ramena a šaty vážící 50 kilo Rozhovor

Karolína Kopíncová o nejnáročnějším focení v kariéře: Zkrvavená ramena a šaty vážící 50 kilo

Herečky Benešová a Gondíková šly donaha: Reakce syna byla k popukání, prozradila Adéla Celebrity

Herečky Benešová a Gondíková šly donaha: Reakce syna byla k popukání, prozradila Adéla

Hvězda SuperStar shořela v Survivoru jako papír: Adéla Krejdlová vypadla první a neudržela slzy Survivor

Hvězda SuperStar shořela v Survivoru jako papír: Adéla Krejdlová vypadla první a neudržela slzy