Eva Perkausová a Petr Suchoň řekli, co se děje v zákulisí zpráv: Extrémní nervozita, stres a neviditelný rádce

Celebrity Eva Perkausová a Petr Suchoň řekli, co se děje v zákulisí zpráv: Extrémní nervozita, stres a neviditelný rádce
Více

Eva Perkausová (29) a Petr Suchoň (39) odhalili zákulisí zpráv. Těch zhruba 40 minut na obrazovce je jen část práce obou skvělých moderátorů. Co tomu všemu předchází? Přesně na to se zaměřila jejich kolegyně Daniela Révai v novém seriálu, který bere diváky exkluzivně na místa, kam kamery běžně nevidí a ukazuje, co vlastně dělají jednotliví lidé v televizi.

Petr Suchoň, jak ho neznáte. Na Primu přichází v kraťasech a tričku a samozřejmě s úsměvem, který k němu patří. Ovšem není to těsně před zprávami, ale o několik hodin dřív. Stejně tak jako jeho televizní parťačka Eva Hecko Perkausová. Moderátory hlavní zpravodajské relace totiž čeká příprava večerního vysílání.

Pořadí zpráv chystají vedoucí vydání pořadu, ale to, co Eva S Petrem před kamerami říkají – televizní hantýrkou se tomu říká studia – si doopravují sami, aby šlo vše hladce a diváci dostali pořádnou porci informací, jak jsou zvyklí.

Zákulisí zpráv

Kroky obou moderátorů po přípravách večerní relace zamíří do pohádkového království šéfa maskérny a kostymérny Jana Bána. Tam se z krásných lidí stávají ještě krásnější. A to hlavně kvůli kamerám, které vyžadují u dam trochu výraznější líčení. A jak to vypadá v praxi?

Oddávám se vašim službám. Poprosil bych na Keanu Reevse,“ vtipkoval Petr Suchoň v maskérně, kde ho čekalo jen lehké přepudrování. Zato Eva, jakožto i další dámy v televizi, si pobyt obvykle o něco prodlouží.

BizárShopaholicadel má na krku trapas jako hrom: Tvrdí, že si zahrála v klipu Ewy Farne, má to ale háček

Shopaholicadel má na krku trapas jako hrom: Tvrdí, že si zahrála v klipu Ewy Farne, má to ale háček

Maskérna je vždycky první místo, které navštívím, když přijdu na Primu. Je to tady krásný! Vždycky tady relaxuju, vypnu, a pak teprve nastoupí ta tvrdá pracovní stránka,“ smála se Eva Hecko Perkausová s natáčkami na hlavě.

Pak následuje kostymérna, kde profesionální stylisté vybírají oblečení pro moderátory na několik dní dopředu. Pozor dávají třeba na to, aby se stejné modely neobjevily na obrazovce v totožném týdnu, nebo dokonce měsíci.

Perkausová: Nikdy dopředu nevím, co budu mít na sobě

Nikdy dopředu nevím, co budu mít na sobě, takže se vždycky těším,“ prozradila Eva, která k outfitu dostane také předem připravené boty a šperky. Vše musí skvěle ladit. A právě v kostymérně a maskérně prý přichází první stres.

Kvůli tomu, že je to živé vysílání, jsem pokaždé extrémně nervózní. A za těch dvacet let, co jsem v médiích, se mi to sice podařilo srazit, ale úplně to asi nikdy nezmizí. V každém případě je to nádherná práce,“ řekl Petr Suchoň, který si práci s Evou nemůže vynachválit.

Eva je obrovský profík, což mě nepřekvapilo. To jsem věděl i od svých kolegů ještě předtím, než jsme spolu začali moderovat. A hlavně je to mamina malého Killiánka, takže máme spoustu skvělých společných témat i mimo práci.“

CelebritySimona Krainová rozdělila lidi do 2 skupin a přišla nálož hejtu: Jste sebou posedlá, samochvála smrdí, vzkazují

Simona Krainová rozdělila lidi do 2 skupin a přišla nálož hejtu: Jste sebou posedlá, samochvála smrdí, vzkazují

Neviditelný pomocník

Všechno pak graduje těsně před vysíláním. Zbývá si projít celou relaci Hlavních zpráv a pak už se jde do studia, kde moderátoři dostávají malého neviditelného pomocníka. Takzvané ucho je malinkaté sluchátko, které se vloží do opravdového ucha. Přes něj pak moderátoři dostávají pokyny od režie, což je zásadní v živém vysílání, kde se může z minuty na minutu scénář změnit a zařadit nečekaně třeba živý vstup z terénu nebo rozhovor s ministrem.

Do zákulisí televizního zpravodajství se seriál Daniely Révai bude vracet dál. Diváci se dozví třeba, co obnáší práce editorů, režiséra, kameramanů a dalších profesí, které na obrazovce nejsou vidět. Premiéra je vždy v pátek v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Josef Kokta odkryl kruté pozadí začátku vztahu s Ornellou: Nebyla jediná, byl jsem hrozný, říká Celebrity

Josef Kokta odkryl kruté pozadí začátku vztahu s Ornellou: Nebyla jediná, byl jsem hrozný, říká

Umělci, kteří bojovali s drogami: Kocián z Lunetic jde ke dnu, Víťa je na šikmé ploše a Tereza září Celebrity

Umělci, kteří bojovali s drogami: Kocián z Lunetic jde ke dnu, Víťa je na šikmé ploše a Tereza září

Herečky Benešová a Gondíková šly donaha: Reakce syna byla k popukání, prozradila Adéla Celebrity

Herečky Benešová a Gondíková šly donaha: Reakce syna byla k popukání, prozradila Adéla

Ondřej Brzobohatý to rozbalil jako Tiffany Richbitch: Blonďatá paruka, vysoké podpatky a dokonalý make-up Celebrity

Ondřej Brzobohatý to rozbalil jako Tiffany Richbitch: Blonďatá paruka, vysoké podpatky a dokonalý make-up

Jan Bendig vydal krkolomné vyjádření k útoku moukou: Dělat z nás rasisty je ubohost, bouří se lidé Celebrity

Jan Bendig vydal krkolomné vyjádření k útoku moukou: Dělat z nás rasisty je ubohost, bouří se lidé

Velkolepý Český ples vrcholem sezony: Moderovat bude Čenský a Vítová, vystoupí legenda Vondráčková Celebrity

Velkolepý Český ples vrcholem sezony: Moderovat bude Čenský a Vítová, vystoupí legenda Vondráčková