Ostré vtípky na záletníka Vémolu během Českého slavíka: Proč omluva Terezy Pergnerové není zbabělost?

Glosa Ostré vtípky na záletníka Vémolu během Českého slavíka: Proč omluva Terezy Pergnerové není zbabělost?
Více

Hudební anketa Český slavík letos oslavila své šedesáté výročí. Moderování tohoto ročníku se ujali Aleš Háma (49), Ondřej Sokol (51) a Tereza Pergnerová (48). Českého slavíka veřejnost buď miluje nebo jím opovrhuje. To ale nemění nic na tom, že se jedná o jednu z nejprestižnějších a nejsledovanějších událostí roku. O menší povyk a následnou horlivou diskuzi na sociálních sítích se postarala Tereza Pergnerová, která si hned v úvodu vystřelila z nevěrníka Karlose Vémoly (37). Druhý den se ovšem za svůj vtip omluvila a lidi rozdělila na dva tábory. Proč omluva moderátorky není zbabělost? Není to totiž o korektnosti ani pravdě…

Jestli někdo během Českého slavíka něco skutečně nečekal, tak to, že aférka MMA zápasníka Karlose Vémoly a mladičké pornoherečky Riky Fane pronikne až do přímého přenosu a bude mít dohru se závanem vyčpělosti ještě následující den. Vémola na galavečer přišel v doprovodu manželky Lely Vémoly a hned v úvodu celého večera se stali terčem vtipu moderátorky Terezy Pergnerové.

Karlos Vémola si si opravdu vzal svou Lelu a nádherné na tom je, že jí opravdu byl věrný po celou dobu obřadu,“ řekla. „Ano. To je krásné,“ smál se Ondřej Sokol a přitakával kolegyni. Zatímco v sále se mísil smích a podivné šustění, tak hlavní aktér celého vtipu Karlos se moc nesmál. Na tváři vykouzlil něco jako kyselý úšklebek a jelo se dál. Narážky si samozřejmě všimla veřejnost, média a celý incident se začal rozebírat na sociálních sítích.

CelebrityTereza Pergnerová si na Slavících vystřelila z nevěrného Vémoly: Karlos reagoval kyselým obličejem

Tereza Pergnerová si na Slavících vystřelila z nevěrného Vémoly: Karlos reagoval kyselým obličejem

Tereza Pergnerová se omlouvá

Pouhý den po Českém slavíkovi promluvila Tereza Pergnerová nejenom ke svým sledujícím na Instagramu a přišla s nečekanou omluvou směrem ke Karlosovi a Lele. „Musím teď zmínit jednu věc. Protože jsem prostě taková. V jednom případě nad tím prostě přemýšlím,“ rozpovídala se moderátorka na stories. „A to se týká mé poznámky a hloupého žertu, že byl Karlos Vémola věrný své ženě po dobu obřadu. Já jsem to vůbec nemyslela zle. Dneska bych to škrtla. Jak jde čas a člověk o tom přemýšlí a bilancuje,“ pokračuje.

Já bych se chtěla omluvit Lele i Karlosovi. Mohla jsem si to odpustit. Možná jsem se nechala strhnout tou atmosférou. Mělo mě něco zarazit. Chci, aby to zaznělo, že je mi to moc líto. Já si Karlose vážím nesmírně. Mrzí mě to,“ dodala Pergnerová. Lidi na sociálních sítích svojí omluvou rozdělila na dva tábory. Jedni jí vyjadřují respekt za omluvu a myslí si, že byla na místě. Druzí nechápou, proč se omlouvala a volají o zastavení korektnosti s tím, že za pravdu není třeba se omlouvat.

CelebrityNešlo se jí dívat do očí: Lela Vémola odzbrojila Českého slavíka hlubokým a naditým dekoltem

Nešlo se jí dívat do očí: Lela Vémola odzbrojila Českého slavíka hlubokým a naditým dekoltem

Pravda versus slušnost

Po omluvě Terezy Pergnerové začali lidé na sítích okamžitě debatovat nad tím, zda je omluva adekvátní nebo ne. „Nějak jsem nepochopila, proč se omlouvá. Nebylo to nic sprostého a za vyřčenou pravdu netřeba se omlouvat,“ zněl jeden z desítky komentářů. V tomto případě je třeba si uvědomit, že bychom si neměli plést slušnost a pravdu. Všichni, kteří se v tomto odvětví pohybují, si zajisté nemohli nevšimnout, co se v posledních týdnech kolem Karlose Vémoly a Lely děje.

Tereza svojí omluvou nepopřela fakt, že je Vémola nevěrník. Po sérii událostí bylo každému v sále a u televizních obrazovek jasné, kde je pravda. V některých případech má ale slušnost přednost a větší váhu než vyřčená pravda, byť humorná. Veřejnost by měla pochopit, že Pergnerová se následující den neomlouvala za pravdu, ale za humor, o kterém usoudila, že se v danou situaci nehodil a na to má výsostní právo. Mluvit pravdu a být slušný jsou dvě rozdílné věci, mezi kterými je velmi tenký led.

Korektnost, humor versus právo na omluvu

Neměla se omlouvat, nebylo to přes čáru. Humor přece nemá hranice,“ psali lidé a další se přidávali. „To je zase ta korektnost. My se z té korektnosti jednou zblázníme. Lidé se budou omlouvat za chvíli za vše,“ píše další rozhořčený divák. Pravdou je, že humor je jako Sovětský svaz, nemá hranice. Ovšem každý si tak nějak sám za sebe může určit, kde jsou jeho hranice. Tereze Pergnerové nikdo nezakázal vtipkovat na témat nevěry Karlose Vémoly.

Mohla si dělat legraci z čeho chtěla a ona zvolila Karlose a Lelu. V tomto případě nelze hovořit o nějaké přemrštěné korektnosti, protože o té to vůbec není. Pergnerová se nechala dle svých slov strhnout tíhou okamžiku a jejímu vtipu se někteří zasmáli a někteří zase ne. Nikdo ji z ničeho neobviňoval a nenutil, aby se omluvila. Ona sama následující den usoudila, že jí, Tereze Pergnerové vadí její vlastní slova, a proto se omluvila. Tak, jak všichni ctili právo Terezy Pergnerové střílet si z čeho chce, tak bychom my měli ctít právo Terezy Pergnerové, když se chce omluvit, protože to tak cítí.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc Glosa

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi Glosa

Michalovi Novotnému vadí objímající se gayové v reklamách: Za peníze ho ale hraje v seriálu Krejzovi

HeroHero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila Glosa

HeroHero jako české Palermo: Slováková se vysmála Myslivcové za vzhled, ta před půl rokem porodila

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý Glosa

8 chrabrých mužů u Agáty Hanychové pohořelo a museli z kola ven: Proč je právě Dopita ten pravý

Dům Big Brother začíná připomínat online blázinec: Katrin se po 35 zhroutila, důvod je bizarní Glosa

Dům Big Brother začíná připomínat online blázinec: Katrin se po 35 zhroutila, důvod je bizarní

Český slavík obrazem: Proměna Farne a Boho, stylový Krajčo, kterého urazil tragický Vilém Čok a moučná bitva Glosa

Český slavík obrazem: Proměna Farne a Boho, stylový Krajčo, kterého urazil tragický Vilém Čok a moučná bitva