Velká chvíle pro Lumíra Nykla z Ulice: V nových epizodách po 18 letech zažije neobvyklé poprvé

Ulice Velká chvíle pro Lumíra Nykla z Ulice: V nových epizodách po 18 letech zažije neobvyklé poprvé
Více

Seriál Ulice vypráví své příběhy na TV Nova již osmnáct let. Většinou se odehrávají v prostředích, která jsou divákům důvěrně známá. Čas od času ale scenáristé vymyslí zpestření v podobě děje v nejrůznějších exteriérech. Na jaře vyslali do lesa Hynka se Šimonem a jejich zachránce, po prázdninové pauze si užijí dobrodružství v divočině Lumír a jeho blízcí. Jak probíhalo natáčení? Kam se štáb vypravil tentokrát? Jaká to mělo úskalí? A na co se mohou fanoušci Ulice těšit?

Osmnáctá sezona seriálu Ulice je za námi, na nové díly si diváci budou muset ještě chvíli počkat. Seriál má nyní prázdninovou pauzu ve vysílání, což však neznamená, že si všichni užívají zaslouženého volna. V postprodukci seriálu je stále živo, protože se tam nyní dokončují díly natáčené před prázdninami. A nebylo to ledajaké natáčení.

Štáb Ulice se kromě jiného vypravil opět do exteriéru. Právě tato nová prostředí jsou pro všechny vítaným osvěžením, pomyslnou třešničkou na dortu. Například loňský vánoční díl s Knoblochovými se natáčel přímo v Kašperských Horách. S Magdou a spol. se jelo před dvěma lety lézt na skály do Českého ráje. Dobrodružství malého Františka, Emy a jejich blízkých i přátel se před patnácti lety točilo na hradu Český Šternberk. Muškařit a rybařit se vyráží s Vlastimilem Peškem a jeho blízkými hlavně na Sázavu… Výčet lokalit je už docela dlouhý a zdaleka nekončí.

RozhovorKarolína Kopíncová o drsném světě modelingu v Americe: Z fotek si mě nikdo nevybere, ale nechci se vzdát, říká

Karolína Kopíncová o drsném světě modelingu v Americe: Z fotek si mě nikdo nevybere, ale nechci se vzdát, říká

Nekonečná Ulice

Před létem se rozšířil o další nádherné místo, která leží v Plzeňském kraji. Tentokrát se jedná o samotu, na níž se odehraje velké dobrodružství, jež přinese nová, už devatenáctá sezona seriálu. „Pro štáb je natáčení v exteriéru vždy výzvou i příjemným zpestřením. Občas si připadáme jako na výletě, občas se docela zapotíme, když musíme rychle vyřešit nějaký nečekaný technický problém. Ale pokaždé pak na takové natáčení všichni rádi vzpomínáme, přestože to jsou někdy docela nervy,“ přiznává se smíchem producentka seriálu Ulice Jana Maršíková.

„Natáčení v exteriéru je pro nás vždy osvěžením, protože nemusíme být zavření celý den v ateliéru. Na druhou stranu ale bývá natáčení v exteriéru mnohem více nevyzpytatelné a někdy musíme dělat kompromisy mezi tím, co je ve scénáři, a tím, co se dá v dané lokalitě reálně natočit. Režijně ale nabízejí takováto natáčení mnohem více možností než ta běžná v ateliérech. A pokud nám přeje počasí a nemusíme řešit žádnou krizovku, bereme to všichni spíš jako natáčení za odměnu,“ dodává režisér Stano Sládeček.

KVIFFAneta Vignerová šla přehlídku a Petr Kolečko? Ten se tvářil jako nas*aný a znuděný kakabus

Aneta Vignerová šla přehlídku a Petr Kolečko? Ten se tvářil jako nas*aný a znuděný kakabus

Lumír je v Ulici 18 let

Scény natáčené v exteriérech uvítají při sledování Ulice i samotní diváci. A co na ně říkají herci? „Asi mi to nebudete věřit, ale takhle v přírodě jsem Ulici zatím netočil, a to jsem v ní už osmnáct let. Myslel jsem si, že po takové době mě už scenáristé nemůžou ničím překvapit. Můžou. Tentokrát i příjemně. S chlapama jsem totiž jezdil pod stany nebo pod širák už od mládí. Bylo to vždycky zábavné, protože z peněz, které jsme měli, jsme si pokaždé odložili to nejnutnější na cestu nazpět, a zbytek jsme propili. To byly krásné časy,“ zavzpomínal představitel Lumíra Nykla Václav Svoboda.

 „Chatu nemám, ale s rodinou jezdíme na Ledečsko na chalupu ke kamarádovi, který nám ji občas půjčí,“ svěřil se oblíbený herec, který si tohle natáčení přijel spolu s kolegy opravdu užít. Jak nakonec dopadlo? Výsledek uvidí diváci až po prázdninách v nových dílech seriálu.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Tak šel čas s Františkem z Ulice, který po 18 letech končí: Od pihatého kluka se závislou matkou po vzorného otce Ulice

Tak šel čas s Františkem z Ulice, který po 18 letech končí: Od pihatého kluka se závislou matkou po vzorného otce

Loučení i obrovská radost v Ulici: Utajovaná svatba a odchod nejdůležitější postavy po 18 letech Ulice

Loučení i obrovská radost v Ulici: Utajovaná svatba a odchod nejdůležitější postavy po 18 letech

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní Ulice

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít Ulice

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci Ulice

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství Ulice

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství