Škatulata hejbejte se: U koho a proč došlo k přeobsazení v nekonečném seriálu Ulice?

Ulice Škatulata hejbejte se: U koho a proč došlo k přeobsazení v nekonečném seriálu Ulice?
Více

V seriálu Ulice se toto úterý poprvé objevil nový představitel malého Kustíka, mladšího syna Karly a Máry. Až dosud se v této roli objevoval Vilémek Schön. Nyní Kustíka ztvárňují dvojčata Rafael a Samuel Martinicovi. Jaký je důvod přeobsazení a jak často k tomu v seriálu dochází?

Seriál Ulice se vysílá již přes sedmnáct let. Za tu dobu si v něm zahrála i spousta dětí. Některé z nich v něm vyrostly, jiné byly časem přeobsazeny nebo se v seriálu již neobjevují. Mezi uliční stálice patří například Matyáš Valenta, jenž je s rolí Františka Hrubého spjat již přes sedmnáct let. Jeho sestru Annu-Marii Valentovou vídají diváci seriálu jako Emu Toužimskou od roku 2007. Roli Gábinina syna Šimona Urbana ztvárňuje již přes deset let Jakub Krause.

Škatulata hejbejte se

U některých postav ale došlo během let, co se Ulice vysílá, k přeobsazení dětských herců. To se stalo například u postavy Alexe Nykla, jehož zpočátku hrál malý Vašík Motyčka. Nyní se v této roli objevuje v seriálu Filip Hornyak. Také coby Chrise van Ruytera teď diváci vídají nového představitele.

Původně byl do role syna Františka a Skyler obsazen malý Tomášek Kozdera, nyní Chrise hraje Michael Lorenc. V případě Mirinky Hejlové, dcery Jardy a Lenky, došlo k přeobsazení dokonce několikrát. Nejprve ji ztvárňovala dvojčata Anežka a Michaela Vavrochovy, poté Anička Spáčilová, od roku ji hraje Adélka Krauseová, sestra Jakuba, seriálového Šimona. Proč je v Ulici přeobsazování dětských postav tak časté?

CelebrityTěhotná Agáta Hanychová má za sebou nejnáročnější půlrok v životě: Strach o dítě, nemoc a smrt milované osoby

Těhotná Agáta Hanychová má za sebou nejnáročnější půlrok v životě: Strach o dítě, nemoc a smrt milované osoby

Vysvětlení je jednoduché. Ulice je dlouhodobý projekt. Nyní se vysílá již jeho osmnáctá sezona. Za tu dobu se v ní narodilo už hodně miminek. Příběhy některých z nich a jejich rodičů se tvůrci rozhodli vyprávět i s vědomím náročnějšího natáčení, protože na place se vše podřizuje právě těmto nejmladším posilám uličního hereckého týmu.

Zatímco u krátkodobých projektů natáčejí malé děti jen pár dnů během kratšího časového úseku, u dlouhodobých seriálů, jako je právě Ulice, není natáčení omezeno na dobu určitou. A právě to přináší při práci s dětmi ty největší komplikace.

Natáčení s dětskými herci je citlivá záležitost. Když je obsazujeme do jednotlivých rolí, procházejí castingem podobně jako ostatní herci. Na rozdíl od nich se ale malé děti rychle vyvíjejí, mění se u nich jejich potřeby, povaha, postupem času se může změnit i jejich reakce na prostředí ateliérů. I když toto místo už důvěrně znají, najednou se v něm přestanou cítit dobře. A my rozhodně nechceme žádné děti trápit,“ říká ke změnám v obsazení některých dětských rolí producentka projektu Jana Maršíková.

Snažíme se, aby pro ně bylo natáčení hrou, aby je bavilo. Jakmile na nich vidíme, že to tak není, je to pro nás signál, abychom si o tom popovídali s jejich rodiči a naším dětským hereckým koučem. Jestliže tato situace trvá delší dobu, dětského herce přeobsadíme právě s ohledem na jeho křehkou duši,“ pokračuje.

SurvivorStartuje Survivor 2023: O 2,5 milionu bude bojovat hvězda Ulice nebo barmanka z Like House

Startuje Survivor 2023: O 2,5 milionu bude bojovat hvězda Ulice nebo barmanka z Like House

To je také důvod, proč se tvůrci Ulice rozhodli k přeobsazení představitele malého Kustíka, syna Karly a Máry Marečkových. Od jeho narození až do současnosti ho ztvárňoval Vilémek Schön. V poslední době už ale nebyl v ateliérech šťastný, a tak došlo ke změně v obsazení.

Nyní se budou v roli Kustíka střídat dvojčata Rafael a Samuel Martinicovi. „Rodičům malého Vilémka touto cestou ještě jednou děkujeme za bezvadnou spolupráci a přejeme jim, aby byl jejich syn šťastný a dělal jim jen samou radost,“ dodává Jana Maršíková.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní Ulice

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít Ulice

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci Ulice

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství Ulice

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce Ulice

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou? Ulice

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou?