Za pět dní by Angela Lansbury oslavila 97. narozeniny: Legendární detektivka Jessica Fletcher zemřela náhle

Zahraničí Za pět dní by Angela Lansbury oslavila 97. narozeniny: Legendární detektivka Jessica Fletcher zemřela náhle

Ve věku 96 let zemřela americká herečka britského původu Angela Lansbury, která se proslavila rolí Jessicy Fletcher v detektivním seriálu To je vražda, napsala. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP s odkazem na prohlášení rodiny. Za pět dní by přitom herečka oslavila 97. narozeniny.

Angelu Lansbury diváci znají především díky roli spisovatelky a amatérské detektivky Jessicy Fletcher ze seriálu To je vražda, napsala. Roli hrála dlouhých 12 let, od roku 1984 do roku 1996. Jeden z nejdelších detektivních seriálů televizní historie také léta produkovala.

Herečka dostala během své 70 let dlouhé kariéry mnoho dalších televizních, filmových i divadelních rolí. Třikrát ji nominovali na Oscara a říkala, že přes počáteční zklamání byla nakonec ráda, že slavnou sošku nikdy nezískala. Domnívala se totiž , že by to její kariéře spíš uškodilo, než prospělo.

ZahraničíNěkdejší hvězda Prciček pozbyla veškerý půvab: Vzor anorektiček Tara Reid působí dost zbídačeně

Někdejší hvězda Prciček pozbyla veškerý půvab: Vzor anorektiček Tara Reid působí dost zbídačeně

Herečka na filmovém plátně strávila zhruba 80 let a na kontě má stovky rolí. Podle agentury Reuters s odkazem na vyjádření její rodiny zemřela náhle ve spánku v úterý ve věku 96 let. Angela byla až do poslední chvíle velmi vitální a v posledním filmu se objevila v roce 2018.

Děti Angely Lansbury oznámily, že jejich matka odešla poklidně, ve spánku, v úterý 11. října. Pouhých pět dní před svými 97. narozeninami,“ stojí v prohlášení Broadway World. Milovaná herečka po sobě zanechala děti Anthonyho, Deirdre a Davida. Tři  vnoučata a pět pravnoučat. Její manžel, herec Peter Shaw, zemřel v roce 2003. Byli manželé neuvěřitelných 53 let.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Tara Reid se po delší době ukázala na veřejnosti a děsí lidi: Povislá prsa, kostnatý hrudník a nohy jako špagáty Zahraničí

Tara Reid se po delší době ukázala na veřejnosti a děsí lidi: Povislá prsa, kostnatý hrudník a nohy jako špagáty

O smrti Matthewa Perryho promluvili nerozluční Přátelé i snoubenka, se kterou se rozešel ve zlém Zahraničí

O smrti Matthewa Perryho promluvili nerozluční Přátelé i snoubenka, se kterou se rozešel ve zlém

Phoebe z Přátel promluvila o možné příčině smrti Matthewa Perryho, pak dojala fanoušky krásným gestem Zahraničí

Phoebe z Přátel promluvila o možné příčině smrti Matthewa Perryho, pak dojala fanoušky krásným gestem