Nezlomná bojovnice Shannen Doherty: Sepisuji poslední vůli, mámě jsem musela říct, že umřu první

Zahraničí Nezlomná bojovnice Shannen Doherty: Sepisuji poslední vůli, mámě jsem musela říct, že umřu první
Více

Americká herečka Shannen Doherty (52) je nezlomná bojovnice. Otevřeně mluví o hrozně rakoviny a snaží se pomáhat, kde jenom může. Jak sama ve svém podcastu přiznala, někdy je to lepší a někdy se zase cítí na pokraji úplného zhroucení. Nejenom, že se jí vrátila rakovina, ale rozšířila se do mozku a kostí. Bohužel její nemoc je v terminálním stádiu a herečka ví, že zemře. Díky lékům se jí ale prodlouží život co nejdéle to půjde.

Shannen Doherty si lidé mohou pamatovat jako Brendu z legendárního seriálu Beverly Hills 90210 nebo jako Prue ze seriálu Čarodějky. V roce 2015 herečce byla diagnostikovaná rakovina prsu, která se rozšířila do lymfatických uzlin. V roce 2016 jí byla provedena mastektomie a při zákroku doktoři odhalili, že některé z rakovinových buněk se mohly rozšířit mimo lymfatické uzliny. V roce 2017 podstoupila chemoterapii a prozradila, že její rakovina je v remisi. V únoru 2020 bohužel oznámila, že se její rakovina vrátila a je ve čtvrtém stádiu.

Za pomocí lékařů a léků bude moct Shannen žít ještě poměrně dlouhý život, ale na smrti se snaží nemyslet. Místo toho pořádá besedy a otevřeně mluví o zákeřné nemoci a snaží se pomáhat lidem, kteří mají podobné nebo stejné problémy. Před několika měsíci přišla další zdrcující zpráva.

CelebrityLady Dee reaguje na útok výkaly Nikol Lauberové: Polonahá a na pokraji zhroucení se nemohla dostat domů

Lady Dee reaguje na útok výkaly Nikol Lauberové: Polonahá a na pokraji zhroucení se nemohla dostat domů

Manžel ji podváděl, rakovina se rozšířila

Lékaři herečce oznámili, že rakovina bohužel metastázovala do mozku a kostí. Aby toho nebylo málo, tak po jedenácti letech manželství oficiálně požádala o rozvod se svým manželem Kurtem Iswarienkem. Přišla mu na to, že zatímco bojovala s rakovinou, on ji místo podpory podváděl.

Ve svém podcastu Let’s Be Clear se rozhodla promluvit o tom, co nejhoršího v nemoci zažila a jak moc ovlivnila její osobní život. „Připravuji se na to, že tento boj možná prohraju. Je těžké sepisovat poslední vůli a seznam hostů na pohřeb,“ rozpovídala se.

CelebrityRodinný podnik: Nová partnerka Vincenta Navrátila nahradila Pepína a maká pro Agátu Hanychovou

Rodinný podnik: Nová partnerka Vincenta Navrátila nahradila Pepína a maká pro Agátu Hanychovou

Lidem se může na první pohled zdát, že je herečka stále usměvavá a plná optimismu. Shannen ale přiznala, že občas mívá skutečně těžké chvíle, kdy jenom pláče. Nikdy totiž z určitostí nevíte, kdy konec skutečně přijde.

Jsou chvíle, kdy se zhroutím a jen brečím. Uvažuji nad tím, kdy to přijde, jestli bude čas se rozloučit, jaké to bude, a bude to bolet? Odejdu v klidu? Jak se s tím smíří moji blízcí? Tohle je pro mě hodně těžké,“ pokračovala v podcastu.

Máme jsem musela říct, že umřu první

Nemoc ovlivňuje nejenom samotnou herečku, ale také její blízké a rodinu. „Je těžké si před sebe posadit mámu a vést s ní konverzaci o tom, jak moc je pravděpodobné, že mě přežije,“ řekla a bylo znatelné, že se jí velmi třepe hlas.

CelebrityModerátorka Lenka Špillarová je těhotná: Identitu tatínka tají a vysvětlila, proč svatba nebude

Moderátorka Lenka Špillarová je těhotná: Identitu tatínka tají a vysvětlila, proč svatba nebude

Svému bývalému manželovi přišla na nevěru a nejednalo se o žádnou jednorázovku. Jeho vztah s jinou ženou trval dva roky. Tuto zprávu se navíc dozvěděla jen několik hodin před plánovanou operací, při níž jí byl z mozku odstraněn tumor.

Brzy ráno mě čekala operace, kterou jsem podstupovala krátce po zjištění, že mé manželství je v troskách, protože můj manžel už má dva roky poměr. Dal jasně najevo, že mě na tu operaci chce doprovázet, ale já bych tam s ním nezvládla být. Cítila jsem se zrazená. Cítila jsem se nemilovaná ze strany někoho, koho já přes 14 let milovala celým svým srdcem,“ dodala.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Uběhlo 26 let od natáčení Divokého anděla: Seriálový Ivo zešedivěl a promluvil o tom, jak se k roli dostal Zahraničí

Uběhlo 26 let od natáčení Divokého anděla: Seriálový Ivo zešedivěl a promluvil o tom, jak se k roli dostal

5 nečekaných rozchodů roku 2023: Partner Taylor Swift nezvládal její slávu, s Britney to nešlo a dojemná Avril Zahraničí

5 nečekaných rozchodů roku 2023: Partner Taylor Swift nezvládal její slávu, s Britney to nešlo a dojemná Avril

Zdrcující diagnóza ničí Céline Dion: Nemá kontrolu nad svými svaly. Lidé ztratili naději, řekla sestra Zahraničí

Zdrcující diagnóza ničí Céline Dion: Nemá kontrolu nad svými svaly. Lidé ztratili naději, řekla sestra

Příčina smrti herce z Přátel Matthewa Perryho konečně objasněna: Mohlo za to sedativum pro koně Zahraničí

Příčina smrti herce z Přátel Matthewa Perryho konečně objasněna: Mohlo za to sedativum pro koně

Tara Reid se po delší době ukázala na veřejnosti a děsí lidi: Povislá prsa, kostnatý hrudník a nohy jako špagáty Zahraničí

Tara Reid se po delší době ukázala na veřejnosti a děsí lidi: Povislá prsa, kostnatý hrudník a nohy jako špagáty

O smrti Matthewa Perryho promluvili nerozluční Přátelé i snoubenka, se kterou se rozešel ve zlém Zahraničí

O smrti Matthewa Perryho promluvili nerozluční Přátelé i snoubenka, se kterou se rozešel ve zlém