Kim Cattrall

Kim Victoria Cattrall se narodila 21. srpna 1956 v Anglii v Liverpoolu, ale krátce po narození se odstěhovala s rodiči do Kanady. V jedenácti letech se však vrátila do své rodné země a začala studovat na londýnské Akademii hudebních a dramatických umění. 

Kariéra

Jejím filmovým debutem bylo účinkování ve filmu Růžové poupě z roku 1975. Následně začala hrát v divadlech v Torontu a Vancouveru. Její filmová sláva začala stoupat poté, co podepsala smlouvu s Universal Studios. 

Nejznámější filmy 

1975 – Růžové poupě

1984 – Policejní akademie 

1985 – Bezva finta

1991 – Star Trek VI: Neobjevená země

1992 – Zázrak v divočině 

2008 – Sex ve městě 

2010 – Sex ve městě 2

2016 – Svědek obžaloby 

Sex ve městě 

V roce 1997 byla Kim obsazena do role Samanthy Jones. Seriál běžel šest sezon a byl ukončen v roce 2004. Kim si pak ještě zahrála ve filmu Sex ve městě a Sex ve městě 2. Díky roli Samanthy se objevila například v reklamě na Pepsi One. Za roli Samanthy byla nominována na pět cen Emmy a čtyři Zlaté glóby, jednu vyhrála v roce 2002. Získala také dvě ceny Screen Actors Guild Awards, o kterou se podělila se svými kolegyněmi Sarah Jessicou Parker, Kristin Davis a Cynthiou Nixon. Je známo, že Kim právě se Sarah nikdy moc nevycházela. Proto se koneckonců neobjevila ani v pokračování seriálu Sex ve městě A jak to bylo dál z roku 2021. 

Osobní život

Kim byla dohromady třikrát vdaná. Její manželství ze 70. let bylo anulováno. S druhým manželem Andrem J. Lysonem se přestěhovala do Německa do Frankfurtu a naučila se dokonale německy. Manželství ale vydrželo pouze sedm let a v roce 1989 se konal rozvod. Její třetí manželství bylo také krátké, v letech 1998 až 2004 byla provdaná za návrháře Marka Levinsona. Od roku 2016 herečka randí se zaměstnancem BBC Russellem Thomasem. 

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Zahraničí Smantha ze Sexu ve městě neztrácí šmrnc: Herečka Kim Cattrall (66) stárné s grácií a bez plastik

Smantha ze Sexu ve městě neztrácí šmrnc: Herečka Kim Cattrall (66) stárné s grácií a bez plastik

Herečka Kim Cattrall (66) se na předávání cen Women of the Year 2022 magazínu Glamour v Londýně předvedla stylově v černých minišatech bez ramínek, které by si nemohly dovolit ani její o mnoho let mladší kolegyně. Bývalá hvězda seriálu Sex ve městě se na červeném koberci objevila...

Zahraničí Kim Cattrall těsně před sedmdesátkou: Smantha ze Sexu ve městě ostře o vztahu se Sarah Jessica Parker

Kim Cattrall těsně před sedmdesátkou: Smantha ze Sexu ve městě ostře o vztahu se Sarah Jessica Parker

Není snad nikdo, kdo by neznal postavu Samanthy Jones, kterou ztvárnila herečka Kim Cattrall (65) v legendárním seriálu Sex ve městě a jeho dvou filmových zpracování. Pět let před sedmdesátými narozeninami promluvila o vztahu se Sarah Jessica Parker (57).