V Ulici se bude slavit Den dětí: Kdo se kvůli tomu uchýlí k malé lsti a kdo nečekaně zaboduje?

Ulice V Ulici se bude slavit Den dětí: Kdo se kvůli tomu uchýlí k malé lsti a kdo nečekaně zaboduje?
Více

Seriál Ulice, který vysílá TV Nova, je zasazen do reálného času. Jeho hrdinové proto prožívají spolu s diváky i nejrůznější svátky. Tentokrát tvůrci seriálu zakomponovali do několika příběhů Den dětí. Svátek všech dětí budou slavit nejen Marečkovi, ale také třeba Nyklovi. V obou rodinách dojde ve spojitosti s oslavami na malé zázraky v podobě splněných přání i na různé úskoky, aby si všichni tento den užili podle svých představ…

Ti nejmladší herci ze seriálu Ulice a jejich rodiče si samozřejmě nechtějí nechat ujít oslavy spojené s Dnem dětí. V městské části, kde se Ulice nachází, se jich poprvé chopí mladý sympatický starosta Jirka Hložánek (Ondřej Havel), který chystá pro všechny zdejší děti i jejich blízké velkou akci. Jak už to tak ale bývá, vše se mu na poslední chvíli zkomplikuje.

Jeho strážnými anděly se stanou Vendula Pelcová (Anežka Rusevová) s Martinou Dubovskou (Natálie Holíková), a tak se vlastně začne plnit největší přání Tondy Hložánka (Miroslav Hanuš) – svést Jirku a Martinu znovu nějak dohromady.

UliceDěsivý zkrat u frustrovaného Máry z Ulice: Co provede nevěrné Karle?

Děsivý zkrat u frustrovaného Máry z Ulice: Co provede nevěrné Karle?

Nemoc a střídavá péče

Svá velká přání přímo spojená s Dnem dětí, jež si jsou vlastně i dost podobná, mají také Vojta Mareček (Felix Šrámek) a Lexík Nykl (Filip Hornyak). Oba by tento svátek rádi oslavili společně s celou rodinou, jenže u obou to je trochu komplikované. Nemocný Lexík by neměl přijít do přímého kontaktu s babičkou Vilmou Nyklovou (Jaroslava Obermaierová), aby ji nenakazil.

Vojta zase naráží na střídavou péči, kvůli které už netráví čas všichni společně jako dřív. Oběma klukům však nyní svitne naděje, že by se vše ještě mohlo změnit. Chce to jen vymyslet malou lest a dát věci do pohybu.U Nyklových se toho chopí Kateřina Dubovská (Martina Randová), která si uvědomuje, jak Lexíkovi babička chybí i jak se Nyklová trápí kvůli tomu, že s vnukem nemůže být. Postará se tak o velké překvapení nejen Vilmě a Lexíkovi, ale také Lumírovi (Václav Svoboda), jenž se díky tomu znovu přesvědčí, jaký poklad v ní má.

U Marečkových to vezme do vlastních rukou malý Vojta. Přestože se snaží nedávat najevo, jak ho rozpad rodiny zasáhl, pravda je taková, že by byl rád, kdyby se máma a táta k sobě zase vrátili. Oba už bere jako vlastní rodiče, byť je adoptovaný. Kdesi v hloubi duše se však stále obává, že by po rozvodu Karly (Markéta Stehlíková) a Máry (Kryštof Rímský) mohl skončit v dětském domově.

Rodiče ho sice ujistili, že je to nesmysl, že je už jejich a že to tak i zůstane, ovšem podle Vojtovy dětské logiky bude nebezpečí dětského domova zažehnáno až ve chvíli, kdy u nich doma bude všechno jako dřív. A tak udělá vše pro to, aby společně, jako jedna rodina, oslavili Den dětí. Kdo se stane jeho komplicem? A jak si to nakonec Marečkovi užijí? Začne se i u nich konečně blýskat na lepší časy?

UliceBoj s ezošmejdy v Ulici: Jak zachránit Kristýnu z Juliiných spárů?

Boj s ezošmejdy v Ulici: Jak zachránit Kristýnu z Juliiných spárů?

Den dětí se v Ulici ostatně neslaví poprvé. Velkou akci pro děti a jejich rodiče uspořádali například před sedmi lety Nyklovi, kteří byli kvůli tomu trnem v oku tehdejší majitelce hospody Květě (Naděžda Chroboková Tomicová). V minulosti slavili velmi často svátky dětí také třeba Liškovi (Ljuba Krbová, Bedřich Jastraban) nebo Digi (Michaela Maurerová), která nezapomínala na děti z dětského domova, v němž sama vyrůstala.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní Ulice

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít Ulice

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci Ulice

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství Ulice

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce Ulice

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou? Ulice

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou?