Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker se narodila 25. března 1965 a proslavila ji hlavně role Carrie Bradshaw v televizním seriálu HBO Sex ve městě, za kterou získala dvě ceny Emmy, čtyři Zlaté glóby za nejlepší herečku v komediálním seriálu a tři ceny Screen Actors Guild Awards. Seriál se dočkal pokračování s názvem “A jak to bylo dál” z roku 2021. 

Kariéra 

Sarah Jessica Parker vyrůstala v rodině obchodníka s dalšími osmi sourozenci. Jako malá se věnovala zpěvu a baletu a brzy byla obsazená do Broadwayské obnovy hry The Innocents a její rodina ji velmi podporovala v herecké kariéře. 

Nejznámější filmy 

1992 – Líbánky v Las Vegas 

2006 – Lemra Líná 

2008 – Sex ve městě 

2009 – Morganovi 

2010 – Sex ve městě 2

2011 – Šťastný Nový rok 

2013 – Útěk z planety Země

2015 – Všechny cesty vedou do Říma 

2018 – Here and Now 

Osobní život 

V průběhu let 1984 až 1991 Sarah Jessica Parker randila s hercem Robertem Downeym Jr. Herec měl ale problémy s drogami, a tak následoval rozchod. Chvíli následně randila s Johnem F. Kennedym Jr. Dne 19. května 1997 si vzala za manžela herce Matthewa Brodericka. Syn James se jim narodil 28. října 2002. Dne 22. června 2009 manželům náhradní matka porodila dvojčata Marion a Tabithu. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí Samantha ze Sexu ve městě je zpátky: Kim Cattrall natáčela v utajení, Sarah Jessica Parker se s ní nepotkala

Samantha ze Sexu ve městě je zpátky: Kim Cattrall natáčela v utajení, Sarah Jessica Parker se s ní nepotkala

Fanoušci legendárního seriálu Sex ve městě jásají. Podle zahraničního webu Variety se totiž vrátí Kim Cattrall (66) jako ikonická Samantha Jones. Kdo ví jak velké nadšení ale není na místě. Samantha se sice vrátí v pokračování seriálu s názvem And Just Like That, ale jen v jedné...

Zahraničí Sarah Jessica Parker na place s dávnou láskou: Jak se za 23 let změnila Carrie Bradshaw a Aidan?

Sarah Jessica Parker na place s dávnou láskou: Jak se za 23 let změnila Carrie Bradshaw a Aidan?

V ulicích New Yorku se po novém roce opět rozjelo natáčení úspěšného seriálu And Just Like That. V hlavní roli znovu uvidíme herečku Sarah Jessicu Parker (57), která v seriálu střídá jeden módní outfit za druhým. Tentokrát se na place objevila s hercem Johnem Corbettem (61). V...

Zahraničí Kim Cattrall těsně před sedmdesátkou: Smantha ze Sexu ve městě ostře o vztahu se Sarah Jessica Parker

Kim Cattrall těsně před sedmdesátkou: Smantha ze Sexu ve městě ostře o vztahu se Sarah Jessica Parker

Není snad nikdo, kdo by neznal postavu Samanthy Jones, kterou ztvárnila herečka Kim Cattrall (65) v legendárním seriálu Sex ve městě a jeho dvou filmových zpracování. Pět let před sedmdesátými narozeninami promluvila o vztahu se Sarah Jessica Parker (57).