Šikana nebohého Šimona z Ulice nabere nepěkných obrátek: Nejdříve nakládačka, pak musí ukrást peníze mámě

Ulice Šikana nebohého Šimona z Ulice nabere nepěkných obrátek: Nejdříve nakládačka, pak musí ukrást peníze mámě
Více

Viktor a Roman neustále přitvrzují v šikanování mladšího Šimona. Navzájem se povzbuzují, mají se za machry, kterým se neodporuje a kteří naučí Šimona poslušnosti. Už to není jen o nejapných vtípcích. Kluci přikročili k fyzickému i psychickému týrání své oběti. Šimona teď nutí do zápasu s jiným klukem, navíc po něm chtějí i čím dál víc peněz. A tím to bohužel nekončí… Co mu provedou tentokrát? A jaká je Šimonova překvapivá reakce?

Roman a Viktor z nekonečného seriálu Ulice si myslí, že jsou mazáci, kteří si můžou ve škole už leccos dovolit. Dělá jim dobře obdiv vrstevníků i vynucený respekt mladších spolužáků. Trnem v oku jim byl od začátku Šimon , jenž se k nim nechoval podle nich dostatečně uctivě. A tak se rozhodli, že ho naučí poslušnosti. Začalo to žertíky na hraně, kterými se kluci náramně bavili a kterými Šimona zesměšňovali a ponižovali před ostatními ve škole.

Jakmile jim ale Šimon oplatil stejnou mincí a vystřelil si z nich před spolužáky, kluci přitvrdili. Rozhodli se ho zkrotit, dát mu za vyučenou, aby byl náležitě poslušný a příště si už vůči nim nic nedovolil. Začali ho programově šikanovat, a to nejen ve škole. Mladí herci logicky nemají tolik hereckých zkušeností, aby věděli jak správně pracovat s emocemi, které u nich natáčení podobně vypjatých scén může vyvolat.

CelebrityDominika Myslivcová se pustila do milenky Karlose Vémoly Riky Fane: Výchovná nálož nebrala konce

Dominika Myslivcová se pustila do milenky Karlose Vémoly Riky Fane: Výchovná nálož nebrala konce

Z toho důvodu je v Ulici na place vždy přítomná herecká koučka, která s dětskými hvězdami profesionálně pracuje, aby se dokázali s prožitky vyrovnat. Stejně tomu je i u herců, kteří se na place potkávají k tématu šikany. „Já jsem se se šikanou osobně nesetkal, takže to pro mě byla herecky zajímavá zkušenost. Nevnímám to jako negativní zážitek ,“ říká představitel seriálového Šimona herec Jakub Krause a dál prozrazuje: „Vztah s mými seriálovými šikanátory je ve skutečnosti dobrý. Standa s Martinem jsou hodní a pohodoví kluci.“

Šikana a vydírá se už nedá zvládnout

Roman s Viktorem si na Šimona počkali dokonce i před jeho domem, aby z něj dostali peníze, o něž přišli kvůli nesplněné sázce, když jim utekl a vyhnul se tak tajnému zápasu s jiným klukem, do kterého ho přihlásili. Šimon je nyní v pasti. Doma ani kamarádu Michalovi se nesvěří, protože se stydí, že se stal obětí šikany, a protože nechce mámě přidělávat starosti.

CelebrityPrvní snímek Honzy Šimši po plastické operaci obličeje v Íránu: Natažená kůže, kočičí oči a ještě větší rty

První snímek Honzy Šimši po plastické operaci obličeje v Íránu: Natažená kůže, kočičí oči a ještě větší rty

Zároveň mu je ale jasné, že se musí začít nějak bránit, aby mu kluci dali konečně pokoj. A tak požádá o radu někoho, kdo si podle něj dokáže poradit téměř v každé situaci. Kluky tak vlastně vypeče hned několikrát. Začne se aktivně chránit, navíc jim dá najevo, že se jich nebojí.

To však nezůstane bez náležité odezvy ze strany šikanátorů, jejichž ego něco takového neskousne… Jak se Šimon začne bránit? Kdo a co mu poradí? A jak na jeho vzdor zareagují naštvaní kluci, kteří ho chtějí mít na lopatkách? Kdo tenhle souboj vyhraje a jakými prostředky?

Téma šikany je aktuální nejen v Ulici. V rámci osvěty dané problematiky se Ulice spojila s odborníky Bárou Pšenicovou z Nevypusť duši a Filipem Kadlecem z Proxima sociale. Ti v sérii videií na Nova.cz budou komentovat děj a nabízet konkrétní řešení situací, které se na českých školách aktuálně odehrávají. První díl už je k dispozici ZDE.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní Ulice

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít Ulice

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci Ulice

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství Ulice

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce Ulice

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou? Ulice

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou?