Herecká špička, velké příběhy, síla rodiny: Pět seriálových novinek TV Nova pro jarní sezonu

TV Nova Herecká špička, velké příběhy, síla rodiny: Pět seriálových novinek TV Nova pro jarní sezonu
Více

TV Nova v první polovině příštího roku nabídne pět seriálových premiér od těch nejúspěšnějších tvůrců současnosti obsazených českou hereckou špičkou. Diváci se, kromě premiérových dílů Specialistů nebo druhé řady Odznaku Vysočina, dočkají původního výpravného seriálu Zlatá labuť, nebo rodinného komediálního seriálu Jedna rodina. Na obrazovky míří také komediální krimi Případy mimořádné Marty s Tatianou Dykovou.

Po úspěšné podzimní sezoně přicházíme s další nebývale pestrou programovou nabídkou titulů hrané tvorby, na níž jsme spojili síly s těmi nejzvučnějšími tvůrčími a hereckými jmény současnosti,“ říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská a pokračuje: „Divákům nabídneme pestrou škálu žánrů rozkročených od tradičních kriminálek přes komediálně laděné seriály pro celou rodinu až po výpravný dobový seriál. Společným jmenovatelem všech premiérových novinek je pak naprosto špičkové obsazení, a to jak nejzářivějšími talenty mladé herecké generace, tak skutečnými hereckými legendami.“

Zlatá labuť

První dobový seriál TV Nova Zlatá labuť zavede diváky do nablýskaných interiérů stejnojmenného obchodního domu, kde se spojí osudy obyčejných lidí hledajících svůj kousek štěstí spolu s československou smetánkou užívající si luxusu. Za vyleštěnými výlohami zatím kráčí dějiny v podobě okupačních vojsk německé armády.

Seriál pro TV Nova natáčí produkční společnost Dramedy Productions, v čele s producenty Filipem Bobiňskim, Janem Coufalem a Petrem Šizlingem. Pod režijním vedením Braňa Holička a Bisera A. Arichteva se v seriálu představí celá plejáda hereckých es jako například Marta Dancingerová, Vojtěch Vodochodský, Beata Kaňoková spolu s legendami českého herectví Petrem Kostkou, Danielou Kolářovou, Svatoplukem Skopalem nebo Tomášem Töpferem.

CelebrityAndělská nadílka Evy Perkausové: Moderátorka ukázala malého Killiana, vlasů má víc než tatínek

Andělská nadílka Evy Perkausové: Moderátorka ukázala malého Killiana, vlasů má víc než tatínek

Jedna rodina

Víc rodičů je více lásky. O tom diváky přesvědčí Jedna rodina. Rodinný komediální seriál bude vyprávět příběhy tří rodin svedených dohromady nejen střídavou péčí o své potomky. S nadhledem a humorem se dotkne témat, jež denně řeší statisíce českých domácností jako je čerstvé mateřství a nejistoty s ním spojené, vícegenerační bydlení, nebo rodičovské trable s teenagery.

V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Terezu Kostkovou, Filipa Blažka, Tomáše Jeřábka, nebo Bereniku Kohoutovou. Jedna rodina opět svede dohromady Janu Paulovou a Pavla Zedníčka. Ti už přes dvacet let hrají na divadle manželský pár a jako manželé se objevili i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci. Dospělým postavám v Jedné rodině zdárně sekundují dětští nebo náctiletí hrdinové v čele s Denisou Biskupovou, která se na place opět sešla s režisérem Danem Wlodarczykem, pod jehož vedením na sebe upozornila v úspěšné minisérii Jitřní záře.

CelebrityEva Decastelo a Tomáš Třeštík jsou zamilovaní jako puberťáci: Letmé doteky a polibky nešly přehlédnout

Eva Decastelo a Tomáš Třeštík jsou zamilovaní jako puberťáci: Letmé doteky a polibky nešly přehlédnout

Odznak Vysočina

Téměř přesně po roce se na obrazovky TV Nova premiérovými epizodami vrátí úspěšný kriminální seriál Odznak Vysočina. I v druhé řadě se mohou diváci těšit na překrásné prostředí Vysočiny a pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Tentokrát jsou jednotlivé epizody inspirovány skutečnými kriminálními případy, na jejichž věrohodnost dohlížela Renáta Miková, vrchní komisařka Krajského ředitelství Policie Jihočeského kraje.

Také novou řadu seriálu pro TV Nova připravuje produkční společnost Bionaut dvojnásobného držitele Českého lva a mezinárodní Emmy, producenta Vratislava Šlajera. V režii několikanásobného držitele Českého lva Marka Najbrta a Andyho Fehu v seriálu hrají Michal Suchánek, Martin Hofmann, Patrik Děrgel, Pavel Řezníček, Pavel Batěk, Simona Hába Zmrzlá, Martina Jindrová a další výrazné herecké osobnosti.

Specialisté

Specialisté přicházejí s novou řadou a ve staronovém složení. Po šesti letech se totiž vracejí David Prachař, jako nadřízený majora Strouhala (Martin Dejdar) a Zuzana Kajnarová v roli kapitánky Zuzany Koutné, za svobodna Májové. Kromě nich se navíc v týmu techniků objeví zcela nová tvář, asistent Václav Holeček v podání Matouše Rumla. A spolu s nimi děním v seriálu zahýbe ještě jedna zbrusu nová postava, kterou ztvární jeden z nejvýraznějších talentů své generace Marek Lambora.

CelebrityAgáta Hanychová prozradila pohlaví miminka: Mia se dojetím rozplakala, Jaromír zářil štěstím

Agáta Hanychová prozradila pohlaví miminka: Mia se dojetím rozplakala, Jaromír zářil štěstím

Případy mimořádné Marty

Kde policie končí, ona začíná. Marta je svobodná matka tří dětí, která nemá respekt k autoritám, zato má „nos na vraždy“. Seriál Případy mimořádné Marty nabízí mix poctivé procedurální kriminálky a komediálního nadhledu. V hlavní roli seriálu kraluje jedinečná Tatiana Dyková, jíž zdatně sekunduje Roman Zach v roli poněkud suchopárného kapitána Kreinera.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Velký návrt show Big Brother: Výherce si pohorší o víc než 7 milionů, hru budou ovládat diváci TV Nova

Velký návrt show Big Brother: Výherce si pohorší o víc než 7 milionů, hru budou ovládat diváci

Pomsta za výzvy v MasterChef Česko: Roman Staša a Pavel Berky si v Souboji na talíři vychutnají přísné porotce TV Nova

Pomsta za výzvy v MasterChef Česko: Roman Staša a Pavel Berky si v Souboji na talíři vychutnají přísné porotce

Tereza Pergnerová dává dohromady Ztracenou rodinu: Ivo vyrostl v kojeňáku, ale chce dát šanci, podaří se mu to? TV Nova

Tereza Pergnerová dává dohromady Ztracenou rodinu: Ivo vyrostl v kojeňáku, ale chce dát šanci, podaří se mu to?

Tereza Pergnerová o Ztracené rodině: Proč občas pláče celý štáb a musí být u natáčení psycholog? TV Nova

Tereza Pergnerová o Ztracené rodině: Proč občas pláče celý štáb a musí být u natáčení psycholog?

Krev není voda: Tereza Pergnerová ve Ztracené rodině zprostředkují dojemná setkání lidí, které osud rozdělil TV Nova

Krev není voda: Tereza Pergnerová ve Ztracené rodině zprostředkují dojemná setkání lidí, které osud rozdělil

Podzim na Nově: Smíchovské legendy, rodinná shledání Terezy Pergnerové nebo tři dcery Martina Pechláta TV Nova

Podzim na Nově: Smíchovské legendy, rodinná shledání Terezy Pergnerové nebo tři dcery Martina Pechláta