Princ Harry

Henry Charles Albert David, vévoda ze Sussexu se narodil 15. září 1984 v Londýně a je synem britského následníka trůnu prince Charlese a jeho první ženy Diany. Také je vnukem královny Alžběty II. 

Princ Harry navštěvoval stejné školy jako jeho bratr William, a to Wetherby School, Ludgrove School a Elton College. Začal se věnovat koňskému pólu, ragby a slaňování. Po škole se vydal do Austrálie, kde pracoval s dobytkem a následně v Africe v sirotčinci. V roce 2005 začal navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. V roce 2007 se dostal do Afghánistánu, ale po 77 dnech ve službě ho museli stáhnout, protože se o jeho misi dozvěděl tisk. Přesto byl do vojenské služby nasazen ještě jednou od září 2012 do ledna 2013. 

Rodinné vazby 

Královna Alžběta II. – babička 

Princ Philip – dědeček 

Princ Charles – otec 

Princezna Diana – matka

Princ William – bratr 

Kate Middleton – švagrová 

Princ George – synovec 

Princezna Charlotte – neteř

Princ Louis – synovec 

Meghan Markle – manželka 

Archie – syn 

Lilibet Diana – dcera 

Kontroverze 

Princ Harry měl i divočejší období, kdy byl spojovaný s jedním skandálem za druhým. Kouřil marihuanu, dostal se do potyčky s fotografy, podváděl ve škole při testech nebo šel na maturitní večírek v nacistické uniformě s hákovým křížem na levém rukávě. 

Osobní život 

Jeho osudovou ženou je bývalá americká herečka Meghan Markle, se kterou se seznámil v roce 2016. Dne 27. listopadu 2017 ohlásili svatbu, která se konala 19. května 2018 na královském zámku Windsor. Nějakou dobu společně žili v domě zvaném Nottingham Cottage, který se nachází na pozemcích Kensingtonského paláce v Londýně. 

Dne 15. října 2018 oznámili, čekají prvního potomka a 6. května 2019 se jim narodil syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Následně se přestěhovali na Vancouver Island v kanadské provincii Britská Kolumbie. Poté se přestěhovali do USA. Dne 4. června 2021 se jim narodila dcera Lilibet Diana Mountbatten-Windsor. Na začátku března 2021 vzbudil velkou kontroverzi otevřený rozhovor Meghan a Harryho s Oprah Winfreyovou. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí Prince Harryho dohánějí staré hříchy: 10 let od divoké noci tanečnice draží jeho spodní prádlo za neuvěřitelnou cenu

Prince Harryho dohánějí staré hříchy: 10 let od divoké noci tanečnice draží jeho spodní prádlo za neuvěřitelnou cenu

Princ Harry (37) měl skutečně bouřlivé dospívání, které bylo plné večírků, bohémského života a nemalých excesů. Nyní to vypadá, že ho staré hříchy dohánějí. Deset let od bujaré party v Las Vegas, o které informoval například portál The Guardian, se rozhodla bývalá striptérka Carrie Royale, že vydraží...