Finalista MasterChefa Vojta Urban a jeho smutné tajemství: Lékaři mu diagnostikovali neplodnost

Celebrity Finalista MasterChefa Vojta Urban a jeho smutné tajemství: Lékaři mu diagnostikovali neplodnost
Více

Vojta Urban (29) je jedním z TOP 16 soutěžících oblíbené reality show MasterChef. Sympatický kouč životního stylu v roce 2019 zvítězil v Muži roku a na první pohled by se mohlo zdát, že jeho život je zcela idylický. Opak je ale pravdou. Zhruba před rokem mu lékaři sdělili, že je neplodný. Vojta se přesto nevzdal, přehodnotil svůj život a nyní se snaží vybojovat titul MasterChef Česko 2022.

Divácky oblíbená show MasterChef Česko se začíná pořádně rozjíždět a lidé si mezi finalisty vybírají své favority. Sympatický Vojta Urban, který se probojoval do TOP 16, je velkým oblíbencem převážně u dámského publika. Vojta Začal jako osobní trenér a postupně sestavil tým odborníků z oblastí výživy, pohybu, spánku i psychologie a s tímto komplexním přístupem pomáhá osobním klientům i pracovníkům ve firmách být zdravější a spokojenější.

V roce 2019 se přihlásil do soutěže Muž roku, kterou na plné čáře vyhrál. Je to vášnivý sportovec, otužilec, čtenář i kuchař, a proto se rozhodl, že své štěstí zkusí v MasterChefovi. Na první pohled dokonalý život plný výzev a splněným přání. Skutečnost je ale taková, že Vojta se před zhruba rokem od lékařů dozvěděl zdrcující zprávu.

CelebrityV MasterChefovi se to začíná párovat: Krásná Betty Minaříková má mít tajný románek s dalším z účastníků

V MasterChefovi se to začíná párovat: Krásná Betty Minaříková má mít tajný románek s dalším z účastníků

Byl jsem jako padesátiletý vyhořelý manažer

Poté, co Vojta Urban vyhrál Muže roku, se dostal do jednoho kola. „„Celá ta příprava na Muže roku byla fyzicky a psychicky náročná. Režim, co se týče práce a závazků, jsem měl hrozně intenzivní už předtím. A tou soutěží to vygradovalo. Myslel jsem si, že to tím skončí, odpočinu si a bude čas zrelaxovat jak psychicky, tak fyzicky. Ale vyhrál jsem to,“ nechal se před časem slyšet v rozhovoru pro Super.cz.

Následně se rozhodl, že vyhledá lékařskou pomoc a zjistí, jak na tom vlastně je. „Nabrali mi hormony a ty stresové jsem měl vystřelené hrozně vysoko. Říkali mi, že to mám jako padesátiletý vyhořelý manažer. Naopak jsem měl strašně utlumený růstový hormon a testosteron. Bylo to strašně divné, na to, že žiju relativně zdravě, jsem mladý a sportuju,“ pokračoval.

„Dostal jsem na to substituční léčbu a čekal, co bude dál. Na kontrolních odběrech se ukázalo, že vůbec nezabrala. Pořád nevěděli, co se mnou, a vzhledem k tomu, že tam byla ta souvislost s testosteronem a touhle adrenální osou, tak mě poslali na spermiogram, jestli to něco neukáže. Ten vyšel jako úplná tragédie. Nesplňoval jsem vůbec nic. Ani ten doktor nevěděl, co se děje. Pro mě to byl jako náraz do zdi a okamžitě jsem si začal překopávat život,“ vyslechl si od lékařů diagnózu neplodnost.

Paradoxně mu nejvíce pomohla karanténa koronaviru, díky které se dal dohromady. „Snažil jsem se optimalizovat svůj život, najít odpovědi, co se týče toho stresu, a zbavit se destruktivních vzorců, které mě poháněly, a všechno narovnat. Začal jsem se věnovat víc sám sobě, naučit se mít sám sebe rád. Začal jsem se uzdravovat a nějakým zázrakem jsem z toho byl za půl roku nebo osm měsíců venku. Teď mám ty hodnoty lepší než většina mužské populace,“ dodal.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Anička Slováčková prolomila hradbu mlčení: Odtajnila identitu přítele a ukázala se v plavkách Celebrity

Anička Slováčková prolomila hradbu mlčení: Odtajnila identitu přítele a ukázala se v plavkách

Monika Binias šla na dřeň a pustila se do Sámera: Užívá narkotika a lže lidem o své orientaci Celebrity

Monika Binias šla na dřeň a pustila se do Sámera: Užívá narkotika a lže lidem o své orientaci

Veronika Kopřivová přestala mlžit a ukázala rostoucí těhotenské bříško: Snad mi ten smích vydrží Celebrity

Veronika Kopřivová přestala mlžit a ukázala rostoucí těhotenské bříško: Snad mi ten smích vydrží

Nečekané rozhodnutí Honzy Šimši: Po plastice prsou a nosu se rozhodl pro radikální operaci pohlavních orgánů Celebrity

Nečekané rozhodnutí Honzy Šimši: Po plastice prsou a nosu se rozhodl pro radikální operaci pohlavních orgánů

Nikol Lauberová promluvila o svých klientech: Jeden měl nasazovací ruku, druhý byl po mrtvici Celebrity

Nikol Lauberová promluvila o svých klientech: Jeden měl nasazovací ruku, druhý byl po mrtvici

Pozoruhodná dovolená Agáty Hanychové: Očista, odhalený klín, který zahaloval jen stín a přicházející změna Celebrity

Pozoruhodná dovolená Agáty Hanychové: Očista, odhalený klín, který zahaloval jen stín a přicházející změna