Jitka Boho

Jitka Boho, rozená Válková se narodila 11.listopadu 1991 v Třebíči. Je to česká zpěvačka, vítězka České Miss 2010 a modelka. Jitka pochází z obce Nárameč ležící v okrese Třebíč. Dětství Jitka strávila ve vesnici Vladislav, kde vyrůstala se sestrou Šárkou a bratrem Janem. Základní školu absolvovala v Budišově a v letech 2007-2010 chodila na Katolické gymnázium Třebíč. 

Kariéra 

Jako zpěvačka začínala ve studentské kapele Spirit Rock a v roce 2009 se dostala mezi čtyřicítku nejlepších v pěvecké show SuperStar (vyhrál Martin Chodúr). Téhož roku se stala Miss pláž, která se koná na pláži Vranovské přehrady. V roce 2010 se stala Českou Miss a studium na gymnáziu na 1,5 roku přerušila. Se svojí výškou 171 cm byla nejnižší dívkou ucházející se o titul roku 2010. V srpnu 2010 se zúčastnila světové soutěže Miss Universe v Las Vegas a dostala se mezi TOP 15 nejkrásnějších dívek. 

Zpěvačka a herečka

V roce 2010 nazpívala duet s Josefem Vágnerem “Díky letu motýlů” pro jeho album “Vždycky stejně krásná”. V roce 2017 se objevila ve čtvrté řadě show televize Nova Tvoje tvář má známý hlas. O čtyři roky později v roce 2021 se stala účastnicí osmé řady Tvoje tvář má známý hlas s podtitulem Šampioni. 

Studium

V září 2011 nastoupila zpátky do třetího ročníku gymnázia v Praze a zahráli si ve filmu Bastardi 2. V květnu 2013 složila maturitní zkoušku z biologie, fyziky, češtiny a angličtiny s vyznamenáním. Následně začala studovat na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy obor biologie a ekologie. V roce 2014 nadabovala jednu z hlavních dam v družině krále ve filmu Hercules. 

Zajímavosti 

  • Jitka Boho se nechala v roce 2017 slyšet, že Boho není jen příjmení, ale je to životní filosofie a cesta 

Osobní život 

Dlouholetým partnerem Jitky byl o dvacet let starší výživový poradce a produkční Miroslav Cipra. Jejich vztah vydržel od roku 2010 až do roku 2014, kdy se pár rozešel. Přitom rok předtím v roce 2013 se zasnoubili. 

Od května 2014 do července 2014 prožila románek s finalistou soutěže Muž roku 2012 Adamem Klavíkem.

Po rozchodu se dala dohromady s hudebníkem Lukášem Boho, za kterého se v červenci 2015 provdala. 29. listopadu 2015 se jim narodila první společná dcera Rosalie. Manželství ale nevydrželo a v roce 2020 následoval rozvod. Dne 10.10. 2022 porodila syna Tadeáše, kterého má s politikem Tomášem Hřebíkem.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Glosa Český slavík obrazem: Proměna Farne a Boho, stylový Krajčo, kterého urazil tragický Vilém Čok a moučná bitva

Český slavík obrazem: Proměna Farne a Boho, stylový Krajčo, kterého urazil tragický Vilém Čok a moučná bitva

Předávání cen v anketě Český slavík 2023 máme za sebou a galavečer byl skutečně výživný. Všichni tak nějak podvědomě tušíme, že je tahle "soutěž" dávno za zenitem, ale nutno uznat, že od předešlých ročníků ušla zdárný kus k lepšímu. Na moderátorech Ondřeji Sokolovi (52) a Aleši Hámovi...

Celebrity Bývalá královna krásy Jitka Boho je dvojnásobnou maminkou: Byla to makačka, ulevila si po porodu

Bývalá královna krásy Jitka Boho je dvojnásobnou maminkou: Byla to makačka, ulevila si po porodu

Vítězka České Miss 2010 Jitka Boho (30) porodila druhého potomka. S partnerem Tomášem Hřebíkem (42) pojmenovali rozkošného syna Tadeáš. I přesto, že je v poslední době v módě dávat dětem neobvyklá a exotická jména, tak Jitka zůstala věrná české klasice. S radostnou zprávou se pochlubila na sociálních...