Karlos Vémola

Karlos Terminátor Vémola se narodil 1. července 1985 v Olomouci a je český MMA bijec. Jako první Čech se dostal do prestižní organizace UFC a je držitelem několika titulů ve střední a polotěžké váze, a to jak v český, tak anglických organizací. 

Kariéra

V roce 2010 podepsal smlouvu v UFC a jeho první zápas se uskutečnil na UFC 116 proti Jonu Madsenovi. Tento zápas bohužel prohrál na body, ale přestoupil o kategorii níže a na UFC 122 porazil Setha Petruzelliho v prvním kole TKO. Následně pak ale dvakrát za sebou prohrál a to znamenalo jeho konec v UFC.

Od roku 2013 začal střídavě zápasit v České republice a Anglii s cílem vrátit se zpět do UFC. Karlos Terminátor Vémola exceloval a vítěznou sérii zápasů ukončil až Jack Hermansson. V tomto zápase si Vémola navíc velmi nepříjemně zranil ruku. Po tomto zápase začal uvažovat o konci kariéry. 

Nakonec se však ukázalo, že zlomenina ruky není natolik vážná a Vémola může ve sportu pokračovat. Po roce od svého zranění po dvou minutách porazil soupeře Dritana Barjamaje. V roce 2017 v O2 aréně došlo k zápasu proti Petrovi “Píno” Ondrušovi, kterého porazil v prvním kole a podepsal dlouhodobou smlouvu s organizací XFN. 

MMA

Svůj první profesionální zápas měl Karlos Terminátor Vémola v roce 2008. Během zápasů v Cage Fighters Championship a Ultimate Challenge MMA se mu rychle podařilo získat rekord v neporaženosti 7–0. I přes smluvní závazek s XFN přestoupil počátkem roku 2019 ke konkurenční organizaci Oktagon MMA. 

Zápas století

V zápase století 9. listopadu 2019 v pražské O2 aréně Karlose porazil stejně starý slovenský zápasník Attila Végh. Následovala nucený přestávka Karlose kvůli zraněnému rameni. 17. října 2020 se k zápasení vrátil na turnaji Oktagon 17 v Brně. 30. prosince porazil Alexe Lohóreho a stal se prvním šampionem Oktagon MMA ve střední váze. Na brněnském turnaji MMA Oktagon 19 porazil v sobotu 5. prosince Václava Mikuláška, který je známý hlavně pod přezdívkou Baba Jaga. Bitva byla nakonec rozhodnuta během prvního kola. Vémola Mikuláška udolal za 122 sekund. 

Zajímavosti

V roce 2010 se Karlos Vémola se objevil v kontroverzním filmu Killer Bitch nebo se objevil v magazínu Playboy po boku modelky Anety Novotné. Vémola je také milovníkem zvířat. Chová velké množství vzácných motýlů. Mimo to vlastní několik krokodýlů, žraloků, divokých šelem a psa. V roce 2016 byl v Anglii odsouzen na jeden rok odnětí svobody za pěstování drog. Ve vězení nakonec strávila ale jen půl roku. 

Osobní život 

Karlos Vémola má z předchozího vztahu dvě děti. V roce 2017 kontaktoval prostřednictvím sociálních sítích playmate Lelu Ceterovou, se kterou zanedlouho začal tvořit pár. V roce jeho partnerka Lela otěhotněla a 18. prosince 2019 se jim narodila dcera Lily. Na konci léta 2020 se však pár rozešel kvůli údajným Karlosovým nevěrám. Lela sebrala dceru a odstěhovala se do svého bytu v Bratislavě. V prosinci 2020 ale partneři oznámili, že se k sobě vracejí. Staré křivdy byly zapomenuty a dubnu 2021 Lela Ceterová oznámila, že čeká s Karlosem Vémolou druhé dítě. 

Chlapeček Rocky se narodil 1. prosince 2021. Společnou svatbu chystali Lela a Karlos už v roce 2021, ale kvůli druhému těhotenství ji posunuli. Své „ANO“ si nakonec řekli 28. července 2022.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Rozhovor Karlos Vémola zavzpomínal na legendární zápas s Petrem Knížetem: On je hříčka přírody, frajer z pravěku

Karlos Vémola zavzpomínal na legendární zápas s Petrem Knížetem: On je hříčka přírody, frajer z pravěku

Karlos “Terminátor” Vémola (38) byl pozván na 2.ročník slavnostního galavečera Moto Gala Night, kde se předávaly ceny závodníkům v oblasti motorsportu. Každý ročník má své téma a to letošní bylo MMA, jako symbol bojovnosti a tvrdé práce motokrosařů. Karlos byl hvězdou zahajovací show. MMA bijec v rozhovoru pro...

Rozhovor Válka bývalých milenek Karlose: Denise Ayverdi mě odporně urazila, nevyvázne bez modřin, říká Lulu

Válka bývalých milenek Karlose: Denise Ayverdi mě odporně urazila, nevyvázne bez modřin, říká Lulu

Mezi Zdeňkou Černou (42) alias Lulu a plymate Denise Averdi (35)to pořádně vře. Nejdříve to vypadalo, že se obě dívky domluvily na zápasu v organizaci Red Face v naprostém poklidu. Proběhla tiskovka, na které si plácly a nyní by se měly připravovat na zápas. Ten se nakonec...

Rozhovor Souboj milenek Karlose Vémoly nebude: Denise Ayverdi prozradila, proč dala od zápasu s Lulu ruce pryč

Souboj milenek Karlose Vémoly nebude: Denise Ayverdi prozradila, proč dala od zápasu s Lulu ruce pryč

Bývalé milenky MMA zápasníka Karlose Vémoly (38) Zdeňka Černá alias Lulu (42) a Denise Ayverdi (35) se měly utkat v zápase Red Face. Obě dvě to potvrdily na poslední tiskové konferenci a fanoušci se doslova už nemohli zápasu dočkat. Nyní je ale všechno jinak. Playmate Denise nakonec...

Celebrity Hanychová nazvala Lulu ženou provozující nejstarší řemeslo: Blonďatá prsatice chce Agátě zmalovat ciferník

Hanychová nazvala Lulu ženou provozující nejstarší řemeslo: Blonďatá prsatice chce Agátě zmalovat ciferník

Bývalá modelka Agáta Hanychová (38) se nezklidnila ani po třetím porodu a občas je jako uragán. Nyní se objevila v nové talk show po boku bratra Vincenta Navrátila (26). Oba dva vedou rozhovor na téma různých bulvárních věcí a přidávají k tomu své vlastní postřehy. Netrvalo dlouho...

Celebrity Karlos Vémola po premiéře Kazmova filmu perlí: Nevím, o čem to bylo, ale nečekal jsem to

Karlos Vémola po premiéře Kazmova filmu perlí: Nevím, o čem to bylo, ale nečekal jsem to

Předpremiéru nového filmu Kazmy (38) ONEMANSHOW: The Movie si nenechal ujít ani MMA zápasník Karlos Vémola (38), který tentokrát manželku Lelu (34) nechal doma a vyrazil v doprovodu kamaráda Ivo Rittiga (60). Po skončení filmu se Vémola na Instagramu vyjádřil, že to bylo povedené. Ovšem v rozhovoru...

Celebrity Bývalá partnerka Vémoly Denise: Zhodnotila zápas Karlose a řekla, proč jí je Lely líto

Bývalá partnerka Vémoly Denise: Zhodnotila zápas Karlose a řekla, proč jí je Lely líto

Karlos Terminátor Vémola (38) se minulou sobotu vrátil do klece, aby po porážce s Patrikem Kinclem (34) předvedl show a došel si opět pro vítězství. To se mu na Štvanici koneckonců podařilo, i když průběh celého zápasu rozhodně nebyl hladký. Po vítězství se na adresu MMA zápasníka...