Otřesný případ týraného psa z Uherského Hradiště: Zrůda, řekla Erika Eliášová, vyjádřila se i Mašlíková

Celebrity Otřesný případ týraného psa z Uherského Hradiště: Zrůda, řekla Erika Eliášová, vyjádřila se i Mašlíková
Více

Lidé v Česku jsou naprosto otřeseni případem týraného psa z Uherského Hradiště. Amerického staforda zachránili doslova na poslední chvíli hasiči. Přivolaní hasiči z Uherského Hradiště si okamžitě všimli, že je pes v naprosto zuboženém stavu. Hrůznost celého případu nenechala klidnými ani známé české celebrity. Vyjádřila se šokovaná podnikatelka Erika Eliášová nebo Hana Mašlíková (41).

Hasiči jakožto profesionálové jsou připraveni na mnohé, ale obrázek, který se naskytl hasičům z Uherského Hradiště, patrně nikdy nevymažou z paměti. Jakmile dorazili na sídliště Štěpnice, naskytl se jim hrůzný pohled na naprosto vyhladovělého a zuboženého amerického staforda.

Na hrůzostrašný případ upozornil jako první Blesk.cz. Nebohý pes byl natolik žíznivý, že pil vodu ze záchodu. „Pejska, kterému se rýsovala žebra a byl kost a kůže, jsme odvezli k veterináři a oznámili vše policii,“ sdělil Blesku ředitel Městské policie v Uherském Hradišti Vlastimil Paluřík.

Veřejnost je v šoku

Podle místního starosty byl byt, ve kterém se pes nacházel, plný nepořádku a výkalů. Z případu je otřesen i europoslanec Jiří Pospíšil. „Už od včerejšího odpoledne jsem v kontaktu s úřadem v Uherském Hradišti i veterinární správou a ve věci jsem podal i trestní oznámení,“ napsal na Instagramu. Zároveň poděkoval všem, kteří nyní psovi pomáhají.

Ze stavu, v jakém byl Blade nalezen záchrannými složkami, jsem hluboce otřesen, stejně jako každý, kdo ho viděl, ať už osobně nebo zprostředkovaně. Chovatel, který ho dostal do této katastrofální vyhublosti, je pro mne tyranskou osobou. Žádný pes by se do takového stavu nedostal ze dne na den! Udělat ze psa kostru potaženou kůží trvá týdny. Doufám, že pachatel bude za své jednání čelit nejpřísnějšímu možnému trestu. Teď je ale třeba nechat konat policii a ostatní orgány,“ dodal.

CelebrityPrvní česká Barbie po půlročním detoxu: Mám za sebou další vylepšení na těle, říká Gabriel Jiráčková

První česká Barbie po půlročním detoxu: Mám za sebou další vylepšení na těle, říká Gabriel Jiráčková

Mašlíková: je to zrůda

Týraný pes nenechal klidnou ani bývalou modelku a moderátorku Hanu Mašlíkovou. „Nikoho z nás to nenechalo chladným a budu asi mluvit za většinu, že tahle lidská zrůda by měla být odsouzena a týraná stejným způsobem, jak týral ten chcípák tohle nebohé zvíře,“ naštvala se ve stories na Instagramu.

Nebohý pes vyhladověl až na pouhých 17 kilogramů. „Bez pořádného žrádla byl pejsek určitě více než 30 dní,“ řekla Blesku veterinářka Karolína Turčinková. Své k tomu řekla také  podnikatelka Erika Eliášová, která je velkou milovnicí a zastánkyní zvířat.

SurvivorOrnella Koktová šla v Survivoru až na dřeň: Viděla jsem tři hlavy, pak přišel kolaps a konec v show

Ornella Koktová šla v Survivoru až na dřeň: Viděla jsem tři hlavy, pak přišel kolaps a konec v show

Jedna věc je udělat chybu. Jednorázovou chybu, špatné rozhodnutí v jeden moment. A druhá věc je řízeně, systematicky a dlouhodobě týrat a nechat vědomě trpět nevinnou čistou duši,“ rozepsala se. Pro tyrana má také vzkaz.

Nemám s tebou absolutně žádné slitování. Ty hajzle jeden. A každý další hajzl… chci, aby tímto marasem, co se mediálně děje, věděl, že my všichni, lidi s empatií, si na každý takový zrůdě vybijeme všechnu tu nahromaděnou zlost ze všech těch případů týrání, kterým jsme denně informačně vystavováni,“ řekla. „Přeji ti jen to nejhorší,“ dodala.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Agáta Hanychová na plnou pusu: Jaromír Soukup mě strašně podváděl Celebrity

Agáta Hanychová na plnou pusu: Jaromír Soukup mě strašně podváděl

Poslední rozloučení s Ondřejem Křivkou obrazem: Truchlící vdova Petra a zničený Koranteng s Borhyovou Celebrity

Poslední rozloučení s Ondřejem Křivkou obrazem: Truchlící vdova Petra a zničený Koranteng s Borhyovou

Ornella Koktová ukázala rodinný archiv: Charlottě Štiková byla před závislostí na drogách rozkošný anděl Celebrity

Ornella Koktová ukázala rodinný archiv: Charlottě Štiková byla před závislostí na drogách rozkošný anděl

Jiří Krampol zažívá v nemocnici muka: Mám pocit, že mi šibne, řekl Celebrity

Jiří Krampol zažívá v nemocnici muka: Mám pocit, že mi šibne, řekl

Tělo Daisy Lee odmítlo silikony, ty praskly a musely ven: Teď budou vytahaná a svislá, pláče Celebrity

Tělo Daisy Lee odmítlo silikony, ty praskly a musely ven: Teď budou vytahaná a svislá, pláče

Ornella Koktová se pořádně odvázala: Nahé tělíčko po třech dětech vystavila v koupelně Celebrity

Ornella Koktová se pořádně odvázala: Nahé tělíčko po třech dětech vystavila v koupelně