Na Kristýnu z Ulice je toho příliš: Po rozchodu a nervovém vypětí se zhroutí na prvním rande, diagnóza je neúprosná

Ulice Na Kristýnu z Ulice je toho příliš: Po rozchodu a nervovém vypětí se zhroutí na prvním rande, diagnóza je neúprosná
Více

Seriál Ulice otevírá hned na začátku roku další velké téma, jež rezonuje naší společností a jež se prolíná hned do několika osudů uličních postav – téma duševního zdraví. Ústředním motivem dějů bude toto téma například u Kristýny, která se snaží najít sama sebe a své místo v životě. Cestu k tomu má však docela trnitou. Tento týden bohužel zkolabuje ve chvíli, kdy se zdá, že se jí podařil nový začátek. Co se jí stane a jak vážné to s ní bude?

V Ulici bude pěkně dusno. Blančina (Linda Rybová) dcera Kristýna (Sára Korbelová) se dlouho nemohla vzpamatovat z rozchodu s Denisem (Libor Matouš). Bylo to pro ni jako blesk z čistého nebe. Kristýna do poslední chvíle netušila, že Denis s ní už není šťastný, že si dokonce již našel jinou. Když vše prasklo, Kristýna se sesypala. I

hned se od Denise odstěhovala, pak se z toho dlouho vzpamatovávala. Její blízcí, zejména máma, Evžen (Martin Finger) a Adam (Vojtěch Machuta), jí tehdy byli obrovskou oporou. Kristýna se vinila ze všeho, co se stalo. Za odcizením s Denisem viděla svou přípravu na maturitu a přijímačky na vysokou školu.

Později si uvědomila, že vlastně žila Denisův život, o který rozchodem přišla, a že je teď úplně ztracená. Najednou si nebyla jistá vůbec ničím – sama sebou, svým místem v životě, studiem na vysoké škole. S přispěním celé rodiny včetně babičky (Jitka Smutná) i táty (Vasil Fridrich) a později také díky Denisovi to nejhorší překonala, nebo si to alespoň všichni mysleli.

Výměna manželekDrsný střet dvou světů ve Výměně manželek: Poradí si Terka se čtyřmi dětmi a náhradním mužem, který denně vypije 15 piv?

Drsný střet dvou světů ve Výměně manželek: Poradí si Terka se čtyřmi dětmi a náhradním mužem, který denně vypije 15 piv?

Kristýna zkolabuje

Kristýna nastoupila na vysokou školu, začala docházet na terapie, pracovat na sobě, třídit si priority, poznávat sebe sama. S její postupnou proměnou šla ruku v ruce také znovunabytá pohoda, změna image i seknutí se školou. Dalším Kristýniným krokem k návratu do normálního života je rande, na něž po dlouhé době vyrazí na popud kamarádky Petry (Nela Kailová).

Nejprve se holky domluví na schůzce ve čtyřech s Petřiným klukem a jeho kamarádem, jehož Kristýna zaujala už jen díky Petřinu vyprávění. Přestože se na tohle setkání Kristýna hodně těší, skončí nečekaně rychle. Kristýně se udělá zle, ze schůzky uteče a vzápětí zkolabuje, aniž by ona sama tušila, co se děje.

CelebrityPrvní zamilovaný snímek Moniky Bagárové s novým partnerem: Takhle pro Muradova nikdy nezářila

První zamilovaný snímek Moniky Bagárové s novým partnerem: Takhle pro Muradova nikdy nezářila

Jedná se o infarkt? Dal jí v klubu někdo něco do pití, aniž by o tom věděla? Může za její kolaps vydýchaný vzduch a dav lidí v podniku? Nebo je za tím ještě něco jiného? Diagnóza překvapí nejen ji, ale také její rodinu, jež si o ni začne dělat velké starosti… Co se Kristýna dozví na pohotovosti, kam ji odveze záchranka? Jak právě její diagnóza souvisí s tématem duševního zdraví?

Jedná se o další velké téma, která Ulice v jarních dílech otevírá. Kristýna se dostane do situace, do které se může dostat každý z nás, pokud si prošel nebo prochází dlouhodobými stresy. I když si myslíme, že to zvládáme, dříve nebo později se ukáže, jak se to na naší psychice podepsalo. U Kristýny se jedná o panickou ataku, která přichází hodně nečekaně. Budeme sledovat, jak se s tím Kristýna vyrovnává, co to s člověkem dělá. V rámci kampaně budeme spolupracovat s odborníky, abychom upozornili na různá úskalí této nemoci,“ přibližuje kreativní producentka Ulice Silvia Klasová.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní Ulice

Herdekbaba Vilma z Ulice randí jako dvacítka: Dva muže pochovala, o třetího se bude prát se sokyní

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít Ulice

Smutná bilance nekonečné Ulice: 6 herců je po smrti, skolila je rakovina, leukémie nebo nechuť žít

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci Ulice

Rozvod Karly a Máry z Ulice nabere překvapivý směr: V soudní síni dojde k nečekané věci

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství Ulice

Velká rána pro Klímovy z Ulice: Fatální komplikace Ivina těhotenství

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce Ulice

Vybílený účet v Ulici: Vilma Nyklová přijde o tisíce

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou? Ulice

Další nepodařená žádost o ruku v Ulici: Proč se to Hermanovi naprosto vymkne z rukou?