Lucie Bikárová vysvětluje kontroverzní video po vraždě mladého Roma: Dala jsem průchod emocím, říká

Exkluzivně Lucie Bikárová vysvětluje kontroverzní video po vraždě mladého Roma: Dala jsem průchod emocím, říká
Více

Celým Českem otřásla vražda romského mladíka. V sobotu došlo k tragédii, kdy muž ukrajinské národnosti vytáhl při potyčce na další dva muže romského původu nůž a oba zranil. Zraněný třiadvacetiletý Nikolas útok nakonec bohužel nepřežil. Zatím není jasné, co události předcházelo a ani jak se celý útok odehrál. Mezi Romy a Ukrajinci to v současné době vře. Bezprostředně po tragédii se k vraždě na sociálních sítích dost ostře vyjádřila i bývalá účastnice SuperStar zpěvačka Lucie Bikárová (19), čímž situaci ještě víc vyostřila. Následně video smazala a obrnila se hradbou mlčení. Redakce VipStar.cz zpěvačku kontaktovala a podařilo se jí nakonec získat vyjádření Lucie.

V současné době panují dohady o tom, jak došlo k sobotní vraždě třiadvacetiletého Roma Nikolase, kterého měl bodnými ranami usmrtit muž ukrajinského původu. Podle TN.cz se pracuje s variantou, že se Ukrajinci nemělo líbit, že si partička romské mládeže pouští nahlas v tramvaji hudbu. Další zprávy mluví o tom, že chlapci měli v tramvaji kouřit a dělat nepořádek. Ukrajinec je měl napomenout, což vygradovalo v hádku, během které se muž bránil nožem.

Podle druhé verze ale Ukrajinec neměl být na místě činu sám a o přesilu se tak nejednalo. „Pro přesné určení jednotlivých rolí účastníků konfliktu jsou klíčové výpovědi nejen samotných aktérů, ale i svědectví. Pokud nebudou vyslechnuti všichni svědci, nemůžeme být sdílnější,“ řekl policejní mluvčí Petr Vala.

InfluStarKotlár po slovní přestřelce na Clash of the Stars vrací úder: Lidé se neumí chovat a nemají úctu, vzkázal

Kotlár po slovní přestřelce na Clash of the Stars vrací úder: Lidé se neumí chovat a nemají úctu, vzkázal

Video, které rozdmýchává nenávist

Na tragickou událost reagovala na sociálních sítích účastnice SuperStar 2020 Lucie Bikárová velmi vyostřeným videem. Jen na Instagramu ji sleduje přes 100 tisíc lidí a ovlivňuje tak značnou část dospívajících. „Naše vláda selhává a selhala, protože se z naší země stává nebezpečná země. Musíme se bát jít ven, protože na nás útočí. Budu mluvit asi za Romy, ale nejen za ně, jsme Češi, a to je naše země a my ji budeme bránit,“ říká na videu.

Je zakázáno ukazovat na Ukrajince, aby se nešířila nenávist, vláda brání cizí, ne naše lidi, a nám ubližuje. Petr Fiala má krev našich lidí na rukou. Nebudeme se omezovat a nenecháme se vraždit, je to naše země. Přestaňte bránit cizí lidi začněte bránit nás, Čechy,“ pokračuje ve videu.

Video mělo za následek, že nejenom na sociálních sítích se začala šířit velká vlna nenávisti. „Je to přihrávka na smeč dezinformační scéně. A je paradox, že tihle lidé, kteří dlouho útočili na romskou komunitu, se najednou chtějí spojovat s romskými radikály. To by se nemělo podceňovat,“ řekl pro DVTV aktivista Jaroslav Miko. Po několika hodinách video Lucie Bikárové sice z jejího profilu zmizelo, ale spoustu lidí si ho stáhlo a video tak žije na sociálních sítích svým životem.

CelebrityClash of the Stars obrazem: Myslivcová řádí i s pořádným pupkem, šik Kordula a Sugar Denny jako růžový bonbon

Clash of the Stars obrazem: Myslivcová řádí i s pořádným pupkem, šik Kordula a Sugar Denny jako růžový bonbon

Emoce na videu hrály roli, říká Bikárová

Redakce VipStar.cz kontaktovala Lucii Bikárovou s prosbou o vyjádření k celé nešťastné situaci. „K případu jsem se již několikrát vyjádřila. Nejdříve ve videu a potom ještě jedním příspěvkem na mé FB stránce, ve kterém jsem můj postoj k události trochu více objasnila. Video, které jsem natočila si někteří lidé vykládají špatně. V žádném případě jsem neměla v úmyslu někoho vyzývat k násilí ani paušalizovat jednu skupinu lidí. Nesouhlasím s tím, aby se nyní útočilo fyzicky ani slovně na lidi z Ukrajiny. Ti, kteří si to takto vyložili se bohužel jen chytají slovíček a domýšlí si,“ rozpovídala se.

Lucie zároveň přiznává, že velkou roli hrály emoce. „Přiznávám ale, že jsem to natáčela brzy po tom, co se celý incident odehrál a velmi se mě to dotklo a emoce ve videu hrály roli a mohlo to vyznít trochu jinak, než jak jsem to ve skutečnosti myslela. Zároveň ale žijeme ve svobodné zemi, kde je svoboda projevu a názoru. V žádném případě jsem ale nechtěla vyvolat vlnu nenávisti vůči Ukrajincům,“ pokračuje.

CelebrityHana Gregorová poprvé od rozvodové bitvy syna na veřejnosti: Vyvedla o 30 let mladšího partnera

Hana Gregorová poprvé od rozvodové bitvy syna na veřejnosti: Vyvedla o 30 let mladšího partnera

Odmítám označení xenofob

Bývalá SuperStar říká, že se ve svém vyjádření nechala příliš unést celou tragickou událostí. „Motivem videa bylo vyjádřit soucit s naši komunitou, vyzvat k soudržnosti a vyjádřit lítost ale i mou frustraci nad tím, co se kolem nás v této době děje,“ říká. „Odmítám označení xenofoba. Mám rada všechny dobré lidi, ať je to Čech nebo cizinec a Ukrajince neházím do jednoho pytle.“

Mezi Ukrajinci a Romy to v Brně vře. V pondělí musela policie řešit bitku před brněnskou radnicí. „Kolem půl osmé večer jsme přijali oznámení o skupině 20 lidí na Dominikánském náměstí, která se údajně projevovala velmi emotivně a někteří z přítomných prý dokonce házeli židlemi. Mladý muž měl obavy, že se mezi sebou aktéři sporu napadají. Na místo dorazilo pět hlídek strážníků, kteří asistovali policii,“ řekl Novinkám mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Demonstrace se nezúčastním

V sobotu se měla v Brně uskutečnit demonstrace reagující na zavražděného třiadvacetiletého Nikolase. „Demonstrace se nezúčastním. Bojím se, aby se nevyvíjela způsobem, se kterým nesouhlasím. Když jsem lidi na tuto akci zvala, tak to bylo kvůli tomu, aby se celý případ zviditelnil, aby se nezametl pod koberec, jak se někdy stává, ale aby byl vrah spravedlivě potrestán,“ řekla v rozhovoru pro VipStar.cz zpěvačka a sobotní demonstrace byla nakonec stejně zrušena.

„Nicméně stojím si za tím, že lidé, o kterých jsem mluvila mezi námi jsou a nepřijde mi spravedlivé, aby lidé, kteří tu spáchají zločin, byli jakýmkoliv způsobem zvýhodňováni na základě jejich národnosti. Jsem si jistá, že v tomto názoru nejsem zdaleka sama,“ dodala.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Exkluzivní snímky ze svatby Andrey Pomeje: Požehnání od mnichů, vytetované prstýnky a debata o příjmení Exkluzivně

Exkluzivní snímky ze svatby Andrey Pomeje: Požehnání od mnichů, vytetované prstýnky a debata o příjmení

Noskova půvabná Iveta se brání: Opravdu odtáhla tátu od rodiny? Exkluzivně

Noskova půvabná Iveta se brání: Opravdu odtáhla tátu od rodiny?

První slova údajné partnerky Jaromíra Noska: Iveta prozradila, jak to spolu mají Exkluzivně

První slova údajné partnerky Jaromíra Noska: Iveta prozradila, jak to spolu mají

První slova Jiřího Paroubka o třetím manželství: Byla to malá svatba, nebylo by vkusné dělat velké oslavy Exkluzivně

První slova Jiřího Paroubka o třetím manželství: Byla to malá svatba, nebylo by vkusné dělat velké oslavy

Pracovat pro Jaromíra Soukupa? Už nikdy! Exzaměstnanec prozradil, na co se zadlužený milionář spoléhá Exkluzivně

Pracovat pro Jaromíra Soukupa? Už nikdy! Exzaměstnanec prozradil, na co se zadlužený milionář spoléhá

Homofobní urážky, ponižování a žádná výplata: Bývalý zaměstnanec popsal praktiky Jaromíra Soukupa Exkluzivně

Homofobní urážky, ponižování a žádná výplata: Bývalý zaměstnanec popsal praktiky Jaromíra Soukupa