Za pět dní by Angela Lansbury oslavila 97. narozeniny: Legendární detektivka Jessica Fletcher zemřela náhle

Zahraničí Za pět dní by Angela Lansbury oslavila 97. narozeniny: Legendární detektivka Jessica Fletcher zemřela náhle

Ve věku 96 let zemřela americká herečka britského původu Angela Lansbury, která se proslavila rolí Jessicy Fletcher v detektivním seriálu To je vražda, napsala. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP s odkazem na prohlášení rodiny. Za pět dní by přitom herečka oslavila 97. narozeniny.

Angelu Lansbury diváci znají především díky roli spisovatelky a amatérské detektivky Jessicy Fletcher ze seriálu To je vražda, napsala. Roli hrála dlouhých 12 let, od roku 1984 do roku 1996. Jeden z nejdelších detektivních seriálů televizní historie také léta produkovala.

Herečka dostala během své 70 let dlouhé kariéry mnoho dalších televizních, filmových i divadelních rolí. Třikrát ji nominovali na Oscara a říkala, že přes počáteční zklamání byla nakonec ráda, že slavnou sošku nikdy nezískala. Domnívala se totiž , že by to její kariéře spíš uškodilo, než prospělo.

ZahraničíNěkdejší hvězda Prciček pozbyla veškerý půvab: Vzor anorektiček Tara Reid působí dost zbídačeně

Někdejší hvězda Prciček pozbyla veškerý půvab: Vzor anorektiček Tara Reid působí dost zbídačeně

Herečka na filmovém plátně strávila zhruba 80 let a na kontě má stovky rolí. Podle agentury Reuters s odkazem na vyjádření její rodiny zemřela náhle ve spánku v úterý ve věku 96 let. Angela byla až do poslední chvíle velmi vitální a v posledním filmu se objevila v roce 2018.

Děti Angely Lansbury oznámily, že jejich matka odešla poklidně, ve spánku, v úterý 11. října. Pouhých pět dní před svými 97. narozeninami,“ stojí v prohlášení Broadway World. Milovaná herečka po sobě zanechala děti Anthonyho, Deirdre a Davida. Tři  vnoučata a pět pravnoučat. Její manžel, herec Peter Shaw, zemřel v roce 2003. Byli manželé neuvěřitelných 53 let.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Samantha ze Sexu ve městě je zpátky: Kim Cattrall natáčela v utajení, Sarah Jessica Parker se s ní nepotkala Zahraničí

Samantha ze Sexu ve městě je zpátky: Kim Cattrall natáčela v utajení, Sarah Jessica Parker se s ní nepotkala

Hodili mi něco do pití, pak mě chtěl zpěvák kapely Rammstein znásilnit, říká fanynka, která ukázala tělo plné modřin Zahraničí

Hodili mi něco do pití, pak mě chtěl zpěvák kapely Rammstein znásilnit, říká fanynka, která ukázala tělo plné modřin

Dcera Mitche Buchannona šla po vzoru otce do plavek: Hayley Hasselhoff se Pamelou rozhodně neinspirovala Zahraničí

Dcera Mitche Buchannona šla po vzoru otce do plavek: Hayley Hasselhoff se Pamelou rozhodně neinspirovala