Jaromír Jágr

Hokejista Jaromír Jágr se narodil 15. února 1972 v Kladně. Jágr v dětství jezdil na prázdniny ke svému dědečkovi do Nezdic na Plzeňsku, kde začínal dřít na své kariéře. Vstával vždy brzy, aby s dědou chodil trénovat na lední plochu. V Kladně začal studovat Střední průmyslovou školu stavební, ale studium kvůli vytíženosti na ledě nedokončil. V roce 2002 se ale do školy vrátil a dodělal si maturitu na Soukromém středním učilišti hotelového provozu.

Kariéra

První neoficiální reprezentační zápas odehrál Jaromír Jágr 11. září 1989 proti Calgary Flames. Je také členem Národní rady pro sport v rámci Národní sportovní agentury v oboru Olympijské zimní sporty.

V roce 2005 byl zvolen Sportovcem roku v anketě českého Klubu sportovních novinářů. V roce 2006 se stal vítězem ankety nejlepší sportovec světa na portálu Seznam. Na ZOH 2010 ve Vancouveru byl vlajkonošem a v roce 2017 byl vybrán jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie NHL. Jaromír Jágr drží rekord “nejstarší střelec gólu” (43 let a 88 dní). 

V roce 2005 se Jágr spolu s Jiřím Šlégrem stal členem Triple Gold Clubu, která sdružuje hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže – Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa. V roce 2008 byl následně uveden do Síně slávy českého hokeje. 

Od roku 2018 útočníkem hrajícím za český extraligový klub Rytíři Kladno a současně majoritním vlastníkem. Jaromír Jágr je celosvětově uznávaný hokejista a hvězda první velikosti, který patří mezi nejlepší hokejisty vůbec. 

Největší úspěchy

Zlato z olympiády v Naganu z roku 1998

Dva Stanley Cupy, zlata z Mistrovství světa 2005 a 2010

Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL, kterou získal pětkrát

Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče za ročník 1998–99

Zajímavosti

Jaromír Jágr je pravoslavný křesťan, pravidelně se modlí a v roce 2001 byl pokřtěn tehdejším tehdejším pražským pravoslavným arcibiskupem. Do třiceti let byl kromě hokeje známý také svým sázením v kasinech. Od 90. let účinkoval ve spoustě reklam. Stal se například tváří mobilů značky Huawei.  V roce 2016 se objevil v klipu zpěvačky Ewy Farne “Na ostří nože”.

Osobní život 

První oficiální partnerka Jaromíra Jágra byla modelka Iva Kubelková. S půvabnou modelkou chodil hokejista v letech 1996 – 1998. Iva Kubelková zažila jeho největší reprezentační úspěch, a to když Češi vyhráli v roce 1998 olympijské hry v Naganu. Téhož roku se ale rozešli, v té době oblékal Jágr dres Pittsburghu.

Krátký ale intenzivní románek si Jaromír Jágr prožil v roce 1998 s moderátorkou TV Nova Nicol Lenertovou. 

Téměř čtyři roky strávil Jaromír Jágr po boku slovenské modelky Andrey Verešové. Zažila s ním angažmá ve Washingtonu a NY Rangers. 

V roce 2004 Jágr ulovil další moderátorku TV Nova Lucii Borhyovou. Nikdy ale nebylo jasné, jak dlouho spolu skutečně byli.

 Nejdelší vztah měl hokejista se sportovní moderátorkou Innou Puhajkovou, se kterou byl dlouhých šest let. Mezitím odešel z New Yorku na ruskou Sibiř do Omsku a následně se vrátil zpět do NHL. Nakonec se pár ale stejně rozešel. 

V letech 2015 – 2019 randil s modelkou a finalistkou České Miss 2012 Veronikou Kopřivovou. Většina lidí byla přesvědčena o tom, že by Veronika mohla být konečně ta pravá. Místo svatby se ale konal rozchod. 

Od června 2020 hokejová hvězda randí s mladičkou modelkou Dominikou Branišovou.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Jaromír Jágr a jeho Dominika se od sebe nehnuli na krok: Letmé doteky vystřídal boj o popcorn

Jaromír Jágr a jeho Dominika se od sebe nehnuli na krok: Letmé doteky vystřídal boj o popcorn

Jaromír Jágr (50) po boku půvabné Dominiky Branišové (27) jen září. Bývalý hokejista vyvedl na premiéru dokumentárního filmu Jan Koller: Příběh obyčejného kluka půvabnou partnerku a nemohli ze sebe spustit oči. Po celou dobu si byli nablízku a v sále se se smíchem prali o popcorn. Že...