Ben Cristovao

Ben Cristovao se narodil 8. června 1987 v Plzni a je český zpěvák, textař, sportovec a občasný herec. Maminka Bena pochází ze západních Čech a otec je z Angoly. Ben je vegan a dlouhodobý zastánce práv zvířat. Několik let byl také tváří projektu Seznam se bezpečně. Mimo jiné je také ambasadorem iniciativy zálohujeme.cz, která pracuje s myšlenkou zálohování PET lahví. 

Kariéra

V roce 2009 se zúčastnil pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar, kde skončil na 7. místě. Zároveň patří mezi nejúspěšnější interprety, kteří vzešli z této soutěže. Během svého života se setkal nejednou s rasismem a v roce 2019 složil na toto téma song Smitko. Českou republiku v roce 2021 reprezentoval na Eurovision Song Contest s písní Omaga. V roce 2005 se objevil v nekonečném seriálu Ulice a v roce 2010 v Ordinaci v růžové zahradě.  

Diskografie

Definitely Different – 2010 

Benny Cristo – 2011 

Made in Czechoslovakia – 2014 

Poslední EP – 2017 

Kontakt EP – 2019 

Sportovní kariéra

Ben je také aktivním sportovcem a věnuje se na vrcholové úrovni brazilskému jiu-jitsu a účastní se turnajů po celém světě. V roce 2016 získal bronzovou medaili ve středně těžké váze do 88 kg v souboji zápasníků s bílým pásem na mistrovství Asie. V roce 2017 získal v jitsu titul mistra Evropy. Věnoval se také profesionálně věnoval snowboardingu. Jeho největším úspěchem bylo první místo v Českém poháru série 4×4 v roce 2006. 

Zajímavosti 

  • Jako předskokan vystupoval například před kubánsko-americkým rapperem Pitbullem 
  • V roce 2013 byl jeho videoklip k songu Bomby nominovaný v kategorii videoklip roku v anketě Český slavík
  • V roce 2015 se mu podařilo vyprodat Forum Karlín 
  • V roce 2016 získal cenu Český slavík v kategorii nejstreamovanější česká skladba za píseň ASIO. Cenu si ovšem odmítl převzít, protože nechtěl být v jednom sále s kapelou Ortel a jejím xenofobním textům 
  • V roce 2018 se stal porotcem Česko Slovenské SuperStar 

Osobní život 

Od roku 2010 do roku 2012 randil Ben Cristovao se zpěvačkou Monikou Bagárovou, se kterou se seznámil v SuperStar. Následně pár měsíců randil s Miss Czech Republic 2018, ale rozešli se protože byla dle jeho slov tehdy nevyzrálá.  

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Monika Bagárová pro VipStar.cz: Promluvila o novém partnerovi a čerstvé zamilovanosti

Monika Bagárová pro VipStar.cz: Promluvila o novém partnerovi a čerstvé zamilovanosti

Monika Bagárová (28) má další důvod k úsměvu. Po rozchodu s MMA zápasníkem Makhmudem Muradovem (32) byla nějakou dobu sama. Nyní je Monika opět zamilovaná a září na všechny strany. Jako první tuto informaci přinesl web eXtra.cz. Oblíbená zpěvačka pro VipStar.cz promluvila o novém partnerovi a čerstvé...

Celebrity Monika Bagárová a Ben Cristovao po 11 letech od rozchodu opět spolu: Stará láska nerezaví?

Monika Bagárová a Ben Cristovao po 11 letech od rozchodu opět spolu: Stará láska nerezaví?

Monika Bagárová (28) a Ben Cristovao (35) překvapili své fanoušky. Oba dva se seznámili před 13 lety v pěvecké show Česko Slovenská SuperStar a následně spolu dva roky randili. Od rozchodu uběhlo dlouhých 11 let a Ben s Monikou to dali opět dohromady. Ne ovšem partnersky, ale...

Celebrity Ex Bena Cristovaa je těhotná: Kateřina Kasanová se pochlubila rostoucím bříškem

Ex Bena Cristovaa je těhotná: Kateřina Kasanová se pochlubila rostoucím bříškem

Půvabná modelka Kateřina Kasanová (23) prožívá jedno z nejkrásnějších období v životě ženy. Na sociálních sítích oznámila, že se svým partnerem, fotbalovým obráncem Tomášem Petráškem (30) čekají miminko. Kateřina v minulosti randila se zpěvákem Benem Cristovaem (35), ale životní lásku našla na sociálních sítích.