Karlos Vémola

Karlos Terminátor Vémola se narodil 1. července 1985 v Olomouci a je český MMA bijec. Jako první Čech se dostal do prestižní organizace UFC a je držitelem několika titulů ve střední a polotěžké váze, a to jak v český, tak anglických organizací. 

Kariéra

V roce 2010 podepsal smlouvu v UFC a jeho první zápas se uskutečnil na UFC 116 proti Jonu Madsenovi. Tento zápas bohužel prohrál na body, ale přestoupil o kategorii níže a na UFC 122 porazil Setha Petruzelliho v prvním kole TKO. Následně pak ale dvakrát za sebou prohrál a to znamenalo jeho konec v UFC.

Od roku 2013 začal střídavě zápasit v České republice a Anglii s cílem vrátit se zpět do UFC. Karlos Terminátor Vémola exceloval a vítěznou sérii zápasů ukončil až Jack Hermansson. V tomto zápase si Vémola navíc velmi nepříjemně zranil ruku. Po tomto zápase začal uvažovat o konci kariéry. 

Nakonec se však ukázalo, že zlomenina ruky není natolik vážná a Vémola může ve sportu pokračovat. Po roce od svého zranění po dvou minutách porazil soupeře Dritana Barjamaje. V roce 2017 v O2 aréně došlo k zápasu proti Petrovi “Píno” Ondrušovi, kterého porazil v prvním kole a podepsal dlouhodobou smlouvu s organizací XFN. 

MMA

Svůj první profesionální zápas měl Karlos Terminátor Vémola v roce 2008. Během zápasů v Cage Fighters Championship a Ultimate Challenge MMA se mu rychle podařilo získat rekord v neporaženosti 7–0. I přes smluvní závazek s XFN přestoupil počátkem roku 2019 ke konkurenční organizaci Oktagon MMA. 

Zápas století

V zápase století 9. listopadu 2019 v pražské O2 aréně Karlose porazil stejně starý slovenský zápasník Attila Végh. Následovala nucený přestávka Karlose kvůli zraněnému rameni. 17. října 2020 se k zápasení vrátil na turnaji Oktagon 17 v Brně. 30. prosince porazil Alexe Lohóreho a stal se prvním šampionem Oktagon MMA ve střední váze. Na brněnském turnaji MMA Oktagon 19 porazil v sobotu 5. prosince Václava Mikuláška, který je známý hlavně pod přezdívkou Baba Jaga. Bitva byla nakonec rozhodnuta během prvního kola. Vémola Mikuláška udolal za 122 sekund. 

Zajímavosti

V roce 2010 se Karlos Vémola se objevil v kontroverzním filmu Killer Bitch nebo se objevil v magazínu Playboy po boku modelky Anety Novotné. Vémola je také milovníkem zvířat. Chová velké množství vzácných motýlů. Mimo to vlastní několik krokodýlů, žraloků, divokých šelem a psa. V roce 2016 byl v Anglii odsouzen na jeden rok odnětí svobody za pěstování drog. Ve vězení nakonec strávila ale jen půl roku. 

Osobní život 

Karlos Vémola má z předchozího vztahu dvě děti. V roce 2017 kontaktoval prostřednictvím sociálních sítích playmate Lelu Ceterovou, se kterou zanedlouho začal tvořit pár. V roce jeho partnerka Lela otěhotněla a 18. prosince 2019 se jim narodila dcera Lily. Na konci léta 2020 se však pár rozešel kvůli údajným Karlosovým nevěrám. Lela sebrala dceru a odstěhovala se do svého bytu v Bratislavě. V prosinci 2020 ale partneři oznámili, že se k sobě vracejí. Staré křivdy byly zapomenuty a dubnu 2021 Lela Ceterová oznámila, že čeká s Karlosem Vémolou druhé dítě. 

