Aneta Krejčíková o mateřství a pauze v Ulici: Žila jsem v iluzi, seriál jsem opustila kvůli vyhoření

Rozhovor Aneta Krejčíková o mateřství a pauze v Ulici: Žila jsem v iluzi, seriál jsem opustila kvůli vyhoření
Více

Herečka Aneta Krejčíková (32) má na svém kontě desítky filmových, ale i seriálových rolí jako Rapl nebo Volha. Prakticky od roku 2005 se objevuje v nekonečném seriálu Ulice jako Gábina Pumrová. Na čtyři roky si dala od seriálu pauzu a před časem se opět vrátila. V rozhovoru pro VipStar.cz promluvila nejenom o práci, ale také o mateřství.

Žila jsem v iluzi o tom, jak to chodí s dětmi

Oblíbená herečka Aneta Krejčíková je zasnoubená s partnerem Ondřejem Rančákem a mají spolu dvě děti. Syn Ben se narodil v září roku 2018 a dcera Antonie v dubnu 2020. Aneta hraje již desítky let v seriál Ulice, kde ztvárňuje postavu Gábiny Pumrové.

Gábina měla dítě v podstatně mladém věku se svým učitelem tělocviku. Herečka redakci VipStar.cz přiznala, že tehdy měla úplně jiné představy o rodičovství než nyní. „Postupem času i tím, že se ze mě stala máma v reálnem životě, tak zjišťuji, že jsem žila v úplné iluzi o tom, jak to s dětma chodí,“ rozpovídala se.

V momentě, kdy jsme v Ulici hráli linku, kdy by se Gábina s tím tříletým dítětem ráda postavila na vlastní nohy a ráda se věnovala návrhářství, tak jsem se snažila hrát, co mi píšou. Ale zjišťuji až teď, že jsem tomu úplně nerozuměla, protože jsem to nezažila,“ vzpomíná.

ExkluzivněPracovat pro Jaromíra Soukupa? Už nikdy! Exzaměstnanec prozradil, na co se zadlužený milionář spoléhá

Pracovat pro Jaromíra Soukupa? Už nikdy! Exzaměstnanec prozradil, na co se zadlužený milionář spoléhá

Aneta se v Ulici objevuje od roku 2005 s tím, že v průběhu měla čtyřletou pauzu. „Bylo mi osmnáct, řešila jsem úplně jiné věci. Zpětně si uvědomuju, jak daleko jsem byla od toho tématu, které jsem jako postava hrála,“ říká.

Ulici jsem na 4 roky opustila kvůli vyhoření

V současné době je Krejčíková matka dvou dětí a svoji roli matky dospívajícího dítěte chápe v mnoha ohledech mnohem víc. „Jako matka jsem už víc v tom. Já už Kubu (postava Šimona pozn.red.) beru jako syna svého. Mám pocit, že mám spíš tři děti,“ pokračuje s úsměvem.

Sympatická herečka prozradila, proč musela na nějakou dobu prostředí Ulice opustit. „Stalo se mi to, že mě postava Gábiny něčím štvala. Měla jsem pauzu čtyři roky a teď jsem tu zas. Byl to klasický syndrom vyhoření. Nejezdila jsem na ten plac ráda, spíš mě to opruzovalo. Neměla jsem z toho radost, takže jsem poprosila tvůrce, ať mě vypíšou. Rozešli jsme se v dobrém,“ svěřila se.

Celebrity3 nevěsty Ondřeje Brzobohatého: Johanu mu zakázali, s Taťánou skončil u soudu a Daniela – osudová žena

3 nevěsty Ondřeje Brzobohatého: Johanu mu zakázali, s Taťánou skončil u soudu a Daniela - osudová žena

Krejčíková se nechala slyšet, že ke každé své postavě si ráda hledá cestu. „Já mám ráda psychologii. Pro mě je herectví psychologie v praxi. Pomáhá mi to být tolerantnější ke svému okolí. Já nemůžu tu postavu hrát s pohrdavým náhledem. Můžu to hrát, když chápu její jednání. Mám dojem, že není empatičtějších lidí než herců. Ale tak to není vždycky,“ říká s úsměvem.

Být herečkou s dvěma dětma není nic jednoduchého, ale Aneta má velkou oporu v celé rodině. „Naše rodina i partner se nesmírně zapojují a nesmírně nám pomáhají. Takže v tom mám ohromné štěstí. Nyní se otevírá divadelní sezona, já jsem čerstvě v Divadle na Vinohradech, ale jsem stále i v Divadle Na Fidlovačce,“ dodala.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Nastal čas skončit, říká o drsném světě modelingu Andrea Verešová, kterou v plavkách už neuvidíte Rozhovor

Nastal čas skončit, říká o drsném světě modelingu Andrea Verešová, kterou v plavkách už neuvidíte

Filip Křížek o odstoupení ze Survivoru a románku s Nikolou: Nafackoval bych si, zalezl do křoví a tam zůstal, říká Rozhovor

Filip Křížek o odstoupení ze Survivoru a románku s Nikolou: Nafackoval bych si, zalezl do křoví a tam zůstal, říká

Alžběta Kolečkářová, která tragicky přišla o partnera: S novou láskou se znám 12 let, děti ho milují, řekla Rozhovor

Alžběta Kolečkářová, která tragicky přišla o partnera: S novou láskou se znám 12 let, děti ho milují, řekla

Lucie Borhyová o novém muži Dominikovi a možném konci na Nově Rozhovor

Lucie Borhyová o novém muži Dominikovi a možném konci na Nově

Hvězdná sboristka v kapele Heidi Janků: Vnučka Věry Špinarové září hlavně za dýdžejským pultem Rozhovor

Hvězdná sboristka v kapele Heidi Janků: Vnučka Věry Špinarové září hlavně za dýdžejským pultem

Dáda Patrasová našla zastání u Bohuše Matuše: Zveličuje se to, vždycky ji nějaký dobrák vyfotí u auta, řekl Rozhovor

Dáda Patrasová našla zastání u Bohuše Matuše: Zveličuje se to, vždycky ji nějaký dobrák vyfotí u auta, řekl