Tvoje tvář má známý hlas

Tvoje tvář má známý hlas je pěvecká reality show, kdy se osm známých osobností za pomocí týmu maskérů, kostymérů a choreografů změní na ikony hudební scény a zazpívají jejich nejslavnější hity. První řada se začala vysílat 26. března 2016 na TV Nova a 28. ledna 2022 televize oznámila návrat velmi oblíbené show s jarní devátou řadou. 

Režie

Michael Čech, Pepe Majeský 

Scénář 

Ondřej Sokol, Jan Liška 

Historie 

Tvoje tvář má známý hlas je pěvecká reality show založena na formátu pořadu Your Face Sounds Familiar, který vychází ze španělského originálu Tu cara me suena. Soutěž se stejným formátem se také vysilá např. na Slovensku pod názvem Tvoja tvár znie povedome. 

Natáčení 

Každý ze soutěžících si na konci pořadu vylosuje jednu známou osobnost, kterou se bude v příštím týdnu co nejvíce napodobit. K naprosto dokonalé proměně soutěžícím pomáha schopný tým maskérů, kadeřníků, herců a tanečníků. Soutěžící musí co nejlépe napodobit vylosovanou osobnost. Na konci rozdá porota soutěžícím body 1 až 8, v osmé řadě 1 až 10. Poté každý ze soutěžících dá svých pět bodů soutěžícímu, který se mu nejvíce líbil. Vyhrává soutěžící s největším počtem bodů. Výherce získá 25 tisíc korun, od poloviny 5. řady 50 tisíc kroun a od 8. řady opět 25 tisíc korun. Body se průběžně sčítají až do předposledního kola. V semifinále čtyři soutěžící s nejvyšším počtem hlasů postupují do finále. O celkovém vítězi rozhoduje porota ve finálovém kole. Vítěz obdrží 150 tisíc koruna dá je libovolné charitě. 

Moderátor

Od první do 6. řady moderoval Tvoje tvář má známý hlas herec Ondřej Sokol. V 7. řadě se stal moderátorem herec Vladimír Polívka. Od osmé řady moderuje znova Ondřej Sokol po boku herce Aleše Hámy. 

Soutěžící

  • 1. řada

První řada začala 26. března 2016 a finále proběhlo 11. června 2016. V porotě zasedly Janek Ledecký, Jitka Čvančarová a Jakub Kohák. První řadu vyhrála herečka Hana Holišová, která svoji výhru 150 tisíc korun předala nadaci Krtek. 

  • 2. řada

Premiéra druhé řady proběhla 4. září 2016 a finále 20. listopadu 2016. V porotě zasedl Janek Ledecky, Jakub Kohák a Iva Pazderková. Vítězem druhé řady se stal herec Jan Cina, který předal 150 tisíc korun dětskému hospicu Ondrášek. 

  • 3. řada

Třetí řada začala 26. února 2017 a finále proběhlo 14. května 2017. V porotě se opět objevili Jakub Kohák, Janek Ledecký a Iva Pazderková. Vítězkou se stala herečka Tatiana Vilhelmová, která 150 tisíc korun předala hnutí DUHA, které pomáhá chránit české lesy a NP. 

  • 4. řada

Čtvrtá řada začala 2. září 2017 a finále proběhlo 18. listopadu 2017. V porotě se objevil Janek Ledecký, Jakub Kohák a nově Aleš Háma. Vítězkou se stala Berenika Kohoutová a výhru věnovala Nadačnímu fondu Vrba. 

  • 5. řada

Pátá řada odstartovala 1. září 2018 a finále proběhlo 17. listopadu 2018. V porotě zasedli opět Aleš Háma, Jakub Kohák a Janek Ledecký. Pátou řadu nakonec vyhrála herečka Michaela Badinková a výhru darovala Nadaci Dobré víly dětem. 

  • 6. řada

Premiéra šesté řady proběhla 7. září 2019 a finále se uskutečnilo 23. listopadu 2019. Do poroty usedli Janek Ledecký, Jakub Kohák, Aleš Háma a speciálními hosty se staly Lucie Bílá nebo Hana Zagorová. Vítězem šesté řady se stal herec Marek Lambora, který daroval výhru Spolku Ichtyóza. 

  • 7. řada

Dne 6. srpna 2020 oznámila TV Nova návrat show Tvoje tvář má známý hlas. V porotě usedli Aleš Háma, Eva Burešová, Ondřej sokol a hosté Mirai Navrátil, Helena Vondráčková, Přemek Forejt. Premiéra proběhla 5. září 2020. Vítězem se stala herečka Jitka Čvančarová, která výhru darovala Debra ČR a Charitě UNICEF, kterou během soutěže podporoval Albert Černý. 

  • 8. řada (Šampioni)

Dne 18. ledna 2021 TV Nova ohlásila návrat show. V porotě usedl Jakub Kohák, Eva Burešová, Marek Lambora a každý týden speciální host. Speciální hosté byli například Bára Basiková nebo Marek Ztracený. Vítězové byli nově dva. Podruhé vyhrála herečka Hana Holišová a finalista druhé řady David Gránský. 

  • 9. řada

Devátá řada pěvecké reality show Tvoje tvář má známý hlasměla premiéru 27. února 2022 na TV Nova a finále proběhlo 15. května 2022. Moderátory deváté řady Tvoje tvář má známý hlas byli Aleš Háma a Ondřej Sokol. Členy poroty se stali Jakub Kohák, Eva Burešová, Petra Nesvačilová a Daniel Dangl. Každý týden se v porotě ukáže nějaký host.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Maru Rosecká z Like House má randit s Kazmou: Jaká je pravda o jejich žhavém románku?

Maru Rosecká z Like House má randit s Kazmou: Jaká je pravda o jejich žhavém románku?

Influencerka Marie Rosecká (20), která se proslavila v reality show TV Prima Like House, má randit s internetovým bavičem Kamilem Bartoškou (37) alias Kazmou. Ten se v listopadu 2021 rozešel s modelkou Andreou Kalousovou (26) a od té doby se občas objeví po boku mladičké influencerky. Spekulacemi...