Chlapeček Rocky se narodil 1. prosince 2021. Společnou svatbu chystali Lela a Karlos už v roce 2021, ale kvůli druhému těhotenství ji posunuli. Své „ANO“ si nakonec řekli 28. července 2022.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Celebrity Lela Vémola reaguje na hejty kvůli fotce se lvem: Tohle chování je vlastně obdivuhodné, vzkázala s úsměvem

Lela Vémola reaguje na hejty kvůli fotce se lvem: Tohle chování je vlastně obdivuhodné, vzkázala s úsměvem

Dvojnásobná maminka Lela Ceterová (33) odcestovala s manželem MMA zápasníkem Karlosem Vémolou (37) na svatební cestu na Mauricius. Protože doma v Česku mají Vémolovi soukromou zoo, tak nezapomněli navštívit místní safari, kde se bývalá plymate nechala zvěčnit po boku lva. Po zveřejnění snímku se na ni okamžitě...

Celebrity Lela Vémola zapózovala vedle lva a lidé se do ní pustili: Je to k poblití, když trpí nevinné zvíře, vzkazují

Lela Vémola zapózovala vedle lva a lidé se do ní pustili: Je to k poblití, když trpí nevinné zvíře, vzkazují

Lela Vémola (33) si momentálně užívá zamilované chvilky po boku svého manžela MMA zápasníka Karlose Vémoly (37). Konečně odjeli na plánované líbánky a tentokrát se rozhodli pro Mauricius. Sympatická maminka dvou dětí se s lidmi na Instagramu podělila hned o několik fotek z návštěvy safari zoo. Na...

Celebrity Český slavík obrazem: Dámy vsadily na odhalené rozparky, Vémola vrátil úder Pergnerové právníkem

Český slavík obrazem: Dámy vsadily na odhalené rozparky, Vémola vrátil úder Pergnerové právníkem

Na letošních Slavících bylo skutečně o zábavu postaráno. O největší poprask se postarala moderátorka Tereza Pergnerová (48), která si hned v úvodu vystřelila z nevěrného MMA zápasníka Karlose Vémoly (37). Avšak následující den se celý vtípek Pergnerové rozležel v hlavě a omluvila se. Vémola skrz svého právníka...

Glosa Ostré vtípky na záletníka Vémolu během Českého slavíka: Proč omluva Terezy Pergnerové není zbabělost?

Ostré vtípky na záletníka Vémolu během Českého slavíka: Proč omluva Terezy Pergnerové není zbabělost?

Hudební anketa Český slavík letos oslavila své šedesáté výročí. Moderování tohoto ročníku se ujali Aleš Háma (49), Ondřej Sokol (51) a Tereza Pergnerová (48). Českého slavíka veřejnost buď miluje nebo jím opovrhuje. To ale nemění nic na tom, že se jedná o jednu z nejprestižnějších a nejsledovanějších...

Celebrity Nešlo se jí dívat do očí: Lela Vémola odzbrojila Českého slavíka hlubokým a naditým dekoltem

Nešlo se jí dívat do očí: Lela Vémola odzbrojila Českého slavíka hlubokým a naditým dekoltem

Český slavík oslavil šedesátileté výročí a jednoznačně se jedná o jednu z nejsledovanějších společenských akcí roku. Galavečer si nenechalo ujít spoustu známých českých osobností, mezi kterými byli i MMA zápasník Karlos Vémola (37) s manželkou Lelou Vémolou (33). Ta si oblékla snad nejvíce vyzývavé šaty celého včera,...

Celebrity Tereza Pergnerová si na Slavících vystřelila z nevěrného Vémoly: Karlos reagoval kyselým obličejem

Tereza Pergnerová si na Slavících vystřelila z nevěrného Vémoly: Karlos reagoval kyselým obličejem

Podívejte se s námi, jak to probíhá na slavnostním 60. předávání cen Českých slavík, které se koná v pražském Foru Karlín. Slavíka v kategorii zpěvaček získala Lucie Bílá (56), druhá se v anketě popularity umístila loňská vítězka Ewa Farna (29), třetí místo obhájila Eva Burešová (29). Slavnostní...