Miss Czech Republic

Miss Czech Republic, do ledna 2018 Miss Face Czech Republic je soutěž krásy pořádaná od roku 2010. Zakladatelkou se stala česká modelka a podnikatelka Taťána Makarenko, která působí i jako ředitelka a držitelka licencí. Kreativním ředitelem a oficiálním stylistou je Sam Dolce. Vítězka jezdí reprezentovat na největší světovou soutěž Miss World s účastí více než 120 dívek z celého světa. Od roku 2019 pod Miss Czech Republic spadá také licence Mister World, tedy pánská soutěž pořádaná světovou soutěží Miss World. 

Historie 

Od založení v roce 2010 až do ledna 2018 se soutěž jmenovala Miss Face Czech Republic. Od roku 2015 dívky z této soutěže reprezentují Česko na světových soutěžích Miss World, Miss Grand International, Miss International, Miss Intercontinental, Miss Supranational. 

Vyhlášení 

Soutěž krásy není limitovaná výškou a je určena pro dívky mezi 17 a 25 lety s českým občanstvím nebo trvalým pobytem na území České republiky. Z castingů v obchodních centrech po celé republice postupuje do semifinále cca 70-90 dívek podle účasti. Semifinále probíhá 2 dny v několika kolech. První den je z)žen výběr na TOP 40 a později je vybráno TOP 20 semifinalistek, ze kterých je další den vybráno 10 finalistek. Finalistky mají společná soustředění a účastní se soutěžních disciplín a dovedností, ze kterých jsou udělovány doprovodné tituly. Během finálového galavečeru je z finalistek vybraná absolutní vítězka s právem reprezentovat na Miss World, další 4 vítězky jsou od roku 2020 na stejné úrovni v rámci rovnocenných titulů. 

Kategorie 

Vítězky jednotlivých ročníků 

2010 – Lucie Klukavá 

2011 – Lenka Hovorková 

2012 – Zuzana Juračková 

2013 – Šárka Karnetová 

2014 – Nela Prášilová 

2015 – Monika Vaculíková 

2016 – Nikola Uhlířová 

2017/18 – Kateřina Kasanová 

2019 – Denisa Spergerová 

2020/2021 – Karolína Kopíncová 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity První slova čerstvě zasnoubené Taťány Makarenko: Partner poklekl v Paříži, ale mám to všechno v mlze, řekla

První slova čerstvě zasnoubené Taťány Makarenko: Partner poklekl v Paříži, ale mám to všechno v mlze, řekla

Modelka Taťána Makarenko (33) má další důvod k velkému úsměvu. Její dlouholetý partner Martin Pánek (30) ji nečekaně v Paříži požádal o ruku. Prsten měl koupený už dva a půl měsíce, ale čekal na ten správný okamžik. Ředitelka Miss Czech Republic se redakci VipStar.cz svěřila s prvními...

Celebrity Taťána Makarenko se obula do konkurenčních Miss a servítky si nebere: Je to odpudivé a nepřijatelné, vzkázala

Taťána Makarenko se obula do konkurenčních Miss a servítky si nebere: Je to odpudivé a nepřijatelné, vzkázala

Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko (32) se pěkně rozohnila na Instagramu. Na několika stories se vyjádřila ke všem českým konkurenčním soutěžím krásy a servítky si rozhodně nebrala. Co půvabnou Makarenko tak namíchlo?

Celebrity Partnera Taťány Makarenko museli uvést do umělého spánku: Krvácení do hlavy a boj o život

Partnera Taťány Makarenko museli uvést do umělého spánku: Krvácení do hlavy a boj o život

Partner ředitelky Miss Czech Republic Taťány Makarenko (32) si v posledních týdnech prošel doslova peklem. Ještě s partou kamarádů nestačili ani vyrazit na každoroční trip a hned na nádraží v Děčíně dost nešťastně Martin Pánek (30) upadl. Měl krvácení do hlavy, zlomeniny v oblasti obličeje a musel...

Celebrity Ex Bena Cristovaa je těhotná: Kateřina Kasanová se pochlubila rostoucím bříškem

Ex Bena Cristovaa je těhotná: Kateřina Kasanová se pochlubila rostoucím bříškem

Půvabná modelka Kateřina Kasanová (23) prožívá jedno z nejkrásnějších období v životě ženy. Na sociálních sítích oznámila, že se svým partnerem, fotbalovým obráncem Tomášem Petráškem (30) čekají miminko. Kateřina v minulosti randila se zpěvákem Benem Cristovaem (35), ale životní lásku našla na sociálních sítích.