Chaotické Prostřeno!: Cvrčci v hummusu, nedostatek šneků i taktická panenka

TV Prima Chaotické Prostřeno!: Cvrčci v hummusu, nedostatek šneků i taktická panenka

Jediná žena mezi čtyřmi muži. V poslední době to vypadá, jako by Pražáci a Středočeši vařili víc a častěji než Pražačky a Středočešky. Nebo je to jen tím, kdo se do pořadu hlásí? Jak tedy umí převážně muži vařit? Kdo se bude bát, komu to nepůjde a kdo předvede, že vaření je jeho silnou stránkou? Jak se komu v kuchyni bude dařit připravit naplánované složité i jednodušší menu a kdo se nejvíc zapotí u přípravy úkolu týdne, kterým je krupicová kaše? Zjistíme, jak se Pražáci a Středočeši umí postavit k plotně, co zvládnou vykouzlit a kdo bude taktikem týdne.

Prostřeno! bude tentokrát v Praze, kde se o hlavní výhru 60 tisíc a další tisíce v divácké volbě utkají čtyři muži a jediná žena. Jako první se k plotně postaví Matěj. Živí se jako Team Leader Training a původně se chtěl stát hercem. Upovídaný je Matěj dost a celý den vlastně pusu nezavře. Jeho velký koníček je uzenářství a sýrařství – jako předkrm bude mít pro každého hosta prkýnko se svými uzenářskými i sýrařskými výrobky.

Co se týká jídla, Matěj ze všeho nejvíc miluje maso a uzeniny, nejlépe domácí výroby. A tak sestaví i své menu. A doufá, že ke stolu nedorazí žádný vegetarián, protože připraví: Matesovo prkénko s focacciou, hovězí vývar z oháňky s domácími nudlemi, filírované kachní prso sous-vide s bramborovým pyré se sladkou demi-glace omáčkou a čokoládové soufflé s malinovým coulis a zmrzlinou. A také zábava se bude točit kolem masa a řezničiny – Matěj nechá hosty pracovat s plničkou masa. Plnit se bude do tenkého střeva. A nakonec si poradí i s úkolem týdne – krupicovou kaší, i když ji dělá poprvé v životě.

RozhovorLela Vémola se mění před očima: Laciným outfitům a výstřihům dala sbohem a zazářila jako královna plesu

Lela Vémola se mění před očima: Laciným outfitům a výstřihům dala sbohem a zazářila jako královna plesu

Plachý Mikuláš

Úterní hostitel se jmenuje Mikuláš a je trochu nesmělý. K tomu, aby se osmělil a do Prostřeno! se přihlásil, potřeboval popostrčit kamarádem, který už v Prostřeno! soutěžil. A v jeho bytě bude Mikuláš také připravovat své menu, protože sám je ve fázi stěhování.

Mikuláš studuje na České zemědělské univerzitě v Praze a ve volném čase chodí rád posilovat, baví ho lezení a cestování. Má rád zahradničení, malování a kreslení. Vaření ho baví a sází na moderní kuchyni – připraví míchaný salát s cibulovo-zázvorovým dresinkem, mrkvový krém se zázvorem a ricottou, kachní prsa s pomeranči a batátovým pyré a pomerančový sorbet. A během zábavy bude s hosty sázet kytičky.

Flegmatik Karel

Středeční soutěžní menu připraví farmář Karel. Ten má přítelkyni, psa, dvě kočky a rybičky. Karel má rád zahradničení, cestování obytným vozem, hudbu, fotbal a vaření. Sám o sobě tvrdí, že je milý, přátelský, komunikativní a občas i vtipný, ale taky flegmatik. Hosty přivítá v bytě v centru města, kde ještě zbyly plakáty jeho bývalé ženy. A tím se roztočí kolotoč otázek na vztahy.

Hosty také zajímá, kde se dá v Praze farmařit – a Karel jim vysvětlí, že s mikrobylinkami se dá farmařit vlastně všude. Karlova úroda bude pochopitelně i součástí menu, když připraví salátek z microgreens s pečenou dýní a fetou, polévku minestrone, vepřovou panenku se švestkovou omáčkou a pyré z kořenové zeleniny a čokoládový fondant. I Karel bude s hosty během zábavy sázet a také jim prozradí něco o svém farmaření.

GlosaJan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc

Jan Bendig podcenil útok moukou a údajný rasismus: Za křivé vysvětlení mu hrozí až 50 tisíc

Lukostřelba v bytě

Ve čtvrtek předvede, co u plotny dovede, Tomáš. Ten má rád cvičení a cestování. A sám o sobě tvrdí, že je klidný, přátelský a hodný. Tomáš hosty přivítá ve studentském bytě a Matěj hned zavzpomíná na časy svých studií. Milovník sportu připraví hummus s žitnou plackou, bádenskou šnečí polévku, neznámý hlavní chod kodok kaki goren a domácí zmrzlinu s překvapením. Na první pohled neznámý hlavní chod kodok kaki goren hosty překvapí. Vyklubou se z něj totiž žabí stehýnka. Pochutnají si na nich všichni a jsou nutričně vyvážená? Zábavou bude lukostřelba v bytě, prostě studentský den, jak má být.

Páteční vaření si vezme na starost nutriční terapeutka Veronika. Mezi její koníčky patří tango, jóga, horská turistika, vaření, zahrada a hudba. Veronika si myslí, že je klidný člověk a introvert. Jídlo je pro ni nejen prací, ale i koníčkem a do Prostřeno! se přihlásila proto, aby myšlenku správného stravování šířila do světa. Pánové jsou zvědaví, co jim milovnice nutričně vyvážené stravy připraví. A Veronika udělá odlehčené menu, když bude podávat hráškový dip s mátou, hovězí vývar s masem a nudlemi, bramborové noky s lehkou smetanovou omáčkou a ovocný knedlík. Výživa bude i součástí zábavy, když Veronika pro pány připraví kvíz na téma nutriční výživy.

SOUVISEJICÍ ČLÁNKY

Česko na grilu: Postrach českých restaurací Zdeněk Pohlreich se vrací na obrazovky s novou show TV Prima

Česko na grilu: Postrach českých restaurací Zdeněk Pohlreich se vrací na obrazovky s novou show

Prostřeno plné influencerů: Útoky fretek, smrad, pokousaní hosté a pomůcky pro intimní hygienu TV Prima

Prostřeno plné influencerů: Útoky fretek, smrad, pokousaní hosté a pomůcky pro intimní hygienu

Prostřeno nebo školní jídelna: Seznamka, reparát i touha po výhře pořádně zapříčiní drama u stolu TV Prima

Prostřeno nebo školní jídelna: Seznamka, reparát i touha po výhře pořádně zapříčiní drama u stolu

Tohle Prostřeno! nezažilo: Mouční červi, nevhodné vtipy i polévka ze sáčku. Dívejte se, jak absolutní úlet nakonec dopadne TV Prima

Tohle Prostřeno! nezažilo: Mouční červi, nevhodné vtipy i polévka ze sáčku. Dívejte se, jak absolutní úlet nakonec dopadne

Mladé a neklidné Prostřeno!: Jak vaří nastupující generace a jak bude snášet freestyle usazená maminka? TV Prima

Mladé a neklidné Prostřeno!: Jak vaří nastupující generace a jak bude snášet freestyle usazená maminka?

Prostřeno z Vysočiny: Spálená kachna, vodka do těsta, ostré nože i utajená taktika TV Prima

Prostřeno z Vysočiny: Spálená kachna, vodka do těsta, ostré nože i utajená taktika