Hvězda Ulice propaguje dietu, před kterou bijí odborníci na poplach: 5 kilo za 9 dní dole, pyšní se Tereza Bebarová

Celebrity Hvězda Ulice propaguje dietu, před kterou bijí odborníci na poplach: 5 kilo za 9 dní dole, pyšní se Tereza Bebarová
Více

Bývalá hvězda Ulice Tereza Bebarová (47) se na sociálních sítích dostala do pěkné šlamastyky. Před několika dny na Instgaramu sdílela hubnoucí výzvu, do které zapojila svého manžela Ivana. Dle jejich slov má s pozitivními účinky tekutých tyndalizovaných probiotik už nějakou tu praxi, a tak se ujala role kouče. Odborníci z Institutu moderní výživy ale bijí na poplach. Taková dieta je totiž neúčinná a v krajním případě může být i nebezpečná.

 

Moderátorka a bývalá hvězda Ulice Tereza Bebarová na Instagramu, kde ji sleduje přes 40 tisíc lidí začala propagovat „zázračnou“ dietu, kterou v přímém přenosu aplikuje na manželovi Ivanovi. Není tomu tak dávno, kdy se pro Expres.cz vyjádřila, že u praktického lékaře nebyla již několik let. Což ale podle oborníků není úplně ten nejlepší přístup.

Nechodíme k lékařům, jenom k zubaři nebo občas ke gynekologovi. Asi patnáct let jsme nepotřebovali ani praktického lékaře, léčíme si všechno doma sami. Snažíme se o prevenci, pracujeme na sobě duchovně,“ prozradila v rozhovoru. Tereza se se svými sledujícími dělí o zkušenosti se zdravým životním stylem. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby se nejednalo o dietu, před kterou varují odborníci z Institutu moderní výživy.

BizárShopaholicadel má seznam influencerů, které nesnáší: Fňukala, že se změnila, pak se pustila do Jona Mariánka

Shopaholicadel má seznam influencerů, které nesnáší: Fňukala, že se změnila, pak se pustila do Jona Mariánka

5 kilo za 9 dní!

Protože mám s pozitivními účinky tekutých tyndalizovaných probiotik už nějakou tu praxi, ujala jsem se role kouče a sestavila jsem mu kombinaci, co podporuje dobrou kondici střeva, zažívání a spalování a jsem fakt zvědavá na výsledek,“ píše Bebarová v jednom ze svých příspěvků na Instagramu i přesto, že patrně nemá v tomto směru dostatečnou kvalifikaci. Její manžel dle slov herečky doposud dodržoval „pivní“ dietu a hrozně by si přál zredukovat svoji váhu.

Kdo tipoval v mojí anketě, že Ivan zhubne za měsíc 5 kilo, tak se trefil, akorát to netrvalo měsíc, ale 9 dní,“ pochlubila se Bebarová o několik dní později. Výsledek jejího manžela má ale jeden velký háček. „Pokud její manžel tedy omezil přijaté kalorie ve stravě, sacharidy, pití alkoholu a případně nasadil i nějakou formu přerušovaného hladovění, které sama herečka doporučuje, došlo k tomu, že se vyprázdnil obsah jeho střev a došlo k poklesu zásob glykogenu v těle, který na sebe váže relativně velké množství vody,“ vysvětluje Institut moderní výživy.

Je to fyziologicky nemožné

„Neznamená to tedy, že by za tak krátký čas manžel herečky redukoval 5 kg tělesného tuku, což je fyziologicky za normálních okolností nemožné, ale většinu ztracené hmotnosti představovala tělesná voda,“ popisují odborníci a dodávají, že rychlá redukce hmotnosti se používá jen výjimečně a to například při obezitě 3. stupně.

„Pokud se ale podíváme na běžnou veřejnost, která např. potřebuje redukovat pouze pár kilogramů, jsou tyto měsíční výzvy a rychlé redukce v naprosté většině případů špatně. Je to kvůli tomu, že nás v podstatě nic nenaučí o výživě a zdravých návycích. Pokud takto rychle zhubneme, obvykle ztracenou hmotnost nabereme velmi rychle zpět,“ varují odborníci.

ExkluzivněZnáme totožnost nového přítele Terezy Hlůškové: Pohledný fotbalista pro VipStar.cz promluvil o jejich vztahu

Známe totožnost nového přítele Terezy Hlůškové: Pohledný fotbalista pro VipStar.cz promluvil o jejich vztahu

Rizika „zázračné“ diety Terezy Bebarové

Kvalifikovaní odborníci v oboru také širokou veřejnost upozorňují na případná rizika. „Problém může být v případě, kdy některé herečkou doporučované produkty obsahují další složky, které při neuváženém užití mohou nežádoucí účinky opravdu vyvolat. Například vláknina z kořene čekanky je super, ale při jejím nadbytku ve stravě může dojít k nadýmání, bolestem břicha, zácpě nebo případně i průjmu. Dále také obsažený glukomannan může při nedostatečném pitném režimu vyvolat dušení nebo obstrukci trávicí soustavy, před čímž varovaly i oficiální instituce v Kanadě,“ dodávají.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Soukup zatápí Hanychové pod kotlem: Vyhrožuje, že zavolá policii a vytrhne mi Rozárku z náruče, šílí Agáta Celebrity

Soukup zatápí Hanychové pod kotlem: Vyhrožuje, že zavolá policii a vytrhne mi Rozárku z náruče, šílí Agáta

Michal Kocáb přiznal, že byl zamilovaný do Dády Patrasové: Pak přišel frajer se saxofonem Celebrity

Michal Kocáb přiznal, že byl zamilovaný do Dády Patrasové: Pak přišel frajer se saxofonem

Ornella upřímně o na drogách závislé sestře Charlottě: Několikrát jsem se jí snažila pomoct Celebrity

Ornella upřímně o na drogách závislé sestře Charlottě: Několikrát jsem se jí snažila pomoct

Potvrzeno: Dominik Feri dostal za znásilnění tři roky ve vězení s ostrahou Celebrity

Potvrzeno: Dominik Feri dostal za znásilnění tři roky ve vězení s ostrahou

Ornella Koktová o nevěře v Survivoru: Ukázala na neoblíbenou skřetku a podpořila slova Rachel Celebrity

Ornella Koktová o nevěře v Survivoru: Ukázala na neoblíbenou skřetku a podpořila slova Rachel

Jak dnes žije Iva a Marian z Výměny manželek? Věkový rozdíl 27 let není znát, rodina se rozrůstá Celebrity

Jak dnes žije Iva a Marian z Výměny manželek? Věkový rozdíl 27 let není znát, rodina se rozrůstá