Fitness trenérka, které prošly pod rukama Andula nebo Natálie Kočendová: Obézních dětí přibývá, je to vina rodičů, říká Nikol

Instagram Fitness trenérka, které prošly pod rukama Andula nebo Natálie Kočendová: Obézních dětí přibývá, je to vina rodičů, říká Nikol
Více

Obezita českých dětí začíná být velký problém. Nikola Kičmerová se začala profesionálně věnovat sportu od roku 2014. Mezi její klientky patří influencerka Aneta Chovanová (32) nebo modelka Natálie Kočendová (22). Nikol se v rozhovoru pro VipStar.cz rozpovídala o narůstající obezitě mezi dětmi a dopívajícími.

„Začalo to celé někdy v roce 2014 kdy jsem poprvé přišla na crossfit. Pohyb je součástí mého života odjakživa a crossfit se stal mou vášní. V roce 2014 jsem si vlastně i založila Instagram a tak nějak jsem tam začala dávat příspěvky jak cvičím, mé postavy atd. Později se zrodil nápad udělat tréninkové plány pro ženy na doma, které budou přehledně zpracovány,“ vypráví Nikola Kičmerová alias Nickynellow.

Nikolu sleduje na Instagramu téměř 140 tisíc lidí, přesto říká, že sociální sítě nejsou jejím primárním zdrojem příjmu. „Mnoho lidí si myslí, že mě živí Instagram, ale to tak není. Mám tam pár spoluprací, ale tím bych se neuživila. Nejsem ten typ člověka, který by chtěl mít Instagram samou reklamu. Snažím se tam spíše dávat jak žiju a cvičím. Můj hlavní příjem je z mých tréninkových plánů,“ pokračuje.

CelebritySimona Krainová svým outfitem na Miss pohoršila fanoušky: Kopíruješ Miley Cyrus! Když dva dělají totéž, není to totéž

Simona Krainová svým outfitem na Miss pohoršila fanoušky: Kopíruješ Miley Cyrus! Když dva dělají totéž, není to totéž

Mezi klientky Nikol patří třeba modelka Natálie Kočendová nebo influencerka Aneta Chovancová alá A.N.D.U.L.A. „Kromě toho, že dělám osobní trenérku, tak trénuji děti a mládež za KS FITGYM Havířov ve vzpírání, trénuji holky. Jezdím s nimi i na závody. Holky jsou už v pubertě a věřte, že mi ty tréninky dávají někdy fakt psychicky zabrat,“ říká s úsměvem.

Za obézní děti jsou zodpovědní rodiče

Zkušená fitness trenérka také promluvila o problému obézních dětí a dospívajících. „Za mě určitě velký problém jsou tablety a telefony. Děti místo toho, aby šly ven a měly přirozený pohyb, sedí doma na telefonech a hrají hry. Mohou za to také rodiče, kteří na to nedohlédnou a neomezí to,“ tvrdí.

Já si pamatuju, že jsem jako dítě přišla ze školy, hodila tašku domů a běžela ven. Domů jsem se vracela až pomalu za tmy. S dětmi jsme jezdili k přehradě na kole, běhali po venku, chodili na procházky, hráli míčové hry, jezdili jsme na bruslích. V zimě jsme chodili dva kilometry na kopec a sáňkovali, později jsme jezdili na lyžích.“

A co by Nikola poradila lidem, kteří neví, jak začít se sebou něco dělat? „Určitě doporučuji nejdříve si najít osobního trenéra, který poradí správnou techniku cviku,“ dodává Nikol, která chystá nový tréninkový plán, který bude zároveň nejtěžší ze všech.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Za nevhodné chování po střelbě na Filozofické fakultě padají hlavy: Z kola ven je další influencer Instagram

Za nevhodné chování po střelbě na Filozofické fakultě padají hlavy: Z kola ven je další influencer

Influencerka, která se vysmála tragédii na Filozofické fakultě: Její chování má nepříjemnou dohru Instagram

Influencerka, která se vysmála tragédii na Filozofické fakultě: Její chování má nepříjemnou dohru

Česko pláče nad tragédií na filozofické fakultě: Známá influencerka se masakru vysmála Instagram

Česko pláče nad tragédií na filozofické fakultě: Známá influencerka se masakru vysmála

Prolomila smůlu v lásce? Influencerka A.N.D.U.L.A se pochlubila novým partnerem Instagram

Prolomila smůlu v lásce? Influencerka A.N.D.U.L.A se pochlubila novým partnerem

Dominika Myslivcová prozradila detaily porodu a spustila se vlna nenávisti: Je to nařízení lékaře, brání se Instagram

Dominika Myslivcová prozradila detaily porodu a spustila se vlna nenávisti: Je to nařízení lékaře, brání se

Radka Třeštíková nepřestává provokovat: Jako nestoudná Barbie ukázala bradavku a lidé otočili Instagram

Radka Třeštíková nepřestává provokovat: Jako nestoudná Barbie ukázala bradavku a lidé otočili